Eisena, pajudėjusi nuo Lukiškių aikštės, per Baltąjį tiltą ėjo iki Europos aikštės. Vienas iš eisenos organizatorių parlamentaras Petras Auštrevičius juokavo, kad vėliavų jie atsinešė daugiau, nei yra žmonių. Tačiau Europos federalistų sąjungos Lietuvoje prezidentas neatrodė nusivylęs: „Aš esu tikras, kad mes iki galo dar nesuvokiame mūsų narystės Europos Sąjungoje privalumų. Mus visus turi vesti viltis į ateitį. Manau, Europa ateityje bus solidaresnė ir galbūt geresnė, aš jau nekalbu, kad sotesnė.“

Dar didesnę viltį parodė socialdemokratas Vytenis Andriukaitis, kuris drąsiai teigė svajojąs apie tai, kad ateityje į tokią eiseną ateis kur kas daugiau žmonių ir užpildys visą aikštę. Jis sakė : „Aš už Europą be sienų.Tad dabar galime minėti šią dieną, kaip dieną „Odė džiaugsmui.“

Tiesa, eiseną stebėję praeiviai nebuvo tokie entuziastingi. Netoliese stovėjusi ponia Aldona, paklausta apie Europos Sąjungą, teigė: „Tiek dabar, tiek seniau buvo daug minusų ir nemažai pliusų. Galbūt seniau daugiau dėmesio buvo skiriama žmogui, sveikatai, bet dabar smarkiai patobulėjo statyba, odontologija, čia gydytojai gydo lyg Dievai.“ Kitas praeivis Kazimieras sakė iškart supratęs, kad čia - Europos dienos paminėjimas, bet, jo nuomone, jis per daug paprastas. Jis teigė: „Čia susirinko tiek mažai žmonių, nes panašus paminėjimas jau vyko šeštadienį, ten buvo daug linksmiau ir šventiškiau, dėl to ten susirinko daug daugiau žmonių, o apie šį paminėjimą niekas nepranešė.“

Europos diena visoje Europoje švenčiama gegužės 9 d., nes 1950 m. būtent šią dieną buvo pradėta Europos Sąjungos istorija – tą dieną Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Schumanas paskelbė deklaraciją, kurioje išdėstė planą, kaip pasiekti, kad Europoje nekiltų karų ir ji galėtų sėkmingai plėtotis. Ši deklaracija suteikė postūmį Europai vienytis, o jos paskelbimo diena pažymima kaip Europos diena.