Egzamino užduotis abiturientai sužinojo iš vakaro

 (15)
Nacionalinis egzaminų centras pateikė abiturientams dar vieną akibrokštą - informacija "nutekėjo" į internetą.
Vakar Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai laikė gimtosios kalbos egzaminą raštu. Šiemet jis organizuotas kitaip nei ankstesniais metais - rašinių temos per televiziją, kaip įprasta, nebuvo skaitomos. Moksleiviams buvo įteikti užduočių tekstai, atplėšus specialiai iš Egzaminų centro atsiųstus vokus.

Tie, kurie pasirinko jį laikyti "A" lygiu, rašė tik kūrinių interpretacijas, o laikiusieji "B" lygiu galėjo gvildenti ir literatūrines temas. Taip pateikiant užduotis tikėtasi visiško slaptumo, prieš egzaminą norėta apsidrausti nuo informacijos "nutekėjimo". Deja, abiturientai ir jų mokytojai teigia jau iš vakaro žinoję, kokių kūrinių tekstai analizei bus pateikti per egzaminą.

Dvyliktokai, laikę egzaminą "A" lygiu, pasakoja, jog visas tris temas, kokios buvo įrašytos atplėštuose vokuose, trečiadienį jie radę ... internete. Taigi taip stropiai saugomas slaptumas sprogo lyg muilo burbulas.

Kauno Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Gražina Aidienė, su kuria "Kauno dienos" žurnalistai egzamino dieną kalbėjosi mokykloje, neslėpė iš vakaro sulaukusi savo mokinių skambučių. Abiturientai vardijo tris temas: M.Martinaičio eilėraštį "Prisiminimas (Serbenta)", A.Škėmos "Balta drobulė" (ištrauka), Šatrijos Ragana "Sename dvare". "Nuraminau mokinius, kad nesiblaškytų, be reikalo nevargtų paskutinį vakarą prieš egzaminą, - pasakojo pedagogė. - Netikėjau, kad tai gali būti tiesa, ne pirmą sykį prieš egzaminą dvyliktokai teigdavo ką nors panašaus nugirdę. Tačiau labai nustebau, sužinojusi, kad vokuose buvo ne kas kita, o mokinių išvardytos temos".

Egzaminų centro svetainėje internete, žinoma, egzamino temų nebuvo ir negalėjo būti, bet tikėtis, kad jas paskleidė viešumon ne asmenys, kaip nors susiję su jų rengimu, būtų naivu. Stropiai užklijavus vokus ir išsiuntinėjus į mokyklas (kelias dienas jie gulėjo mokyklų direktorių seifuose) nusiraminti, kad slaptumas šimtaprocentinis, žinoma, lengviausia. Daug sunkiau užtikrinti, kad informacija (iš Egzaminų centro?) "nenutekėtų" dar prieš atliekant šią procedūrą.

Kauno "Versmės" vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Regina Rasikienė taip pat teigė, jog rytą atėję į mokyklą abiturientai vardijo tas pačias temas, kurios vėliau rastos atplėšus vokus. Ir šie moksleiviai gyrėsi interneto "paslaugomis". Šio teksto autorei, beje, egzamino išvakarėse iš vienos Kauno abiturientės teko išgirsti tą patį - moksleivė, tikinusi, jog turi patikimos informacijos, vėlų vakarą atkakliai ieškojo Marcelijaus Martinaičio eilėraščio "Prisiminimas"...

Švietimo ir mokslo ministerijos švietimo priežiūros skyriaus vedėja Regina Klepačienė, "Kauno dienos" paklausta kaip vertina faktą, jog buvo paskleista informacija apie egzamino temas, teigė nežinanti ką ir galvoti. "Reikia tyrimo, kurį mes pasiruošę atlikti, - sakė ji. - Sunku pasakyti, iš kur "nuplaukė" informacija, atvejis iš tiesų nemalonus".

Tai, kad šiemetiniai abitūros egzaminai paženklinti tokiais nesklandumais, pasak p.Klepačienės, ministerijai ir Nacionaliniam egzaminų centrui garbės nedaro. Kitąmet, sakė pašnekovė, gimtosios kalbos egzaminas raštu bus rengiamas dar kitaip - abiturientai bus testuojami. Tada užduotims pasklisti, tikimasi, galimybių nebebus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prokuratūra: Šilutėje galėjo būti papirkta per 120 rinkėjų (4)

Penkiolika Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narių penktadienį supažindinti su ikiteisminio tyrimo dėl galimo rinkėjų papirkimo Šilutės rinkimų apygardoje medžiaga.

Konservatorių „maištininkai“ prisipažino, ko iš tiesų nori (90)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose buvo kilęs nedidelis nerimas, pavadintas maištu. Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pakvietė konservatorius kalbėtis apie galimą koaliciją, konservatorių vadovybė metė kamuolį atgal išdėstę savo pozicijas.

Dėl paminklo Vyčiui Lukiškių aikštėje R. Šimašius kreipėsi į Prezidentę ir Vyriausybę

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius penktadienį pasirašė kreipimąsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių dėl paminklo šiuo metu rekonstruojamoje Lukiškių aikštėje statybų konkurso. Mero nuomone, tokį konkursą ir jo įgyvendinimo priežiūrą turi būti pavesta organizuoti valstybės ar savivaldybės institucijai.

Teismo nuosprendis: buvę omonininkai kalti dėl Medininkų žudynių (2)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį kaltais dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių pripažino tris buvusius omonininkus.

G. Landsbergis: nuostatos dėl valdančiosios koalicijos formavimo (84)

Penktadienį išplatintame Tėvynės sąjungos - Lietuvos konservatorių pareiškime teigiama, kad viešumoje pasirodžius įvairioms TS-LKD pozicijos dėl valdančiosios koalicijos formavimo interpretacijoms, partija nutarė dar kartą išdėstyti nuoseklias savo nuostatas, kurių, kaip teigiama parnešime, laikėsi prieš rinkimus ir laikosi po rinkimų.