Pasirašyme dalyvaus švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis, Lietuvos mokslų akademijos prezidentas Valdemaras Razumas.

Lietuvoje siekiant sukurti mokslo populiarinimo tinklą steigiami dešimt STEAM centrų kiekviename šalies regione. Jau pasirašyti susitarimai dėl dviejų tokių centrų – su Alytaus ir Tauragės regionų atstovais.

Numatoma, kad kiekviename STEAM centrų veiks keturios laboratorijos: viena – biologijos ir chemijos, antra ̶ fizikos ir inžinerijos, trečia ̶ robotikos ir informacinių technologijų, o ketvirta – specializuota, atliepianti konkrečios teritorijos specifiką.

Mokslo ir technologijų populiarinimo centras „Mokslo sala“ bus kuriamas Kauno Nemuno saloje. Praėjusią savaitę buvo paskelbti architektūrinės idėjos šiam centrui konkurso rezultatai. Toliau ruošiamasi pradėti derybas su pirmųjų vietų laimėtojais.

Planuojama, kad šiame centre lankytojai galės interaktyviai susipažinti su žmonijos atradimais ir išradimais, mokslo ir technologijų naujovėmis, patys jas išbandyti, centre bus pristatomos inovatyvios Lietuvos įmonės, vyks interaktyvios pamokos. Moksleivius atlikti mokslo eksperimentus kvies modernios laboratorijos, o mokytojams bus sudarytos galimybės atnaujinti kvalifikaciją.

Mokslo ir technologijų populiarinimo centro statybai ir įrengimui numatomas 23 mln. eurų biudžetas. Projektą numatoma finansuoti Europos Sąjungos fondų, Kauno miesto savivaldybės biudžeto ir privačiomis lėšomis. Projektą įgyvendinti tikimasi iki 2018 metų.

STEAM mokslo centrų kūrimui Švietimo ir mokslo ministerija planuoja skirti 5,8 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų.