A.Gelūnas: prokuratūra nusikaltimo rengiant Bjork koncertą neįžvelgė

 (35)
Kultūros ministras Arūnas Gelūnas sako, kad prokurorai neįžvelgė nusikaltimo, tirdami į "Vilniaus Europos kultūros sostinės" programą įtraukto islandų dainininkės Bjork koncerto organizavimo aplinkybes.
Bjork
Bjork
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

"Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą VEKS dalyje dėl Bjork ir kitų atlikėjų koncerto, nusikaltimo požymių nerasta. Matom labai skandalizuotą projektą, kur prokuratūra nerado nusikaltimo požymių", - trečiadienį Seimo Audito komitete sakė kultūros ministras.

Viešosios įstaigos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) rengtam projektui "Specialus Bjork koncertas, skirtas Vilniui - Europos kultūros sostinei" Kultūros ministerija skubos tvarka skyrė 800 tūkst. litų. Bilietai į šį koncertą, kurio sąmata viršijo 2 mln. litų, kainavo nuo 90 litų.

Į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar nebuvo iššvaistytos biudžeto lėšos valstybės pinigais finansavus komercinį renginį, 2009 metų vasarį kreipėsi Seimo Antikorupcijos komisija. Tuomet Generalinėje prokuratūroje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo.

Valstybės kontrolė, auditavusi, kaip Kultūros ministerija ir jai pavaldžios įstaigos 2008 metais naudojo valstybės lėšas, VEKS įžvelgė galimo turto pasisavinimo ir turto iššvaistymo požymių.

Valstybės kontrolės ataskaitoje atkreiptas dėmesys, kad ministerija finansavo ir komercinio pobūdžio projektus: Bjork koncertą Vilniuje, "Be2gether", "1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje", kurie vykdomi siekiant gauti pelno.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

„120s“ žinios: Rusijos veiksmų Sirijoje kaina Lietuvai ir delfino pokštas šokėjai

DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: po smūgių Sirijoje teroristai ėmėsi Rusijos karių medžioklės, sugriauti JAV planai dėl neskraidymo zonos, veiksmai Sirijoje Baltijos šalims turės savo kainą - įsitikinęs karo ekspertas Vaidas Saldžiūnas.

Prognozuoja, kad prie valdžios vairo po 2016-ųjų rinkimų stos dvi partijos (18)

MRU dėstytojas Virgis Valentinavičius „Žinių radijo“ laidoje „Įvykiai ir komentarai“, prognozuodamas 2016 metų Seimo rinkimų rezultatus, neabejojo, jog rinkimus aiškia persvara laimės socialdemokratai, sudarysiantys koaliciją su liberalais.

Daugiau kaimiečių nei Lietuvoje - tik dviejose ES valstybėse (18)

Kaime gyvenančių Lietuvos žmonių dalis pernai buvo viena didžiausių tarp 28-ių Europos Sąjungos (ES) valstybių, skelbia Eurostatas.

D. Grybauskaitė: Seimas turi atvirai balsuoti dėl generalinio prokuroro (28)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, Seimas dėl generalinio prokuroro skyrimo turėtų spręsti viešu balsavimu, o siūlymus keisti šio pareigūno skyrimo tvarką vadina žingsniu atgal Lietuvos teisėsaugos sistemoje.

Sulaikyta Druskininkų žemėtvarkininkų vadovė (33)

Aiškėja, kad kai kuriuose Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) skyriuose korupcija paplitusi ne tik tarp žemesnio lygio valdininkų, bet ir tarp skyrių vedėjų, praneša Specialiųjų tyrimų tarnyba.