Ginekologai sunerimo dėl įstatymų leidėjų iniciatyvų

 (18)
Lietuvos akušerių ir ginekologų draugija prieštarauja Civilinio kodekso nuostatoms dėl dirbtinio apvaisinimo mėgintuvėlyje draudimo.
Antradienį Seimas svarstys Civilinio kodekso projektą, kuriame numatyta reglamentuoti nevaisingumo gydymą.

Lietuvos akušerių ir ginekologų draugija, sunerimusi dėl šio projekto, išplatino pareiškimą, kuriame teigia, kad kodekso projekte įtvirtintos nuostatos gali uždrausti dirbtinį apvaisinimą ne moters kūne (in vitro).

"Esant neigiamiems demografiniams rodikliams Lietuvoje, valstybė turėtų visokeriopai skatinti gimstamumą", teigia Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos prezidentė Rūta Nadišauskienė.

Seimui yra pateiktas projektas, kuriame, apibrėžiant dirbtinį apvaisinimą, yra paliktos dvi alternatyvos - Vyriausybės siūlymas neleisti apvaisinimo mėgintuvėlyje ir Sveikatos komiteto siūlymas neriboti dirbtinio apvaisinimo. Seimas turės apsispręsti, kurį variantą pasirinkti.

Pasak R. Nadišauskienės, reikėtų priimti tokius įstatymus, kurie reguliuotų nevaisingumo gydymą pažangiausiais metodais, o ne draustų juos.

Jos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra per 50 tūkst. nevaisingų šeimų. Kasmet jų padaugėja dar 2 tūkstančiais.

"Iš patirties aišku, kad pakankamai lėšų turinčios poros vyks gydytis į užsienį, o nukentės mažiau pasiturintys Lietuvos gyventojai", teigia Lietuvos akušerių ir ginekologų draugijos prezidentė.

Ji baiminasi, kad, priėmus dirbtinį apvaisinimą mėgintuvėlyje draudžiantį įstatymą, būtų pažeistos nevaisingų Lietuvos piliečių teisės.

Po dirbtinio apvaisinimo "in vitro" pasaulyje per 20 metų gimė per 600 tūkst. kūdikių.

Lietuvoje jau yra daugiau kaip 100 dirbtinio apvaisinimo pagalba gimusiu vaikų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Socialdemokratai pasiruošę kalbėti dėl koalicijos (11)

Socialdemokratų rinkimų štabo vadovas Algirdas Sysas sako, jog socdemai kalbėsis su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją.

„Valstiečiai“ konsultacijas su galimais koalicijos partneriais planuoja pradėti antradienį (2)

Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sudarė darbo grupę konsultacijoms su socialdemokratais ir konservatoriais, pokalbius tikimasi pradėti antradienį.

Susipažinkite: mokslininkai, galvijų augintojai ir kiti naujojo Seimo nariai (108)

Suskaičiavus Seimo rinkimų antrojo turo rezultatus paaiškėjo, ką į šalies parlamentą išrinko Lietuvos piliečiai. Po kelių savaičių parlamentarų kėdes užims žmonės, daugelio kurių pavardės yra menkai težinomos, nors į Seimą išrinkti naujokai antrajame ture įveikė ir patyrusius politikos vilkus.

„120s“ žinios: Prezidentė, nugalėtojai ir lapė

Šiandien trumposiose „120s žiniose“ žiūrėkite prezidentė linki „valstiečiams“ suburti skaidrią ir atsakingą koaliciją; R. Karbauskis sako abu svarbiausi postai turi priklausyti jiems; G. Landsbergis sako, kad derybos negali vykti dviem frontais Labanoro girioje nufilmavo drąsią lapę.

V. Putino žaidimai prie Baltijos šalių: ko laukti ateityje (96)

Buvusi KGB būstinė Vilniuje yra niūri vieta, kurioje vaidenasi. Tai didelis XIX a. neoklasicistinės architektūros pastatas, kurio sienos buvo pakankamai storos, kad nuslopintų bet kokius tardomųjų riksmus. Kameros pastato rūsyje yra tokios pat šaltos ir drėgnos, kokios jos buvo sovietmečiu, akmeniniai laiptai veda į slogią ir klaustrofobišką patalpą, kurioje buvo įvykdyta mirties bausmė tūkstančiams įkalintųjų ir kurios sienoje dar matyti kulkų pėdsakų. Galite įsivaizduoti, kaip žmonės tais laikais skubėdavo pro šalį, bijodami pažvelgti į pastato pilkšvą fasadą, nes žinojo, kas vyksta už jo sienų, žurnale „The Spectator“ rašo Paulas Woodas.