Generalinis prokuroras Darius Valys teigia, kad Seimui pritarus „Drąsos kelio“ frakcijos seniūnės, parlamentarės Neringos Venckienės neliečiamybės panaikinimui, ikiteisminį tyrimą kuruojantis prokuroras kvies N. Venckienę į apklausas bei atliks kitus būtinus veiksmus.
Darius Valys
© DELFI / Tomas Vinickas

„Be abejo (apklausti būtina – DELFI). Tai gali turėti įtakos veikų kvalifikavimui ir taip toliau. Jos nurodomos aplinkybės yra labai svarbios“, - Seime žurnalistams sakė D. Valys.

Tačiau jis atmetė svarstymus, kad panaikinus Seimo narės imunitetą jai gali būti pateikti įtarimai dėl bendrininkavimo nužudant.

„Šiandien nėra jokio pagrindo kalbėti apie kitus įtarimus N. Venckienei. Bet, be abejo, jeigu tokie atsirastų, reikėtų pakartotinai kreiptis į Seimą ir prašyti sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn dėl kitų galimai padarytų nusikalstamų veikų. Bet pasikartosiu, šiandien toks klausimas nėra svarstomas ir pagrindo tam absoliučiai nėra“, - teigė generalinis prokuroras.

Kaip žinoma, N. Venckienė iš viso yra įtariama šešiais Baudžiamojo koedekso straipsnių pažeidimais. Ji įtariama viešai užgauliai pažeminusi teisingumą vykdžusią Panevėžio miesto apylinkės teismo kolegiją. Už tai pagal Baudžiamąjį kodeksą jai gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Ji taip pat įtariama nevykdžiusi Kėdainių rajono apylinkės teismo 2011 m. gruodžio 16 d. sprendimo perduoti vaiką motinai Laimutei Stankūnaitei, nevykdžiusi antstolio patvarkymų ir Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus parengtos bendravimo su motina tvarkos dėl teismo sprendimo vykdymo. Už tai N. Venckienė gali sulaukti viešųjų darbų, baudos, laisvės apribojimo arba arešto.

Dėl trukdymo antstolei, jos neįsileidimo, atsisakymo vykdyti jos nurodymus N. Venckienei gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

L. Stankūnaitės apspardymas į pilvą bei kojas N. Venckienei gali reikšti viešuosius darbus, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 1 metų.

Už piktnaudžiavimą globėjos teisėmis, psichinį L. Stankūnaitės dukters žlugdymą, vaiko pastatymą prie lango ir vertimą stebėti, kaip policija per minią ir užrakintas duris stengiasi patekti į N. Venckienės tėvų namus, N. Venckienei irgi gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimu iki 1 metų.

„Drąsos kelio” frakcijos seniūnė ir buvusi teisėja, be kita ko, įtariama 2012 m. geguės 17 d. perimant vaiką iš jos bei perduodant L. Stankūnaitei pasipriešinusi policijos pareigūnui – tai yra sudavusi du smūgius į galvą. Už tai jai gresia viešieji darbai, bauda arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

„Baudžiamoji atsakomybė priklauso nuo daugelio aplinkybių, o pirmiausia prokuroras turi priimti sprendimą dėl bylos perdavimo teismui. Vertindamas aplinkybių visumą – lengvinančias, sunkinančias ir kitas – jis prašo teismo skirti atitinkamą bausmę, parenkamos baudžiamojo įstatymo tam tikros sankcijos ribose. Kalbėti apie konkrečias bausmes ar netgi jų rūšį, tikrai šiandien būtų neatsakinga“, - paklaustas, kas gresia N. Venckienei, sakė generalinis prokuroras.

D. Valys tik pabrėžė, kad atsakomybės N. Venckienei nereikia sieti su maksimaliomis baudžiamajame įstatyme numatytomis bausmėmis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (34)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (175)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1387)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (2)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (77)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...