Išradimas leis iš išmatų gaminti naftą

 (12)
Vienas Tailando mokslininkas tikina išradęs procesą, kuris leidžia paversti žmogaus ekskrementus vertinga nafta, medžio anglimis ir dujomis.
Tailando Mahanakorno technologijų universiteto dekano pavaduotojas Vissanu Meeyao teigia sukūręs reaktoriaus prototipą, kuris gali paversti ekskrementus ir kitas "atliekas" bionafta, kurios savybės pranoksta paprastos naftos savybes.

"Šis projektas padės teisingai įvertinti atliekas", - pareiškė V.Meeyao.

30 metų chemikas inžinierius V.Meeyao sukūrė reaktorių, panaudojęs 2 milijonų batų (daugiau kaip 200 tūkst. litų) stipendiją, kurią jam suteikė vyriausybės taršos kontrolės departamentas.

Reaktoriuje azoto dujos įkaitinamos iki 400 laipsnių. Dujos paverčia vieną kilogramą kanalizacijos nuosėdų 600 gramų bionaftos, 300 gramų medžio anglių ir 120 gramų dujų.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.