Rusas pagavo vilką už uodegos

 (1)
Miškininkas Leonidas Ožiganovas iš Rusijos Nižnij Novgorodo srities Šarangos rajono Staraja Rudkos kaimo sugavo vilką didžios ir galingos rusų kalbos dėka.
Vyriausias Ožiganovų sūnus Alioša paryčiais turėjo važiuoti į miestą, į institutą. Todėl šeima nuėjo anksti gulti, kad nepramiegotų. Tik šeimos galva 40 metų L.Ožiganovas užsisėdėjo prie televizoriaus. O kai pusę dvyliktos ketino eiti gulti, kieme išgirdo šunų lojimą.

Medžiotojas L.Ožiganovas pagal savo šunų Snežoko ir Dingo lojimą gali nustatyti, ant ko jie loja. Šį kartą buvo panašu, kad loja ant šunų, kurių nemažai bėgioja kaime. Tačiau po kelių minučių Leonidas įtarė, kad vyksta kažkas negero. Jis iššoko į kiemą basas, apsivilkęs tik trumpikes ir marškinėlius - per šaltį į sniegą. O ten - keturi vilkai! Du užpuolė vieną šunį, kiti du kitą - tik gaurai į šalis lekia.

"Aš tuos vilkus išsvaidžiau, - pasakojo Leonidas, tarsi kalbėtų visai ne apie plėšrūnus, ant kurių snukių buvo šunų kraujas. - Griebiau tiesiog rankomis. Vieną už sprando, kitą už pasturgalio. Svarbiausia buvo juos atplėšti nuo šunų. Vienas vilkas iškart paspruko. Snežokas paskui jį. Kitas vilkas užtruko, matyt, norėjo padėti kitiems dviem, kurie draskė Dingą".

"Šuo inkšdamas įšoko į priemenę, o trys vilkai susispietė vienas prie kito. Ką reikėjo daryti? Ėmiau riebiai keiktis, o jie, matyt, pamiršo, iš kur atbėgo, šoko į šoną, praplėšė tinklą, kuriuo buvo aptvertas daržas", - pasakojo L.Ožiganovas.

"Vilkai pateko į daržą ir nežinojo, kaip pasprukti. Nubėgo į tolimiausią kampą. Aš basas per sniegą apibėgau daržą. Jie puolė į kitą pusę ir atsidūrė avietyne. Vieną pagriebiau už uodegos ir patraukiau prie aptvaro viršutinės lentos. Jis ir pakibo: pasturgalis viršuje, o priekinėmis letenomis pusnyne kapstosi. Mėgino man įkąsti ir persiversti per tvorą į mano pusę. Laikiau jį už uodegos ir šaukiau žmonai iš visų jėgų: "Nešk šautuvą!" - pasakojo miškininkas.

Keikėsi riebiai Leonidas ilgai, apie 10 minučių. Vos neužkimo. Jei ne sužeistas Dingas, kuris inkštė priemenėje, jo žmona Tamara galbūt ir nebūtų išgirdusi, nes kambario langai yra į kitą pusę.

Tamara išbėgo tik su naktiniais marškiniais, tamsu, nieko nematyti, tik girdi, kad vyras šaukia: "Nešk šautuvą, vilką už uodegos laikau!" Ji puolė į namą, atnešė šautuvą.

"Ar užtaisytas? - šaukė Leonidas žmonai. - Žadink Aliošą!" O Alioša jau ir pats išgirdo, iššoko vien su trumpikėmis, griebė šautuvą ir nušovė žvėrį.

Trofėjų įtempė į namą ir ėmė juoktis. Vos ne iki paryčių springo juokais: ir atsitik taip - vilką už uodegos pagavo! Ir jokio įkandimo, net įbrėžimo!

Kiti du vilkai, peršokę tvorą, nubėgo atgal į mišką. Vieną jų Leonidas kartu su jėgeriu prisivijo tą pačią naktį. Dabar abu vyrai turi po vilko kailį.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.