D.Kuolys: sankcijas klausyti žurnalistų pokalbių VSD gaudavo Šiauliuose

 (77)
D.Kuolys: sankcijas klausyti žurnalistų pokalbių VSD gaudavo Šiauliuose
Darius Kuolys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Politikos apžvalgininkas Darius Kuolys tvirtina turįs duomenų, kad saugumiečiai Šiauliuose gaudavo sankcijas klausyti tam tikrų žurnalistų pokalbių telefonu. Tai esą prasidėjo po saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje ir tęsiasi iki šiol.

Šią informaciją D. Kuolys paskelbė trečiadienį savo vedamoje laidoje „Akistata su Lietuva“, kuri rodoma per Baltijos televiziją, o ketvirtadienį pakartojo DELFI.

Anot jo, kai kuriais žurnalistais Valstybės saugumo departamentas (VSD) susidomėjo po V. Pociūno, kuris Baltarusijoje dirbo diplomatinėje tarnyboje, žūties 2006 m. „VSD pradėjo sekti visus kritikus, kurie pradėjo aiškintis, kas ten darosi“, – DELFI sakė D. Kuolys, tvirtindamas, kad saugumiečių akiratyje atsidūrė ir kai kurie žurnalistai.

Kaip žinoma, norint klausytis vieno ar kito asmens pokalbių telefonu, atitinkama institucija privalo kreiptis į prokurorą ir gauti teismo leidimą. Būtent taip elgėsi VSD.

„Mano duomeninis, jie naudojosi Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Anatolijaus Mirnyj ir Šiaulių apygardos teismo pirmininko Boleslovo Kalainio paslaugomis, – teigė D. Kuolys. – Sankcijai gauti reikia rimtų argumentų. Vilniuje žmonės, gerbiantys savo reputaciją, nesutiko, tai kreipėsi į Šiaulius.“

Paklaustas, kiek sankcijų žurnalistų pokalbiams klausyti buvo išduota, pašnekovas nenorėjo spėlioti. Tai esą turėtų aiškintis politikai, pavyzdžiui, Seimo Operatyvinės veiklos kontrolės komisija, ir kiti atsakingi pareigūnai.

D. Kuolio žodžiais, šis procesas tęsiasi iki šiol. Jis teigė kalbėjęs su kai kuriais kolegomis apie galima jų pokalbių telefonu klausymąsi – kai kurie žurnalistai esą žino, kad saugumiečiai jais domisi.

VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas DELFI atsisakė komentuoti šią informaciją.

A. Mirnyj taip pat atsisakė kalbėti, pasiteisinęs, kad nematė minėtos laidos, o telefonu kalbėti nenorintis. Tuo metu susisiekti su B. Kalainiu kol kas nepavyko.

Seimo NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas pripažino, kad tokia praktika, kai dėl prašymų gausos sankcijų klausytis telefoninių pokalbių kartais prašoma ne tame mieste, kur dirba atitinkami pareigūnai. Tačiau jis teigė neturintis duomenų, patvirtinančių per televiziją paskelbtą informaciją.

www.DELFI.lt
 
77
Registruoti (0) Anonimiški (77)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Reikalauja ekspertizės dėl Žaliojo tilto skulptūrų

2015 kovo mėn. 6 d. 17:59
Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinis padalinys kreipėsi į atsakingas institucijas, prašydamas ekspertizės dėl Žaliojo tilto skulptūrų deformacijų.

Klaipėdoje atidarytas pirmasis Baltarusijos garbės konsulatas (3)

2015 kovo mėn. 6 d. 17:34
Klaipėdoje atidarytas pirmasis Baltarusijos garbės konsulatas
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Klaipėdoje kovo 6 dieną atidarytas pirmasis Baltarusijos garbės konsulatas, kuriam vadovauja garbės konsulas Nikolajus Logvinas.

L. Linkevičiui nepatinka Europos „vienybė nedaryti nieko“ (26)

2015 kovo mėn. 6 d. 17:06
Linas Linkevičius
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Europos vienybė Rusijos atžvilgiu yra svarbi, bet ji turi pasireikšti sutarimu dėl konkrečių veiksmų, penktadienį pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, atvykęs į Europos Sąjungos (ES) ministrų susitikimą Rygoje.

„120s“ žinios: rinkimų skandalas ir pavasario šiluma

2015 kovo mėn. 6 d. 16:44
Rolandas ir Laima Paksai
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
„120s“ žinios: šeši Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatai į Trakų rajono savivaldybės tarybą įtariami organizavę rinkėjų balsų pirkimą. VRK jau pritarė neliečiamybės panaikinimui ir sudarė darbo grupę, kuri sekmadienį spręs, ar Trakuose rinkimai turi būti pripažinti negaliojančiais. Priminsime, kad Trakų rajone buvo aptikta daugybė įtartinų išankstinio balsavimo vokų. Sukčiavimo šešėlis tąkart krito ant liberalų.

V. Tomaševskis šoko į agitacinę kovą: kas bus, jei liberalai laimės Vilniuje palaiko šauktinių grąžinimą (79)

2015 kovo mėn. 6 d. 15:37
Valdemaras Tomaševskis
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis galbūt neremia Artūro Zuoko kandidatūros antrajame Vilniaus mero rinkimų ture. Vis dėlto galima aiškiai konstatuoti, kad dar labiau jis neremia Remigijaus Šimašiaus.