Gyvūnų teisės – svarbesnės negu žmonių?

 (811)
Pas mus visų pirma rūpinamasi gyvūnų teisėmis, paskui vaikų, o paskiausiai – visų kitų. Tą rodo ir Pipiro istorija. Žinoma, gyvūnų negalima skriausti. Tai nekvestionuojama. Tačiau ar normalu, kad smurtas prieš gyvūną, kaip siūloma, būtų baudžiamas 4 metų nelaisve, o, pvz., seksualinis vaiko išnaudojimas – perpus švelniau?
Arūnas Peškaitis
© „Valstiečių laikraštis“

Ketvirtadienį gyvūnų mylėtojai prisimins šią savaitę mirusį ir jau palaidotą vargšą Pipirą (apie tai, kad gal humaniškiau būtų buvę iš karto jį užmigdyti, čia nekalbėsim). Tačiau neteko girdėti, kad palaikymo akcijos būtų surengtos dėl kasdien skriaudžiamų vaikų, globos namuose vargstančių senukų ar vaistų negaunančių žmonių.

Ar ne tiesa, kad daug geriau nei silpnesniais visuomenės nariais rūpinamės savo augintiniais: jiems siūlomas specialus maistas, drabužiai, kirpyklos, net viešbučiai?

Pranciškonas Arūnas Peškaitis pripažino: Vakaruose ir turtingų lietuvių namuose taip ir yra, tačiau pabrėžė, kad dažniau pas mus nesirūpinama nei vienais, nei kitais.

„Tie, kurie rūpinasi gyvūnais, paprastai rūpinasi ir žmonėmis, bent jau savo artimaisiais. Tačiau Lietuvoje yra apskritai labai daug smurto prieš silpnesniuosius, ne tik gyvūnus, bet ir moteris, vaikus, daug smurto prieš save“, - DELFI sakė dvasininkas.

Brolio Arūno nestebina kilęs ažiotažas dėl nuo tilto numesto šuns. „Matyt, kartais žmonėms reikia į žiaurumą pasižiūrėt iš arti, nes smurto prieš žmogų atveju mes dažnai to nepajuntam – tik išgirstam, perskaitom“.

Gyvūnų teisės – svarbesnės negu žmonių?
Arūnas Peškaitis
© „Valstiečių laikraštis“

Pasak A.Peškaičio, žiaurumas prieš gyvulius kartais sukrečia labiau nei prieš žmones dėl vienas labai paprastos psichologinės priežasties: žmogus puikiai žino, kad dėl smurto gali būti ir pats kažkiek kaltas, o gyvulys – niekada nekaltas, yra visiškai bejėgis, negali apsiginti.

Paprašytas įvertinti siūlymą iki 4 metų padidinti bausmę gyvūnų skriaudikams, nuteistųjų sielovada besirūpinantis kunigas akcentavo, kad jis – prieš.

„Daugybė žmonių mąsto, kad bausmės teisingumas ar neteisingumas slypi kiekybėje – kiek kas metų gaus. Tačiau tai netiesa, nes svarbiausia, kad bausmė suteikia galimybę keistis. Jei bausmė žmogaus nekeičia, tai tik pablogina situaciją ir padidina žiaurumą“, - sakė brolis ir pateikė paprastą pavyzdį: galima vaiką bausti ir taip išlieti pyktį, keršyti už sugadintą dieną, bet galima nubausti ir taip, kad padėtum jam keistis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Uspaskicho sugrįžimas į politiką: kodėl būtent dabar (223)

Viktoro Uspaskicho sugrįžimas į Darbo partiją sutapo su augančia neapsisprendusia ar nebalsuoti Seimo rinkimuose nusprendusia rinkėjų dalimi, kas sudaro palankias aplinkybes naujai ar senai politinei jėgai mobilizuoti naujus balsus.

Ilgų atostogų užsimanę politikai jaučiasi lyg pilotai ar gydytojai (629)

Grupė Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (VŽS) atstovų, parengusių siūlymą įteisinti 40 dienų trukmės parlamentarų atostogas, argumentuoja, kad politikai ilgiau ilsėtis nusipelno dėl to, kad patiria nervinę ir emocinę įtampą.

Orai: geros dienos baigiasi (61)

Saulėtą ir šiltą savaitgalį keičia nauja drėgna, nerami ir permainingų orų savaitė, LRT radijui sakė sinoptikė Alva Nagelytė.

Pastatas, kurio Vilnius gali pavydėti Varšuvai: kodėl čia plūsta minios turistų? (158)

Eksponatų liesti negalima! Tokius užrašus neretai išvysi Lietuvos muziejuose, kur lankytojus pasitiks už stiklo dulkantys daiktai su šykščiai ir nykiai pateikta informacija, o svečius palydės ir rūstūs nuobodžiaujančių, nieko papasakoti negalinčių salės darbuotojų žvilgsniai. Prieš kelerius metus duris Varšuvoje atvėręs muziejus laikosi kitokios filosofijos ir neatsigina lankytojų minių.

Gaidžio klausimas kaimynus išvarė iš proto (671)

Privačių namų kvartale Raseiniuose sumaištį sukėlė gaidys. Rūpesčių dabar turi ir savivaldybės administracijos tarnautojai, ir policininkai, ir seniūnijos darbuotojai, ir verslininkai, ir jau nebedirbantys senjorai.