A.Butkevičius rengia išpuolį prieš V.Landsbergį

 (4)
Seimo narys Audrius Butkevičius Tarpparlamentinės sąjungos konferencijoje ketina apkaltinti Seimo pirmininką Vytautą Landsbergį siekiant politikiškai su juo susidoroti.
A. Butkevičius ketvirtadienį išvyko į Jordaniją, kur vyks Tarpparlamentinės sąjungos konferencijoje.

Pasak dienraščio, šioje konferencijoje gegužės 3 dieną A. Butkevičius skaitys pranešimą, kuriam skirtos 45 minutės.

Dienraščio "Respublika" duomenimis, A. Butkevičius užsienio kolegoms pareikš, kad jis buvo nuteistas dėl to, kad rinko duomenis apie V. Landsbergio bendradarbiavimą su KGB.

"Per mano susitikimą su V. Landsbergiu, įvykusiame 1997-jų rugpjūčio 8-ją, jis suprato, kad jam nepavyks įbauginti manęs, todėl pasirinko manęs diskreditavimo metodą", "Respublika" cituoja A. Butkevičiaus pranešimo tekstą.

Tarpparlamentinės sąjungos Parlamentarų žmogaus teisių komitetas dar vasarį išreiškė "didelį susirūpinimą", kad tuo metu kalėjęs Lietuvos Seimo narys A. Butkevičius negali atlikti parlamentaro pareigų, ir pareiškė viltį, kad jam bus suteikta malonė.

Komitetas taip pat paprašė Tarpparlamentinės sąjungos generalinio sekretoriaus atnaujinti kontaktus su Lietuvos vadovybe, kad galėtų atvykti į Vilnių ir surinkti informaciją, susijusią su A. Butkevičiaus byla.

Tarpparlamentinė sąjunga, kurios būstinė įsikūrusi Briuselyje, vienija viso pasaulio parlamentus, ir Lietuvos Seimas yra jos narys.

A. Butkevičius 1998 metais buvo nuteistas kalėti pusšeštų metų už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu. Šiemet teismas dvejais metais sutrumpino jo bausmės laiką, ir į laisvę jis buvo išleistas kovo viduryje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (215)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (36)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (35)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (66)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (907)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.