Seni mobilieji telefonai dažniau sukelia auglius

Mobiliojo ryšio telefonų turėtojams padidėja rizika išsivystyti smegenų augliui, ypač jei jie naudoja senesnius analoginius telefonus, teigia Švedijos medikai.
Augliai dažniausiai išsivysto toje galvos pusėje, kurioje naudotojai kalbėdami laiko savo telefonus, nes tai sritys, kurios yra atviros telefono skleidžiamoms mikrobangoms. Tai rašoma tyrime, praėjusią savaitę paskelbtame internetiniame medicinos žurnale “MedGenMed”.

Visi išskyrus vieną iš trylikos pacientų su piktybiniais ar gėrybiniais augliais smegenų srityse, kurios buvo arčiausiai telefono spinduliuojamų mikrobangų, naudojosi analoginiais telefonais.

“Žinant, kad daug senų stiprų spinduliavimą skleidžiančių telefonų vis dar naudojami, reikėtų atlikti išsamesnius, ilgalaikius tyrimus,”- sakė “MedGenMed” redaktorius dr. Džordžas Lundbergas,.

Ataskaita yra paremta dviejų metų studija, atlikta dviejuose Švedijos regionuose, įvertinus 233 pacientų su smegenų augliu atvejus. Kiekvienas iš jų buvo lyginamas su dviem sveikais kontroliniais asmenimis pagal lytį, amžių ir gyvenamą vietą.

Visą pranešimą galima perskaityti ir internete - tereikia užsiregistruoti “MedGenMed” svetainėje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.