D.Kuolys: sankcijas klausyti žurnalistų pokalbių VSD gaudavo Šiauliuose

 (77)
D.Kuolys: sankcijas klausyti žurnalistų pokalbių VSD gaudavo Šiauliuose
Darius Kuolys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Politikos apžvalgininkas Darius Kuolys tvirtina turįs duomenų, kad saugumiečiai Šiauliuose gaudavo sankcijas klausyti tam tikrų žurnalistų pokalbių telefonu. Tai esą prasidėjo po saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje ir tęsiasi iki šiol.

Šią informaciją D. Kuolys paskelbė trečiadienį savo vedamoje laidoje „Akistata su Lietuva“, kuri rodoma per Baltijos televiziją, o ketvirtadienį pakartojo DELFI.

Anot jo, kai kuriais žurnalistais Valstybės saugumo departamentas (VSD) susidomėjo po V. Pociūno, kuris Baltarusijoje dirbo diplomatinėje tarnyboje, žūties 2006 m. „VSD pradėjo sekti visus kritikus, kurie pradėjo aiškintis, kas ten darosi“, – DELFI sakė D. Kuolys, tvirtindamas, kad saugumiečių akiratyje atsidūrė ir kai kurie žurnalistai.

Kaip žinoma, norint klausytis vieno ar kito asmens pokalbių telefonu, atitinkama institucija privalo kreiptis į prokurorą ir gauti teismo leidimą. Būtent taip elgėsi VSD.

„Mano duomeninis, jie naudojosi Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Anatolijaus Mirnyj ir Šiaulių apygardos teismo pirmininko Boleslovo Kalainio paslaugomis, – teigė D. Kuolys. – Sankcijai gauti reikia rimtų argumentų. Vilniuje žmonės, gerbiantys savo reputaciją, nesutiko, tai kreipėsi į Šiaulius.“

Paklaustas, kiek sankcijų žurnalistų pokalbiams klausyti buvo išduota, pašnekovas nenorėjo spėlioti. Tai esą turėtų aiškintis politikai, pavyzdžiui, Seimo Operatyvinės veiklos kontrolės komisija, ir kiti atsakingi pareigūnai.

D. Kuolio žodžiais, šis procesas tęsiasi iki šiol. Jis teigė kalbėjęs su kai kuriais kolegomis apie galima jų pokalbių telefonu klausymąsi – kai kurie žurnalistai esą žino, kad saugumiečiai jais domisi.

VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas DELFI atsisakė komentuoti šią informaciją.

A. Mirnyj taip pat atsisakė kalbėti, pasiteisinęs, kad nematė minėtos laidos, o telefonu kalbėti nenorintis. Tuo metu susisiekti su B. Kalainiu kol kas nepavyko.

Seimo NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas pripažino, kad tokia praktika, kai dėl prašymų gausos sankcijų klausytis telefoninių pokalbių kartais prašoma ne tame mieste, kur dirba atitinkami pareigūnai. Tačiau jis teigė neturintis duomenų, patvirtinančių per televiziją paskelbtą informaciją.

www.DELFI.lt
 
77
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Socialdemokratai iš trijų pretendentų renka kandidatą į Vilniaus merus (8)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 14:20
Didžiausios valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyrius šeštadienį oficialiai paskelbs savo kandidatą į kitąmet vyksiančius sostinės mero rinkimus.

Kaip Lietuva galėjo sustabdyti Maskvą, bet nesustabdė (70)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 14:11
2014 metai. Ukraina išgyvena sunkius laikus – jai reikia atlaikyti karinę Kremliaus agresiją.

L. Linkevičius: Rusijos veiksmai – didelis pažeidimas (46)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 14:08
Padėti Lietuvos piliečiams – tokią siunčiamo Lietuvos konsulo funkciją pabrėžė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Susituokė A. Sakalas ir D. Norkienė (198)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 12:21
Ankstų šeštadienio rytą Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas, Nepriklausomybės akto signataras 83-erių Aloyzas Sakalas vedė savo išrinktąją 47-erių  žurnalistę Daivą Norkienę.

Dėl sulaikyto Lietuvos laivo į Rusiją siunčiamas konsulas (73)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 11:03
Po penktadienį Rusijos pareigūnų įvykdyto Lietuvos žvejybos laivo „Jūros vilkas“ sulaikymo Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) į Murmanską siunčia konsulą.