Sunku ne tik lietuviams: užsienyje gyvenantiems latviams dažnai prireikia psichologo konsultacijų

 (13)
Gyvenimas užsienyje nėra rožėmis klotas ir latviams, gyvenantiems užsienio valstybėse, gana dažnai prireikia psichologo konsultacijų, ketvirtadienį televizijai sakė užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius.
© DELFI / Tomas Vinickas

"Ne savo šalyje gyvenantiems Latvijos žmonėms dažnai prireikia psichologo konsultacijų. Deja, mūsų konsulinė tarnyba turi spręsti nemažai savižudybės atvejų, kai žmonės nesusidoroja su įtampa", - sakė jis per komercinės televizijos LNT ryto naujienų laidą.

"Bendrai gyvenimas užsienyje galbūt nėra toks paprastas ir geras, kaip gali atrodyti", - pridūrė E.Rinkevičius.

Pasak ministro, svarbu palaikyti kontaktus su užsienyje gyvenančiais latviais, kad jie galėtų ateiti į savo ambasadą ir gauti informaciją apie jiems prieinamą pagalbą nepaisant šiuo metu ribotų ambasadų galimybių.

Šiemet Latvija taip pat suteikė finansinę pagalbą maždaug 30-čiai žmonių, kurie turistaudami prarado visus savo pinigus ar išvyko ieškoti darbo ir jo nerado. Jiems buvo padėta sugrįžti į Latviją. E.Rinkevičius nurodė, kad taip pat sulaukiama pasiteiravimų iš latvių, norinčių grįžti gyventi atgal į Latviją.

Atsižvelgdama į didelį užsienin išvykusių žmonių skaičių, Latvija dabar svarsto, kaip juos sugrąžinti į tėvynę. Parengtas specialus reemigracijos planas ir sudarytas sąrašas priemonių, kurios turėtų paskatinti užsienyje gyvenančius latvius grįžti į Latviją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuviai svetur

Toskanoje lietuvė rado ir meilę, ir gyvenimo aistrą (15)

Toskana – vienas gražiausių Italijos regionų. Lietuvė Dalia Smagurauskaitė ten vyko dirbti ir nuolat kartojo sau, kad niekada nepamils italo, bet, taip sakydama, gerokai paskubėjo, mat įsimylėjo ir Italiją, ir italą.

Emigranto sėkmės istorija: dirba vienoje didžiausių britų TV, bet vieną dieną žada grįžti į Lietuvą (62)

Nemažai lietuvių svetur persikelia norėdami susikurti patogesnį gyvenimą, kiti – ieškodami laikino, bet solidaus uždarbio arba neapsikentę, kaip dažnai sakoma, slogios atmosferos tėvynėje. Ir visi jau seniausiai žino, kad emigravusių tautiečių gyvenimo pradžia užsienyje dažnai būna sunki. Bet, pasirodo, tikrai ne visų. Bent jau taip „Tiesai“ sakė 29-erių Marius Čižiūnas.

Lietuvė Škotijoje dirba darbą, kurį imigrantai gauna retai (112)

Iš Pakruojo kilusi Laura Jarošienė dabar gyvena Škotijoje, mažame miestelyje šalia sostinės Edinburgo. Čia Laurai pavyko įsidarbinti valstybiniame pašte. Kaip ir visoje Didžiojoje Britanijoje, taip ir Škotijoje pašto tarnyba vadinama karališkąja.

Emigrantas šauktinis: jeigu grįšiu į Lietuvą, rizikuoju prarasti viską (989)

Septynerius metus Londone gyvenantis 25-erių lietuvis Vaidotas (tikrasis vardas redakcijai žinomas - DELFI) piktinasi ir sako esantis nusivylęs dėl to, kad turi mesti viską ir grįžti į Lietuvą, nes buvo pašauktas į privalomąją karo tarnybą.

Lietuvio gyvenimas Barselonoje: kitokie santykiai darbe, kitos kainos ir daugiau saulės (23)

Tomui gerai sekėsi Lietuvoje, bet jis išvyko gyventi ir dirbti į Ispaniją. „Drabužių kainos [Barselonoje] yra mažesnės vienareikšmiškai. Lietuvoje labai brangu rengtis, kiek palyginu. Čia mažesnės išlaidos šildymui, o Lietuvoje visi su baime laukia šildymo sezono. Čia to nėra, nereikia šiltų žieminių drabužių, tas turbūt kaupiasi, tauposi. Čia susidaro įspūdis, kad žmonės mažiau serga, nežinau, galbūt dėl saulės“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Emigrantai“ pašnekovas.