„Tikrai mes esame pasiruošę didinti darbo užmokestį, bet pagal mūsų valstybės turimas finansines galimybes“, - LRT radijui sakė premjeras.

Anot jo, nepamatuoti finansiniai sprendimai gali sukelti valstybei sunkumų.

„Manau, kad mes deramu būdu tikrai išspręsime šituos klausimus, bet tikrai aš negaliu pasakyti, ar 6, ar 5, ar 8 procentais galės didėti darbo užmokestis. Reikia gyventi pagal valstybės finansines galimybes, nes nepamatuoti finansiniai sprendimai ilgalaikiam procese gali iššaukti finansinių sunkumų“, - dėstė A.Butkevičius.

Trečiadienį per mitingą prie Vyriausybės pedagogai reikalaus, kad didėtų švietimui skiriama bendrojo vidaus produkto (BVP) dalis ir 2020 metais būtų pasiektas tarptautinių organizacijų rekomenduojamas 6 proc. dydis. Mokytojai taip pat siekia, kad Vyriausybė kartu su profesinėmis sąjungomis parengtų ilgalaikę pedagogų atlyginimų kėlimo programą, kuri pradėtų veikti nuo 2015 metų. Be to, mokytojai nori, kad būtų garantuotos saugios sąlygos švietimo įstaigose.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ trečiadienį rašo, kad jei nebus įsiklausyta į reikalavimus dėl švietimo finansavimo didinimo ir mokinių klasėse skaičiaus mažinimo, profsąjungos grasina rudenį surengti neterminuotus streikus. Planuojama spalio pradžioje surengti įspėjamąjį streiką, o lapkritį - ilgalaikius neterminuotus streikus.