Lietuviai svetur

Grįžusieji į Lietuvą paneigia mitą: svarbiausia tikrai ne pinigai (116)

2017 vasario mėn. 14 d. 17:33
Aukštesnė gyvenimo kokybė, įdomus darbas ir šiuolaikiška darbo kultūra yra svarbiausi motyvai sprendžiant dėl grįžimo gyventi ir dirbti Lietuvoje – sutartinai tvirtina personalo specialistai, darbdaviai ir patys grįžę į Lietuvą darbuotojai. Su specialistu trūkumu susidūrę mūsų šalies darbdaviai nelaukia politikų sprendimų, kaip sustabdyti emigraciją ir susigražinti išvažiavusius, o patys sėkmingai parsivilioja išvykusius lietuvius.

Debatų „Sugrįžtanti Lietuva: utopija ar realybė” vaizdo įrašas (1)

2017 vasario mėn. 14 d. 13:55
Debatų „Sugrįžtanti Lietuva: utopija ar realybė” vaizdo įrašas
Vis labiau nuogastaujama dėl didėjančių emigracijos tempų iš Lietuvos ir kaip tai paveiks šalies raidą. Vien per 2016 metus iš Lietuvos išvyko apie 30000 piliečių, kurių didžioji dauguma planuoja savo gyvenimą kurti ne Lietuvoje.

Th. May turi gerų žinių lietuvių emigrantams (123)

2017 vasario mėn. 7 d. 13:30
Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May teigia, kad Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai, gyvenantys Didžiojoje Britanijoje, „labai prisideda prie mūsų ekonomikos ir visuomenės gerovės“. Tokiu būdu politikė išreiškė paramą tokių žmonių teisei pasilikti jos šalyje Londonui atsiskyrus nuo Briuselio, skelbia standard.co.uk.

Karti emigranto patirtis: pamirškite žmogiškumą, man buvo labai blogai (160)

2017 vasario mėn. 5 d. 20:01
Vidurinės mokyklos nebaigusiam lietuviui emigrantui Šiaurės Airijoje teko patirti neįdomaus darbo ir dar neįdomesnio nedarbo sunkumus bei depresiją, kurią išsigydė budizmo pagalba. Dabar jis padeda neprarasti ūpo kitiems sunkiai besijaučiantiems emigrantams.

Emigrantai apie valytojas su aukštuoju: blogai kalbama iš pavydo (189)

2017 vasario mėn. 2 d. 15:11
Išvykti į vis dar itin viliojančią Didžiąją Britaniją lietuvius veja studijos, naujų potyrių ir karjeros perspektyvų galimybės, visgi dažniausiai – geresnių gyvenimo sąlygų troškimas. Neretai tik atvykęs tautietis susiduria su sunkumais pritapti ir įsikurti, tad netgi ir su aukštuoju išsilavinimu griebiasi daugelio linčiuojamų valytojo ar statybininko pareigų. Vieniems šios sritys tebūna tarpinė stotelė atsispirti, kitiems metų metais svetur taip ir lieka karjeros aukščiausiu tašku.

Lietuvė Tenerifėje gyvena oloje: maistą dalijasi su pelėmis ir džiaugiasi, kad nereikia mokėti nuomos (779)

2017 sausio mėn. 29 d. 14:12
Lietuvė, gyvenanti Tenerifėje oloje
LRT stopkadras
Įprasta Agnės (36) diena Tenerifės saloje. Iš kaimynės ji nešasi geriamo vandens. Pažįstama moteris gyvena tolėliau, todėl tenka sukaupti jėgas ir užkopti į statoką kalvą. Maisto Agnė neseniai gavo iš labdaros valgyklos. Vietos socialiniai darbuotojai lietuvę jau pažįsta ir, jeigu tik gali, visada padeda.

Savo verslu Tenerifėje užsiimanti emigrantė: Lietuvoje stebina vestuvių kainos (137)

2017 sausio mėn. 22 d. 17:58
Savo verslu Tenerifėje užsiimanti emigrantė: Lietuvoje stebina vestuvių kainos
Stop kadras
Kad ir kaip mylėtume Lietuvą, kiekvienas tikrai esame pasvajojęs apie gyvenimą šiltuose kraštuose. Nerūpestingą kasdienybę ten, kur nėra nei šildymo, nei žieminių padangų. Kur miegoti galima kad ir po atviru dangumi ir kasdien mėgautis maudynėmis. Kitaip tariant, gyventi rojuje. O rojumi tikrai galima pavadinti Tenerifę – Kanarų salą, kurią skalauja Atlanto vandenynas. Nors ten įsikūrusiai lietuvei Dovilei ji rojumi, bent iš pradžių, nepasirodė.

Suprato, kad Airijoje pinigai ant medžių neauga (56)

2017 sausio mėn. 15 d. 19:13
Orijus Gasanovas, Paulius Vilčiauskas
Stop kadras
Į užsienį išvykę lietuviai pyksta, kai kas nors pasako, kad pasirinkę darbą emigracijoje jie neva pasirinko lengvesnį kelią. Šiaulietis Paulius Vilčiauskas tvirtina, kad iš tikrųjų emigrantams daug sunkiau nei tiems, kurie dirba Lietuvoje. Vos 21 metų vaikinas laidai „Emigrantai“ prisipažįsta tikėjęsis visai kitokios realybės, kai baigęs mokyklą prieš porą metų nusprendė išvykti į Airiją.

Londono Sičio lietuvių klubui vadovaus M. Raugalas (8)

2017 sausio mėn. 13 d. 13:08
Londono Sičio lietuvių klubui vadovaus M. Raugalas
Londono centre įvyko Londono Sičio lietuvių klubo metinis susitikimas, kurio metu susirinkę nariai antrai kadencijai išrinko dabartinį klubo prezidentą Marių Raugalą.

Kitoks lietuvių emigrantų gyvenimas: milžiniški honorarai ir namas turtuolių kvartale (50)

2017 sausio mėn. 8 d. 11:41
Remigijus Čižauskas
Stopkadras / LRT
Lietuvis Airijoje mėgaujasi savo vardo žinomumu visame pasaulyje ir turtingo gyvenimo prabanga, viso to pasiekęs tatuiruotėmis. „Mano darbui reikia pasiryžti, tai tikrai ne kiekvienam žmogui”, – kalbėdamas LRT TELEVIZIJOS laidai „Emigrantai”, įspėja išgarsėjęs tautietis.

„Naktinis virėjas“: tatuiruočių meistras apie gyvenimą Airijoje, garsius klientus ir ypatingą ženklą ant rankos (1)

2017 sausio mėn. 3 d. 16:57
Airijos lietuvių televizijos „LT1“ gyvenimo būdo pirmojoje laidoje „Naktinis virėjas“ svečiuojasi Dubline gyvenantis ir pasaulyje gerai žinomas tatuiruočių meistras Remigijus Čižauskas. Į „Remis Tattoo" studiją atvyksta klientai iš įvairių šalių, o patį meistrą galima sutikti pagrindiniuose pasaulio tatuiruočių festivaliuose

Neįgalus 15-metis lietuvis Airijoje stebina visus – auga pasaulinė sensacija (43)

2017 sausio mėn. 1 d. 18:34
Neįgalus 15-metis lietuvis Airijoje stebina visus – auga pasaulinė sensacija
Stopkadras
Airijoje gyvenantis penkiolikametis lietuvis – pasaulinė sensacija. Jis, visai nevaldydamas kojų ir vos judindamas rankas, žaidžia futbolą. Prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio vaikinas jį žaidžia taip, kad net buvo pakviestas į pasaulio čempionatą.

Pensininkai vis dažniau priima sunkų sprendimą – palieka Lietuvą (563)

2016 gruodžio mėn. 23 d. 18:30
Pensininkai vis dažniau priima sunkų sprendimą – palieka Lietuvą
E.Laučiūtės nuotr.
Įprasta manyti, jog iš Lietuvos emigruoja dažniausiai jauni, darbingo amžiaus žmonės, o bene pagrindinės tokio sprendimo priežastys – ekonominės. Šalies valdžią ir verslininkus neramina ne tik darbo jėgos ir protų nutekėjimas, bet ir Lietuvoje likę svetur išvykusių lietuvaičių tėvai.

Po „Brexit“ lietuviai grįžti nenori, o kartais ir bijo (40)

2016 gruodžio mėn. 23 d. 09:25
Britanijoje aktyviai vykstant debatams, aiškinantis, koks konkrečiai bus Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos scenarijus, ten gyvenantys lietuviai sako jaučiantys augantį nerimą ir nesaugumą. Kol vieni „Brexit“ vadina istoriniu šansu susigrąžinti emigravusiuosius, patys Britanijoje gyvenantys lietuviai apmąsto įvairius scenarijus, bet „atsarginių“ šalių sąraše Lietuvos dažniausiai nėra.

Vergiškomis sąlygomis dirbę vištų gaudytojai iš Lietuvos Didžiojoje Britanijoje prisiteisė milijoną eurų žalos (77)

2016 gruodžio mėn. 21 d. 19:13
Vištų gaudytojais Jungtinėje Karalystėje dirbę lietuviai už vergišką darbą prisiteisė 1 mln. eurų kompensaciją, trečiadienį pranešė LNK Žinios.

Teisės studijas Londone baigusi lietuvė laimę atrado įsidarbinusi valytoja (162)

2016 gruodžio mėn. 18 d. 14:10
Teisės studijas Londone baigusi lietuvė laimę atrado įsidarbinusi valytoja
Stopkadras
Į Jungtinę Karalystę Monika Mitkutė išvažiavo užsidirbti pirmajam automobiliui. Ten gavo Tarptautinių santykių ir teisės diplomą ir suprato – labiau už teisę, už kvalifikuotą vertėjos darbą ir tvirtą statusą visuomenėje jai patinka… tiesiog tvarkytis. Dabar valymas – Monikos darbas ir aistra, iš kurios ji netgi sugebėjo įsukti pelningą verslą: lietuvė su padėjėjomis valo pačių gerbiamiausių Šefildo žmonių namus.

Lietuvių šeima atrado naują emigrantų rojų: neatsidžiaugia turtais ir prabanga (361)

2016 gruodžio mėn. 11 d. 21:03
Islandijoje gyvenantys lietuviai
Stopkadras
Islandijoje gyvenančių lietuvių šeima – Jurgita ir Svajūnas Statkevičiai – LRT TELEVIZIJOS laidai „Emigrantai” sako šios šalies neįsimylėję, bet įsikūrė joje net labai prabangiai.

Miestas, kuriame kadaise glaudėsi pabėgėliai lietuviai: dabar čia tautiečiai vengia vieni kitų (74)

2016 gruodžio mėn. 10 d. 12:20
Birminghamas
Facebook nuotr.
Kai kurių lietuvių gyvenimo pradžia Jungtinėje Karalystėje buvo panaši į dabartinių pabėgėlių sąlygas Europoje. Birminghamo lietuvių ištakos – būtent tokios.

JAV, Britanija ir Prancūzija ragina nutraukti ugnį Alepe (56)

2016 gruodžio mėn. 7 d. 16:13
JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija trečiadienį vadovavo šešių valstybių raginimams tuojau pat nutraukti ugnį Sirijos mieste Alepe, kad į jį būtų galima nuvežti pagalbą.

Lietuvė Islandijoje turėjo mokytis dirbti lėčiau (99)

2016 gruodžio mėn. 4 d. 21:15
Daiva Vėliuvienė
Stop kadras
Kai prieš penkerius metus mirė Daivos Vėliuvienės vyras, ji buvo sutrikusi, nebežinojo, kaip toliau tvarkytis su savo gyvenimu, kaip auginti du tuo metu dar besimokiusius vaikus ir išlaikyti ūkį. Visą gyvenimą save vadinusi patriote, ji niekada negalvojo, kad galėtų išvažiuoti.

„Brexit“ prispyrė lietuvius traukti namo: blogiau nebus (866)

2016 gruodžio mėn. 4 d. 14:14
Artėjat referendumui dėl šalies likimo Europos Sąjungoje, Jungtinėje Karalystėje (JK) įtampa kilo palaipsniui: virė karštos diskusijos, buvo skleidžiama politinė propaganda, tačiau nei viena, nei kita pusė iš tiesų netikėjo, kad rezultatas smogs taip stipriai.

Emigrantė papasakojo apie chaoso kupiną miestą, kurį pamilo daug lietuvių (82)

2016 lapkričio mėn. 25 d. 14:57
Piterboras įsikūrusių lietuvių skaičiumi nusileidžia nebent Londonui, Šiame Rytų Anglijos traukos centre lietuvių bendruomenė dydžiu yra trečia tarp tautinių mažumų, o lietuviškų vardų galima rasti ne tik fabrikų darbuotojų, bet ir vietos savivaldybės personalo sąrašuose.

Lietuvė JAV papasakojo apie tikrąją „amerikietiškos svajonės“ kainą (673)

2016 lapkričio mėn. 24 d. 11:01
Amerikietiškos svajonės kaina
DELFI (A.Morozovo nuotr.)
„Čarlstonas simbolizuoja tas skirtingas Amerikas ir didžiulę takoskyrą tarp jų“, - sako šiame Pietų Karolinos mieste jau septynerius metus gyvenanti Rūta Elvikytė.

Su kokiomis teisinėmis problemomis susiduria emigrantai? (4)

2016 lapkričio mėn. 17 d. 18:15
Emigrantams dažnai tenka kreiptis dėl teisinės konsultacijos, pradedant vaiko gimimo liudijimo reikalais, vedybomis ar skyrybomis ir pan. Kaip elgtis tokiu atveju?

A. Merkel neketina atsitraukti (89)

2016 lapkričio mėn. 16 d. 12:09
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketina siekti ketvirtos kadencijos kitų metų rugsėjį vyksiančiuose rinkimuose, antradienį pranešė jos artimas politinis sąjungininkas.

Emigrantas uždirba 2,5 tūkst. svarų, tačiau svajonių miestas jo netenkina (69)

2016 lapkričio mėn. 13 d. 22:25
Įsitvirtinęs Londone, pasiekęs išsvajotų veiklos aukštumų lietuvis iš Kėdainių rajono neįsimylėjo Anglijos ir nori judėti toliau.

Po D. Trumpo pergalės Izraelyje raginama plėsti žydų nausėdijas (6)

2016 lapkričio mėn. 10 d. 16:50
Vienas Izraelio ministrų kabineto narys paragino vėl imtis statybų žydų nausėdijose, naujai išrinktam JAV prezidentui Donaldui Trumpui leidus suprasti, kad Baltieji rūmai pakeis savo ilgalaikę poziciją jų atžvilgiu.

Purviniausiame Londono rajone lietuvė traukia tautiečius iš bėdų (77)

2016 spalio mėn. 29 d. 21:13
Loreta Miknevičiūtė iš Panevėžio į Londoną atvyko prieš dvylika metų. Turėjo svajonę gerai gyventi, daug uždirbti ir tapti visaverte šio miesto gyventoja. Tačiau neturėjo jokio užtarėjo, nieko, kas padėtų. Loretai pačiai teko dantimis kabintis į gyvenimą, viską pradėti nuo nulio ir kasdien kovoti už išlikimą.

Į Angliją emigravusi R. Cicino vairuotoja dabar darbuojasi britų švietimo sistemoje (81)

2016 spalio mėn. 23 d. 11:17
Lietuvoje Lina Baublienė buvo pirmoji limuzino vairuotoja moteris. Dar daugiau dėmesio Lina susilaukė tuomet, kai tapo estrados princu tituluojamo dainininko Ryčio Cicino asmenine vairuotoja. Tačiau vėliau Linos gyvenimas susiklostė taip, kad teko emigruoti. LRT TELEVIZIJOS laida „Emigrantai“ Liną ir jos šeimą aplankė Anglijoje ir sužinojo, kaip jai sekasi dabar.

Verslininkų žinutė emigrantams: dabar tinkamas metas grįžti į Lietuvą patikslinta  (125)

2016 spalio mėn. 19 d. 15:45
Verslininkų žinutė emigrantams: dabar tinkamas metas grįžti į Lietuvą
A. Rekuno ir G. Tamulyno nuotr.
Spalio 15d. Dubline vykusi konferencija Backto.lt - „Atgal į Lietuvą!“ sulaukė nemažo Airijoje gyvenančių lietuvių dėmesio. Tai privačios iniciatyvos socialinis projektas, kuris yra remiamas ir palaikomas tik iš Lietuvos įmonių skirtų lėšų.