Lapkričio 30 d. (antradienį) Vilniaus universiteto bibliotekoje duris atveria Filologijos skaitykla.
Knygos
© Corbis

Naujoji Filologijos skaitykla įsikūrė istorinėje bibliotekos salėje, menančioje jėzuitų akademijos laikus. Šioje salėje ir buvo pirmoji biblioteka ir skaitykla. Istorijos vingiuose viena didžiausių bibliotekos salių keitė interjerą, funkcijas ir pavadinimus (pastaraisiais dešimtmečiais ji vadinta Bendrąja skaitykla), bet visada buvo viena labiausiai lankomų bibliotekos skaityklų.

Į naująją Filologijos skaityklą po rekonstrukcijos perkelti filologijos studijų leidiniai iš trijų Filologijos fakulteto skaityklų – Lietuvių filologijos, Užsienio filologijos ir Slavų filologijos bibliotekų. Skaitytojams suteikiama laisvė ieškoti ir rinktis, nes visi leidiniai – atvirose lentynose. Sesijų metu skaitykla dirbs ir sekmadieniais, taigi sudarytos visos sąlygos ir patogi aplinka mokymuisi. Skaitykloje yra 51 darbo vieta, 11 kompiuterinių darbo vietų, veikia belaidis internetas, galima atsinešti savo kompiuterį.

„Viskas keičiasi, fakultetas taip pat. Tikiuosi į gerąją pusę. Pagaliau turime tikrai europietiško lygio skaityklą su atvira prieiga prie knygų, su internetinėmis darbo vietomis ir galimybe kartu naudotis visais bibliotekos ištekliais. Akį džiugina estetiška aplinka. Manau, dabar mūsų skaitykla prilygsta geriausioms universitetų skaitykloms. Taip pat reikia nepamiršti ir filologijos universalumo – naujoje vietoje skaitykla daug patogesnė ir prieinamesnė ne tik filologams, bet ir visiems VU studentams, kuriems nesvetima humanistika,“ – kalbėjo VU Filologijos fakulteto dekanas dr. Antanas Smetona.

Filologijos skaitykla jau antroji integruota fakulteto skaitykla VU bibliotekos centriniuose rūmuose. Šių metų kovo mėnesį Filosofijos fakulteto biblioteka, pirmoji iš visų fakultetų bibliotekų, persikėlė į istorinius bibliotekos pastatus.

VU bibliotekos rekonstrukcijos etapai

2006–2007 metais vyko pirmasis rekonstrukcijos etapas. Buvo remontuotos saugyklų patalpos, įrengtos modernios gesinimo, dulkių šalinimo, vėdinimo ir apsaugos sistemos. Renovuotose patalpose įrengtas Humanistikos informacijos centras, Lituanistikos skaityklos, seminarų auditorija. 

2008 metų antrojo rekonstrukcijos etapo rezultatas – atnaujintas, modernizuotas Restauravimo skyrius, sutvarkytos P.Smuglevičiaus salės grindys, durys, restauruoti baldai. 

2009 metais po trečiojo rekonstrukcijos etapo atnaujintos dviejų bibliotekos aukštų patalpos, kuriose įsikūrė Filosofijos, Retų spaudinių, Rankraščių, Laikraščių skaityklos ir Grafikos kabinetas.

Tikimasi, kad visos bibliotekos rekonstrukcija bus baigta iki Nacionalinio atviros prieigos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro Saulėtekyje atidarymo 2012 metais. Tuomet VU biblioteka turėtų funkcionuoti pagal generalinės direktorės I. Krivienės suformuluotą strategiją, išreikštą formule 1+1=1, kai viena biblioteka jungia dvi: senuosiuose bibliotekos pastatuose formuotųsi humanitarinių mokslų informacijos centras, o Saulėtekyje – fizinių ir technologijos mokslų informacijos centras, atitinkantis kuriamo Saulėtekio technologijų slėnio informacinius poreikius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (307)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (50)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (49)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (219)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (1)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (10)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...

Požymiai, kad jūsų svoris normalus ir nereikia daugiau lieknėti (9)

Kartais aklavietė lieknėjant yra ženklas, kad reikia gero postūmio toliau savo tikslui pasiekti....