Sunku ne tik lietuviams: užsienyje gyvenantiems latviams dažnai prireikia psichologo konsultacijų

 (13)
Gyvenimas užsienyje nėra rožėmis klotas ir latviams, gyvenantiems užsienio valstybėse, gana dažnai prireikia psichologo konsultacijų, ketvirtadienį televizijai sakė užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.
© DELFI / Tomas Vinickas

"Ne savo šalyje gyvenantiems Latvijos žmonėms dažnai prireikia psichologo konsultacijų. Deja, mūsų konsulinė tarnyba turi spręsti nemažai savižudybės atvejų, kai žmonės nesusidoroja su įtampa", - sakė jis per komercinės televizijos LNT ryto naujienų laidą.

"Bendrai gyvenimas užsienyje galbūt nėra toks paprastas ir geras, kaip gali atrodyti", - pridūrė E.Rinkevičius.

Pasak ministro, svarbu palaikyti kontaktus su užsienyje gyvenančiais latviais, kad jie galėtų ateiti į savo ambasadą ir gauti informaciją apie jiems prieinamą pagalbą nepaisant šiuo metu ribotų ambasadų galimybių.

Šiemet Latvija taip pat suteikė finansinę pagalbą maždaug 30-čiai žmonių, kurie turistaudami prarado visus savo pinigus ar išvyko ieškoti darbo ir jo nerado. Jiems buvo padėta sugrįžti į Latviją. E.Rinkevičius nurodė, kad taip pat sulaukiama pasiteiravimų iš latvių, norinčių grįžti gyventi atgal į Latviją.

Atsižvelgdama į didelį užsienin išvykusių žmonių skaičių, Latvija dabar svarsto, kaip juos sugrąžinti į tėvynę. Parengtas specialus reemigracijos planas ir sudarytas sąrašas priemonių, kurios turėtų paskatinti užsienyje gyvenančius latvius grįžti į Latviją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuviai svetur

Lietuvio gyvenimas Barselonoje: kitokie santykiai darbe, kitos kainos ir daugiau saulės (21)

Tomui gerai sekėsi Lietuvoje, bet jis išvyko gyventi ir dirbti į Ispaniją. „Drabužių kainos [Barselonoje] yra mažesnės vienareikšmiškai. Lietuvoje labai brangu rengtis, kiek palyginu. Čia mažesnės išlaidos šildymui, o Lietuvoje visi su baime laukia šildymo sezono. Čia to nėra, nereikia šiltų žieminių drabužių, tas turbūt kaupiasi, tauposi. Čia susidaro įspūdis, kad žmonės mažiau serga, nežinau, galbūt dėl saulės“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Emigrantai“ pašnekovas.

Dėl viešnamyje sutiktos lietuvaitės galvą pametęs britas užsakė savo žmonos žmogžudystę (95)

Teisme Londone narpliojama byla, kurioje savo žmonos nužudymo užsakymu kaltinamas vyras – sutuoktine jis atsikratyti norėjo dėl to, kad galėtų pasisavinti jos turtą ir gyventi su jauna prostitute iš Lietuvos.

Lietuviai Vašingtone paminėjo Holokausto atminimo dieną (3)

Ketvirtadienį Lietuvos ambasada JAV Vašingtone surengė Holokausto dienos – Yoma HaShoah minėjimo renginį, skirtą Japonijos Generalinio konsulo Kaune Čiune (Sempo) Sugiharos atminimui. Renginys organizuotas kartu su partneriais - JAV Valstybės departamentu, Japonijos ir Izraelio ambasadomis. Čiune Sempo Sugiharos 1940 m. liepos – rugpjūčio mėnesiais išduotų vizų dėka buvo išgelbėti 6000 žydų kilmės asmenų.

Lietuvių atsakas į „Brexit“ – antroji „BackTo.LT“ konferencija Londone (32)

Atsakydami išstojimo iš ES procesą aktyvavusiai Didžiosios Britanijos premjerei balandžio 8 d. Londone lietuviai rengia antrąją „BackTo.LT“ projekto „Atgal į Lietuvą!“ konferenciją Londone. Projekto iniciatoriai siekia parodyti Lietuvoje atsiradusias naujas karjeros ir verslo galimybes bei pakviesti lietuvius iš viso pasaulio prisidėti prie modernios Lietuvos kūrimo, užmegzti naujus verslo ryšius.

Delyje paminėtas Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių sidabrinis jubiliejus (4)

Delyje trečiadienį paminėta Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių 25-erių metų sukaktis. Šia proga prestižiniame renginių ir konferencijų centre „India International Centre“ surengti du pristatymai – knygos „Indija ir Lietuva per asmeninių santykių prizmę“ ir dokumentinio filmo „Lietuvos kolumbai Indijoje“.