A.Gelūnas: prokuratūra nusikaltimo rengiant Bjork koncertą neįžvelgė

 (35)
Bjork
Bjork
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Kultūros ministras Arūnas Gelūnas sako, kad prokurorai neįžvelgė nusikaltimo, tirdami į "Vilniaus Europos kultūros sostinės" programą įtraukto islandų dainininkės Bjork koncerto organizavimo aplinkybes.

"Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą VEKS dalyje dėl Bjork ir kitų atlikėjų koncerto, nusikaltimo požymių nerasta. Matom labai skandalizuotą projektą, kur prokuratūra nerado nusikaltimo požymių", - trečiadienį Seimo Audito komitete sakė kultūros ministras.

Viešosios įstaigos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) rengtam projektui "Specialus Bjork koncertas, skirtas Vilniui - Europos kultūros sostinei" Kultūros ministerija skubos tvarka skyrė 800 tūkst. litų. Bilietai į šį koncertą, kurio sąmata viršijo 2 mln. litų, kainavo nuo 90 litų.

Į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar nebuvo iššvaistytos biudžeto lėšos valstybės pinigais finansavus komercinį renginį, 2009 metų vasarį kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisija. Tuomet Generalinėje prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo.

Valstybės kontrolė, auditavusi, kaip Kultūros ministerija ir jai pavaldžios įstaigos 2008 metais naudojo valstybės lėšas, VEKS įžvelgė galimo turto pasisavinimo ir turto iššvaistymo požymių.

Valstybės kontrolės ataskaitoje atkreiptas dėmesys, kad ministerija finansavo ir komercinio pobūdžio projektus: Bjork koncertą Vilniuje, "Be2gether", "1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje", kurie vykdomi siekiant gauti pelno.

BNS
 
35
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Vilniečiai kviečiami paremti Ukrainą (7)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 12:45
Paramos Ukrainai rinkimo akcija
Organizatorių nuotr.
Sostinėje penktadienį, iki vakaro, tęsis paramos Ukrainai rinkimo akcija.

Elektrėnuose – antausis A. Zuokui (4)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 12:38
Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis su keturiais savivaldybės tarybos nariais ir beveik 80 bendražygių paliko Liberalų ir centro sąjungą (LiCS).

Skundžiasi neteisybe: nuogai moteriai galima, nuogam vyrui – ne (45)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 11:44
Į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą (LGKT) kreipėsi nudistų iniciatyvinė grupė. Jų prašyme nurodoma, jog Šventojoje diskriminuojami nudistai vyrai, nes moterims sudaromos sąlygos kaitintis nuogoms moterų pliaže, o vyrams ir šeimoms tokios galimybės nėra, pranešė LGKT.

Ieškant alternatyvų Rusijos rinkai – diskusijos dėl gyvulių kankinimo (38)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 11:27
Lietuvoje kilusios diskusijos dėl ritualinio gyvūnų skerdimo pakurstė aistras dėl gyvūnų kankinimo. Medžiotojo teigimu, medžioklės metu gyvūnai kankinasi kur kas labiau nei jiems nuleidžiant kraują neapsvaiginus.

L. Kleizai teks atsakyti prieš Bažnyčią atnaujinta (211)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 10:54
Lino Kleizos ir Agnetos Karalevičiūtės vestuvės
DELFI montažas
Vasarą susituokęs krepšininkas Linas Kleiza atsidūrė Bažnyčios nemalonėje. Kaišiadorių vyskupijos tribunolas pradėjo aiškintis, ar vasarą Šešuolėlių dvare susituokusiems L. Kleizai ir jo sutuoktinei Agnetai buvo suteiktas Santuokos sakramentas.