Dėl okupacijos žalos atlyginimo ruošiamas įstatymas

 (25)
Seimas antradienį po pateikimo pritarė Vytauto Landsbergio inicijuotam įstatymo projektui dėl sovietų okupacijos žalos atlyginimo.
Po pateikimo projektui pritarė 54 parlamentarai, balsavo prieš - 12, susilaikė - 10.

V. Landsbergio projekto pagrindinis tikslas yra apibrėžti Lietuvos suverenias teises ir užsienio politikos uždavinius, siekiant, kad būtų atlyginta žala, padaryta Lietuvai ir jos gyventojams per SSRS 1940-1990 metų okupaciją ir aneksiją.

Kaip plenariniame posėdyje sakė V. Landsbergis, nuostolių kompensavimas paremtas ir tarptautine teise, ir Lietuvos piliečių valia, išreikšta per referendumą šio dešimtmečio pradžioje.

Anot V. Landsbergio pateikto aiškinamojo rašto, priimant Rusiją į Europos Tarybą (ET) 1996 metais, buvo konstatuota, kad Rusija įsipareigoja padėti asmenims, anksčiau deportuotiems iš okupuotų Baltijos valstybių, ar jų palikuonims sugrįžti į savo šalį pagal specialias repatrijavimo ir atlyginimo programas.

Lietuva savo reikalavimams pagrįsti iki šiol neturi atitinkamo teisės akto.

Projekte nustatoma Lietuvos Vyriausybės pareiga įsteigti SSRS okupacijos žalos kompensavimo fondą, nustatyti šio fondo teisinį statusą ir numatyti lėšas, kurios būtų kaupiamos šiame fonde.

Vienas galimų šaltinių, kurį iš anksto leidžia šis įstatymas, tai Rusijos karinių ir kitų pavojingų krovinių tranzito į Kaliningradą tarifai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Karbauskis: koaliciją galime suformuoti ir be konservatorių ar socialdemokratų koalicijos sudėtis lieka neaiški (463)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) valdančiąją koaliciją gali suformuoti ir be partijų, kurios užėmė antrą bei trečią vietą rinkimuose, jei šios nenorės bendradarbiauti, sako LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Po neseniai pasibaigusių konsultacijų tarp LVŽS ir TS-LKD partijos liko prie savo ankstesnių nuostatų: „valstiečiai-žalieji“ nori plačios koalicijos su konservatoriais ir socialdemokratais bei nenori dirbti su Liberalų sąjūdžiu, tuo tarpu konservatoriai nenori daugumos su socialdemokratais ir koalicijoje mieliau matytų liberalus.

Pareigūnų profsąjungos į Telšių raj. žuvusio pareigūno tyrimą žada įtraukti švedų ekspertus (6)

Pareigūnų profesinės sąjungos Telšių raj. tarnybos metu žuvusio pareigūno atvejį žada analizuoti pasitelkiant švedų ekspertus. Anot Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS), po nelaimės niekas nepasikeitė, naujos tragedijos galime sulaukti bet kada.

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams (10)

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (809)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais bei nori, kad specialiosios tarnybos patikrintų visus parašą ant koalicijos sutarties dedančius partijų lyderius.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (16)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.