Ekspertai leido teisti Aleksandrą Lileikį

 (10)
Vilniaus apygardos teismo gautose medikų išvadose sakoma, kad A. Lileikis gali duoti parodymus, tačiau tai gali sukelti pavojų jo gyvybei. Balandžio pabaigoje teismas atidėjo buvusio naciams pavaldžios Vilniaus apskrities saugumo policijos viršininko A. Lileikio bei buvusio jo pavaduotojo K. Gimžausko bylų nagrinėjimą, kol bus atlikta jų medicininė psichiatrijos ekspertizė.
A. Lileikio ir K. Gimžausko bylos buvo sustabdytos praėjusių metų pabaigoje, po to, kai kelios medikų ekspertizės nustatė, kad teisiamieji, kuriems dabar po 92 metus, serga daugeliu ligų, tarp jų ir nepagydomomis, ir todėl negali dalyvauti teismo posėdžiuose.

Bylos vėl atnaujintos, Lietuvoje įsigaliojus Baudžiamojo proceso kodekso pataisoms, leidžiančioms kaltinamuosius karo nusikaltimais teisti už akių, jei bloga sveikata jiems neleidžia atvykti į teismą.

Pasak dienraščio, kol kas neaišku, kada įvyks A. Lileikio teismo posėdis ir kaip jo parodymai bus transliuojami į teismo posėdžių salę.

Tai būtų pirmoji byla, kai teisiamasis parodymus duotų namuose, naudojant technines priemones.

Pasak A. Lileikio advokato, jo ginamasis nepakyla iš lovos, jį nuolat prižiūri medikai.

A. Lileikis kaltinamas per nacių okupaciją pasmerkęs myriop 75, K. Gimžauskas - 5 žydus.

Už praeities nuslėpimą A. Lileikis ir K. Gimžauskas neteko JAV pilietybės ir buvo priversti išvykti iš tos šalies.

Jie abu savo kaltę neigia ir tvirtina dirbę Lietuvos antinaciniam pogrindžiui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimai praūžė: dabar R. Karbauskis formuos koaliciją (85)

Seimo rinkimai praūžė, laikas susumuoti rezultatus. Per pirmą ir antrą turą pergalę nuskynė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, formaliai iškovojusi 54 mandatus Seime, bet priskaičiavus du save išsikėlusiuosius, kurie save sieja su partijos sąrašu – 56.

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (171)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (8)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (39)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.