Mokytojai, turintys būtinąjį stažą, galėtų rinktis (t.y. turėtų teisę, o ne pareigą), ar dirbti iki nustatyto senatvės pensijos amžiaus, ar palikti darbo vietą ir gauti 6 BSI dydžio kompensacinę išmoką, kol sukaks pensinis amžius.

Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė tai numatančioms Švietimo įstatymo pataisoms. Už jas balsavo 53 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 12 parlamentarų. Seimas taip pat nutarė paprašyti Vyriausybės išvados šiuo klausimu.

Projektą pateikęs „darbietis" Kęstutis Daukšys sako, kad parengti jį paskatino mokytojų nusiskundimai bei vis dažniau mokytojų profesinių sąjungų keliami klausimai dėl sudėtingų mokytojų darbo sąlygų, sunkios ir lydimos nuolatinės psichinės bei emocinės įtampos jų darbe. Dėl to daliai mokytojų sunku pedagoginį darbą dirbti iki nustatyto pensinio amžiaus. „Todėl švietimo sistemos situacija blogėja: mokyklose dirba daug priešpensinio amžiaus mokytojų, didėja jų sergamumas sunkiomis ligomis", - sako K. Daukšys.

Įstatymo pataisoms oponavę politikai klausė, kodėl tik pedagogams siūloma mokėti išmokas, o ne, pavyzdžiui, medikams, ar kitų profesijų atstovams.