Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorės Indrės Kupcikevičiūtės, ši nusikalstama veika buvo išaiškinta Vilniaus apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams atliekant daugybę proceso veiksmų: atliktos rašysenos ekspertizės, ištirti juridinių asmenų ūkinės finansinės veiklos dokumentai, išanalizavus banko sąskaitų pinigų judėjimą paaiškėjo pinigų gryninimo aplinkybės, operatyvinių paieškos priemonių pagalba buvo surasti ir nustatyti su nusikalstama veika susiję asmenys, kurių vardu buvo pasinaudota pridengiant sukčiavimo mechanizmą.

Teismo nuosprendyje konstatuota, kad tuo metu Seimo nariu buvęs L. Karalius kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją savo motinos Irenos Mažeikienės vadovaujamos viešosios įstaigos „Gyvenimas džiaugsme“ vardu. Žinodamas, kad realiai jokio projekto „Gyvenimas džiaugsme“ neorganizuos, Sveikatos apsaugos ministerijos lėšos, skirtos tariamo jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo projekto „Sniego parkas“ daliniam finansavimui, ir pervestos į „Gyvenimo džiaugsme“ sąskaitą, jokiam projektui finansuoti panaudotos nebus, tuometinis Seimo narys šios viešosios įstaigos vardu pagamino netikrus dokumentus, susijusius su projekto „Sniego parkas“ organizavimu ir vykdymu bei juos pateikė ministerijai.

Sveikatos apsaugos ministerija L. Karaliaus suklaidinta pateiktų dokumentų, skyrė 20 tūkst. Lt jaunimo fizinio aktyvumo skatinimo programos „Sniego parkas“ daliniam finansavimui ir šiuos pinigus pervedė į „Gyvenimas džiaugsme“ banko sąskaitą. Tą pačią dieną pinigai buvo išgryninti, praneša Generalinė prokuratūra.

L. Karalius prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, dėl savo veiksmų apgailestavo ir įsipareigojo atlyginti visą padarytą žalą. Teismas už įvykdytas nusikalstamas veikas jam paskyrė 10 400 Lt (80 MGL) dydžio baudą. Taip pat teismas patenkino Sveikatos apsaugos ministerijos civilinį ieškinį ir iš L. Karaliaus ministerijos naudai priteisė 20 tūkst. Lt turtinei žalai atlyginti.