„Lietuvos žinios“ rašo, kad tai vyksta tokiu metu, kai norinčiųjų dirbti ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir taip trūksta.

Mažamečių tėvai įsitikinę, kad auklėtojo kvalifikaciją labiausiai lemia ne atitinkamas diplomas. Tėvai neslepia pasipiktinimo, kad iki šiol vaikus aklėjusiems pedagogams nereikėjo jokios specialios kvalifikacijos, o šiemet jos neturintiems ikimokyklinio ugdymo įstaigų durys užtrenktos.

Likus kelioms dienoms iki mokslo metų pradžios švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Reikalavimų mokytojų kvalifikacijai aprašą.

Pagal jį pedagogai, dirbantys pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo programas, nuo šių metų rugsėjo 1-osios privalo būti baigę mokomąjį dalyką ar sritį atitinkančią studijų programą. Išimtis taikoma tik pedagogams, kurie turi ne mažesnį kaip 15 metų atitinkamo dalyko ar ugdymo programos darbo stažą.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovai informavo, kad dar 2011-aisiais buvo įtvirtintas reikalavimas mokytojams, jog nuo 2013 metų rugsėjo 1 dienos jie turi būti baigę mokamąjį dalyką atitinkančias studijas, vėliau terminas pratęstas iki šių metų rudens.

„Mokytojams šis reikalavimas tapo žinomas prieš trejus metus", - pabrėžė ŠMM atstovai.

Anot jų, reikiamos kvalifikacijos neturintiems pedagogams sudaryta galimybė dalyvauti mokymuose universitetuose. Šioms studijoms finansuoti skirta 2 mln. litų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Švietimo informacinių technologijų centro duomenimis, pernai 473 auklėtojai neturėjo ikimokyklinio ugdymo auklėtojo kvalifikacijos.