Pasiekęs laiko rekordą, oreivis skris į ašigalį

Britų oreivis Davidas Hemplemanas-Adamsas (Deividas Hemplmenas Adamsas), ore išsilaikęs 13 valandų, pirmadienį sumušė Didžiosios Britanijos vieno asmens skrydžio rekordą, pranešė skrydžio organizatoriai.
D. Hemplemanas-Adamsas vėlų sekmadienio vakarą pakilo iš Norvegijos Špicbergeno salos ir bandė pirmasis nuskristi iki Šiaurės ašigalio paprastu karšto oro balionu su pintu vytelių krepšiu.

6 val. ryto Grinvičo laiku D. Hemplemanas-Adamsas buvo nuskridęs jau 200 kilometrų. Jis skrido maždaug 1 800 metrų aukštyje.

"Rekordas tai puiku, tačiau reikia dar daug padaryti, ir būčiau labiau patenkintas, pasiekęs ledyną", kalbėjo oreivis.

Jo žodžiais, balionas skrieja gerai, tad jis ketina "nugriebti kelias valandas miego" ir leistis į skrydį link ašigalio.

Kelionė turėtų užtrukti kelias dienas.

Anksčiau pasiekti Šiaurės ašigalį balionu su pintu krepšiu buvo bandyta vienintelį kartą - 1897 metais. Kelionė baigėsi tragiškai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.