A.Brazauskas partijas ragina burtis apie kairiuosius

 (4)
Kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas teigia esąs susirūpinęs dėl Lietuvą užgriuvusių bėdų ir paragino, jo vertinimu, atsakingas ir kompetentingas politines jėgas šlietis prie formuojamo kairiųjų bloko.
Kartu A. Brazauskas pareiškia, kad iš konservatorių valdžios nėra ko tikėtis, kad šalies padėtis pagerės.

Tai sakoma trečiadienį išplatintame A. Brazausko pareiškime, kurį, kadenciją baigusio prezidento teigimu, paskatino parašyti "nenoras būti pasyviu įvykių stebėtoju".

"Matant, kas vyksta Lietuvoje, negalima ramiai gyventi. Mus užgriuvo didžiulės bėdos, kurias galime įveikti tik patys", mano A. Brazauskas.

Pareiškime konstatuojama, kad "nemokšiška politika" griauna ūkį ir skurdina žmones, o pastaraisiais dešiniųjų valdymo metais nedarbas pasiekė neregėtą lygį.

"Nepaisant nuolatinių Vyriausybės pažadų, vargu, ar galime tikėtis geresnių rezultatų iš konservatorių valdžios. Mūsų politiniame gyvenime nemažėja intrigų bei susipriešinimo. Tenka apgailestauti, kad opiausias problemas galėsime pradėti spręsti tik po Seimo rinkimų. Tačiau tam reikėtų sutelkti konstruktyvių ir atsakingų politinių jėgų pastangas", rašo kadenciją baigęs prezidentas.

Jo nuomone, LDDP ir Lietuvos socialdemokratų partijos sprendimas praėjusią savaitę susijungti į rinkimų koaliciją įgauna ypatingą reikšmę.

"LSDP ir LDDP koalicija tampa traukos lauku konstruktyvioms partijoms, susirūpinusioms skurdu, nedarbu ir kitomis socialinėmis problemomis", teigiama pareiškime.

Kaip skelbta, neseniai 68-erių metų A. Brazauskas užsiminė galįs grįžti į politiką. Apžvalgininkų nuomone, jis galėtų imtis vadovauti plačiam kairiųjų jėgų blokui.

A. Brazauskas vadovavo LDDP, kai ji 1992 metais laimėjo Seimo rinkimus. Iš LDDP jis pasitraukė, 1993 metais tapęs Lietuvos prezidentu, kaip numato Konstitucija.

Prezidento A. Brazausko kadencija baigėsi 1998 metų pradžioje, tačiau jis ir dabar tebelieka vienu populiariausių tarp Lietuvos politikų ir visuomenės veikėjų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: paskutinės spalio dienos pradžiugins (1)

Kiek sausesnių orų periodas baigsis jau penktadienį. Tuo metu šalį pasieks nauja kritulių banga, sustiprės vėjas. Laimei, tai truks neilgai. Savaitgalį oras bus ne tik sausesnis, bet ir saulėtesnis.

NATO pranešė apie pažangą ruošiantis dislokuoti batalionus Baltijos šalyse ir Lenkijoje (43)

NATO daro pažangą, formuodama batalionus, kuriuos ruošiamasi dislokuoti rytinių sąjungininkių, nerimaujančių dėl griežtėjančio Rusijos tono, teritorijose, trečiadienį pranešė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Sunkumai dėl darbo – ne visiems išeinantiems Seimo nariams: kai kam vartai į šiltą vietą jau atverti (83)

Seimo pirmininkės pavaduotojui ir kol kas dar Seimo nariui, bet neperrinktam Vydui Gedvilui, panašu, kad nereikės ilgai sukti galvos ieškantis naujo darbo. Vartai į gana šiltą ir užtikrintą darbo vietą jam yra plačiai atidaryti.

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių, sako J.Olekas (82)

Lietuvoje kuriamame tarptautiniame NATO batalione bus ir tankų, ir pėstininkų kovos mašinų, sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

R. Karbauskis: į premjerus siūlysime S. Skvernelį (314)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad partija apsistojo ties vienu kandidatu į premjerus ir Vyriausybei vadovauti siūlys sąrašo rinkimuose lyderį Saulių Skvernelį, pranešė LRT televizijos naujienų taryba.