Festivalis LIFE prasidėjo ugnimi

 (3)
Smarkus lietus nesutrukdė šeštadienio vakarą Vingio parke Vilniuje griausmingai prasidėti šeštajam tarptautiniam teatro festivaliu "LIFE 2000".
"Pagal kontraktą mes galėjome nukelti atidarymą sekmadieniui, tačiau supratome, kad tai bus nesąžininga tikrųjų festivalio gerbėjų atžvilgiu, kurie ateis stebėti atidarymo", sekmadienį spaudos konferencijoje sakė festivalio direktorius Tauras Čižas.

Leonido Šinkarenkos grupės "Jazz Five" ir prancūzų trupės "Les Commandos Percu" pasirodymą stebėjo apie 10 tūkst. žiūrovų.

"Tai buvo geras sprendimas, nenukelti atidarymo", žurnalistams sakė trupės "Les Commandos Percu" meno vadovas Raymond Gabriel (Raimonas Gabrielis).

Trupės nariai atmetė bet kokią galimybę nesurengti savo pasirodymo, nes pasak jų, "jei žiūrovai ateina, mes vaidiname".

Ugnies, fejerverkų ir ritmo spektaklis "Ugnies koncertas" dėl blogo oro buvo dešimt minučių trumpesnis nei paprastai.

Trupės narių teigimu, iš 450 kilogramų atsivežtos pirotechnikos dėl lietaus nesprogo apie 5 procentus medžiagų.

Trupė "Les Commandos Percu", kurios pagrindą sudaro mušamieji instrumentai, susibūrė prieš šešerius metus.

"Mes esame ant ribos tarp triukšmo ir garso. Fejerverkas kartais panašus į karą, tačiau mes bandome parodyti kitą ugnį, tą, kuri apjungia", sakė R. Gabriel.

Savo repertuare "Les Commandos Percu" turi paruošusi programas, skirtas atlikti ne tik lauke, bet ir viduje.

Dalyvavimas festivalyje Vilniuje yra pirmosios trupės gastrolės užsienyje.

Festivalio "LIFE 2000" programa tęsis kitą pirmadienį šv. Kristoforo orkestro klube ir Kongresų rūmuose, kur Suomijos Takomo teatras pristatys spektaklį "Dėdė Vania", o Maskvos jaunojo žiūrovo teatras - pastatymą "Juodasis vienuolis".

Iki birželio 10 dienos truksiančiame festivalyje taip pat pasirodys trupės Ispanijos, Italijos ir Australijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (228)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (65)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1178)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (223)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.