„Pasižiūrėsime, kokia yra bendra situacija, ar nėra kokio dubliavimo tarp padalinių. Kol kas niekas nieko kardinalaus neplanuoja, tiesiog daroma bendra analizė, kuri padės optimizuoti studijų programas“, – lrt.lt teigė rektorius B. Juodka.

Ši grupė iki gegužės 1 dienos turėtų pateikti išvadas dėl bendro akademinio lygio, centrinių padalinių veiklos. Rektoriaus teigimu, tai daroma bandant gerinti humanitarinių mokslų kokybę.

B. Juodka teigė, kad tolesnius ir galimus planus sujungti šiuos du fakultetus spręs universiteto Senatas, aukščiausioji universiteto savivaldos institucija, atsakinga už bendruosius VU reikalus. Lrt.lt primena, kad senatą sudaro 72 universiteto bendruomenės nariai.

Istorijos fakulteto dekanas Zenonas Butkus teigė, kad sudarytos darbo grupės tikslas yra „humanitarinių mokslų fakulteto sudarymo galimybėms išaiškinti“. Dekanas teigė, kad tai yra universiteto vidaus reforma, kurią įgyvendinant bendras humanitarinių mokslų fakultetas yra „tik galimybė“.

Z. Butkaus teigimu, jeigu būtų jungiami fakultetai, tai Istorijos fakultetą reiktų sujungti su Filosofijos ar Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (TSPMI), nes tarp šių institucijų yra „daug glaudesnį ryšiai“.