Ambasadoriaus ir ministro nesutarimų atgarsiai - Prezidentūroje

 (1)
Prezidentas Valdas Adamkus pirmadienį priėmė Lietuvos ambasadorių Didžiojoje Britanijoje, kuris Londone britų pareigūno akivaizdoje viešai susiginčijo su Lietuvos finansų ministru.
Prezidento patarėjas Albinas Januška sakė žurnalistams, kad šalies vadovas išklausė ambasadoriaus Justo Vinco Paleckio nuomonę apie gegužės viduryje įvykusį nesusipratimą.

Londone viešint finansų ministrui Vytautui Dudėnui, Didžiosios Britanijos pareigūno akivaizdoje įvyko jo ginčas su J. V. Paleckiu.

Paklaustas apie prezidento ir ambasadoriaus pokalbio turinį, A. Januška žurnalistams atsakė, jog "prezidentas nėra nusiteikęs kalbėti apie ambasadoriaus atšaukimą".

Pirmadienį pavakare J. V. Paleckis taip pat susitiks su užsienio reikalų ministru Algirdu Saudargu, o ketvirtadienį dalyvaus Seimo Užsienio reikalų komiteto posėdyje.

Pasak BNS šaltinių, ministro ir ambasadoriaus nuomonės Londone išsiskyrė, vertinant užsienio politikos prioritetus.

Anot šaltinių, ambasadorius J. V. Paleckis sumenkino NATO integracijos svarbą palyginti su Europos Sąjungos integracijos reikalais. Ministras V. Dudėnas buvo nepatenkintas tokiu vertinimu.

Paties J. V. Paleckio vertinimu, jokio britų dėmesį patraukusio nesusipratimo ministro vizito į Londoną metu nebuvo.

Anot jo, "kai kurie interpretacijos niuansai draugiško pokalbio priešpiečių metu per tokius vizitus nėra neįprasti", BNS sakė ambasadorius.

Lietuvos parlamentarai ėmėsi gilintis į ministro ir ambasadoriaus nuomonių išsiskyrimą praėjusią savaitę, ir tai, kai kurių stebėtojų vertinimu, byloja apie jau prasidėjusias artėjančių Seimo rinkimų politines batalijas.

Stebėtojų nuomone, šiam ministro ir ambasadoriaus nuomonių apsikeitimui gali būti bandoma suteikti politinį atspalvį prieš šį rudenį įvyksiančius Seimo rinkimus.

Kovo 11-sios Akto signataras J. V. Paleckis iki paskyrimo Lietuvos ambasadoriumi Jungtinėje Karalystėje buvo prezidento Algirdo Brazausko patarėjas užsienio politikos klausimams. Anksčiau J. V. Paleckis buvo Socialdemokratų partijos narys. Londone J. V. Paleckis dirba ketvirtus metus.

V. Dudėnas yra konservatorius. Nuo šio Seimo kadencijos pradžios iki praėjusio rudens jis buvo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas.

BNS žiniomis, tuometinio URK pirmininko V. Dudėno ir ambasadoriaus J. V. Paleckio nuomonės yra išsiskyrusios ir anksčiau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis Vyriausybėje susitiko su A. Butkevičiumi (50)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

NATO patvirtina apie du rusų karo laivus, įplaukusius į Baltijos jūrą (191)

Į Baltijos jūrą neseniai įplaukė du Rusijos kariniai laivai, trečiadienį patvirtino NATO.

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (677)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (112)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.

A. Kubilius apie „valstiečius“: žinote tokią pasaką apie Buridano asilą? (865)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją.