D.Kuolys: sankcijas klausyti žurnalistų pokalbių VSD gaudavo Šiauliuose

 (77)
D.Kuolys: sankcijas klausyti žurnalistų pokalbių VSD gaudavo Šiauliuose
Darius Kuolys
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Politikos apžvalgininkas Darius Kuolys tvirtina turįs duomenų, kad saugumiečiai Šiauliuose gaudavo sankcijas klausyti tam tikrų žurnalistų pokalbių telefonu. Tai esą prasidėjo po saugumo karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje ir tęsiasi iki šiol.

Šią informaciją D. Kuolys paskelbė trečiadienį savo vedamoje laidoje „Akistata su Lietuva“, kuri rodoma per Baltijos televiziją, o ketvirtadienį pakartojo DELFI.

Anot jo, kai kuriais žurnalistais Valstybės saugumo departamentas (VSD) susidomėjo po V. Pociūno, kuris Baltarusijoje dirbo diplomatinėje tarnyboje, žūties 2006 m. „VSD pradėjo sekti visus kritikus, kurie pradėjo aiškintis, kas ten darosi“, – DELFI sakė D. Kuolys, tvirtindamas, kad saugumiečių akiratyje atsidūrė ir kai kurie žurnalistai.

Kaip žinoma, norint klausytis vieno ar kito asmens pokalbių telefonu, atitinkama institucija privalo kreiptis į prokurorą ir gauti teismo leidimą. Būtent taip elgėsi VSD.

„Mano duomeninis, jie naudojosi Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro Anatolijaus Mirnyj ir Šiaulių apygardos teismo pirmininko Boleslovo Kalainio paslaugomis, – teigė D. Kuolys. – Sankcijai gauti reikia rimtų argumentų. Vilniuje žmonės, gerbiantys savo reputaciją, nesutiko, tai kreipėsi į Šiaulius.“

Paklaustas, kiek sankcijų žurnalistų pokalbiams klausyti buvo išduota, pašnekovas nenorėjo spėlioti. Tai esą turėtų aiškintis politikai, pavyzdžiui, Seimo Operatyvinės veiklos kontrolės komisija, ir kiti atsakingi pareigūnai.

D. Kuolio žodžiais, šis procesas tęsiasi iki šiol. Jis teigė kalbėjęs su kai kuriais kolegomis apie galima jų pokalbių telefonu klausymąsi – kai kurie žurnalistai esą žino, kad saugumiečiai jais domisi.

VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas DELFI atsisakė komentuoti šią informaciją.

A. Mirnyj taip pat atsisakė kalbėti, pasiteisinęs, kad nematė minėtos laidos, o telefonu kalbėti nenorintis. Tuo metu susisiekti su B. Kalainiu kol kas nepavyko.

Seimo NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas pripažino, kad tokia praktika, kai dėl prašymų gausos sankcijų klausytis telefoninių pokalbių kartais prašoma ne tame mieste, kur dirba atitinkami pareigūnai. Tačiau jis teigė neturintis duomenų, patvirtinančių per televiziją paskelbtą informaciją.

www.DELFI.lt
 
77
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Iš Kremliaus – kaltinimų lavina Lietuvai ir JAV (160)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 19:54
Iš Kremliaus – kaltinimų lavina Lietuvai ir JAV
AP/Scanpix
JAV valdžia siekia sužlugdyti Rusijos humanitarinę misiją Pietryčių Ukrainai, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

D. Valiui prokurorai jau rašo įtarimus (7)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 19:23
D. Valiui prokurorai jau rašo įtarimus
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Nuo pareigų nušalintas generalinis prokuroras Darius Valys netrukus sulauks įtarimų.

Luhanske nušautas Lietuvos garbės konsulas buvo 12 dienų pagrobtas; atnaujinta 20.10 (331)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 19:03
Mykola Zelenec
cxid.info nuotr.
Lietuvos užsienio reikalų ministerija penktadienį pranešė apie Lietuvos Respublikos garbės konsulo Ukrainos Luhansko srityje, Ukrainos verslininko Mykola Zelenec mirtį nuo nežinomų nusikaltėlių rankų.

Beprotiškos pajūrio istorijos: nelaimingos meilės kančios, sumušti sutuoktiniai ir girtos damos (26)

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 18:36
Klaipėdos paplūdimiai
M.Milinio nuotr.
Girti narsuoliai, širšės, saulėje persikaitinę poilsiautojai – tokias problemas vardijo pajūrio gelbėtojai, skaičiuojantys paskutiniąsias šio vasaros sezono dienas.

„120s“ žinios: Rusijos kolona Ukrainoje ir Baltijos kelio atminimo ženklai

2014 rugpjūčio mėn. 22 d. 17:39
Šiandien trumposiose „120s“ žiniose žiūrėkite: prasideda oficialus kainų skelbimas eurais ir litais, Lietuvos keliuose - Baltijos kelio atminimo ženklai, Kijevas kaltina Rusiją tiesiogine invazija.