JT įgaliotinis susirūpino dėl naujojo įstatymo

Jungtinių Tautų (JT) Vyriausiojo pabėgėlių įgaliotinio atstovybė konstatuoja, kad naujo Lietuvos įstatymo dėl pabėgėlių statuso priėmimas gali turėti neigiamos įtakos Lietuvos pasiektai pažangai prieglobsčio srityje bei tapti rimta kliūtimi Lietuvai integruojantis į Europos Sąjungą (ES).
Tai pažymima antradienį išplatintame JT atstovybės Vilniuje pranešime.

Jame teigiama, kad Seimas praėjusią savaitę naują įstatymą dėl pabėgėlių statuso priėmė, neatsižvelgęs į tarptautinių organizacijų pastabas, kad kai kurios įstatymo nuostatos neatitinka tarptautinių dokumentų bei ES esminių reikalavimų prieglobsčio srityje.

1951 metų JT konvencija dėl pabėgėlių statuso, kurią Lietuvos Seimas ratifikavo 1997 metais, įtvirtina asmens negrąžinimo principą, draudžiantį atsisakyti įleisti prieglobsčio prašytojus į valstybės teritoriją ir jį grąžinti į valstybę, iš kurios jis atvyko, ar kitokiu būdu jį išsiųsti.

Pranešime pažymima, kad naujai priimto įstatymo nuostata, suteikianti valstybei galimybę neįleisti prieglobsčio prašytojų į jos teritoriją, grindžiant valstybės saugumo ir viešosios tvarkos interesais, kelia pavojų asmens negrąžinimo principo įgyvendinimui Lietuvoje.

Be to, įstatyme naujai nustatyta apeliacinė tvarka pabėgėlių byloms nagrinėti ne visai atitinka tokių bylų nagrinėjimui keliamus reikalavimus.

JT Vyriausiojo pabėgėlių įgaliotinio atstovybė tikisi, kad naujo įstatymo nuostatų neatitikimai Ženevos konvencijai ir ES reikalavimams bus artimiausiu metu pašalinti ir Lietuva toliau laikysis humanitarinių tradicijų suteikiant apsaugą pabėgėliams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (73)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (17)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (602)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (204)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.