Talino universalinėje parduotuvėje – teroristo išpuoliai

 (26)
Ankstų penktadienio rytą pirmajame Talino universalinės parduotuvės “Stockmann” aukšte įvyko du sprogimai. Apie 2 val. 42 min. nežinomas asmuo skambino parduotuvės apsaugos darbuotojams ir perspėjo juos apie sprogimo galimybę. Jis pareikalavo dviejų milijonų Estijos kronų (114 tūkst. JAV dolerių).
Į parduotuvę atvykusių išminuotojų pastangos rezultatų nedavė – nieko įtartino rasti nepavyko. DELFI žiniomis, išminuotojai paprasčiausiai nebuvo įleisti į pastatą – apsaugos darbuotojas nežinojo durų užrakto kodo. Buvo atlikta tik išorinė pastato apžiūra.

Vėliau apsaugos darbuotojai sulaukė dar vieno skambučio. Išsakęs savo grasinimus apie 30 metų rusiškai kalbėjęs vyriškis pareikalavo dviejų milijonų Estijos kronų. Priešingu atveju jis grasino susprogdinti įtaisą.

Vos spėjus atvykti išminuotojams, apie 4 val. 43 min. sprogmuo suveikė.

Įvykio vietoje paaiškėjo, kad didelių nuostolių sprogimas nepadarė. Apniokotas apie 100 kv.m plotas, apgriautos parduotuvės lentynos ir kasos, šiek tiek nukentėjo lubos bei pastato konstrukcijos.

Parduotuvė lankytojams atvėrė duris įprastu laiku – 10 val. ryto.

Po kiek laiko teroristas pakartojo savo grasinimus: tas pats vyriškis dar kartą pareikalavo dviejų milijonų kronų ir pagrasino susprogdinti antrą įtaisą.

Antrasis sprogimas nuaidėjo 10 val. 58 min. Parduotuvės apsauga buvo vos pradėjusi evakuoti žmones.

Sprogimo metu sužeista maždaug 30 metų Lietuvos ambasados Estijoje darbuotoja.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Eišiškėse - dar vienas vandalizmo išpuolis (4)

Sekmadienį ryte Eišiškių gyventojus papiktino nupjautas krikščionybės simbolis - kryžius. Panašus vandalizmo aktas užfiksuotas ir prieš dvi savaites, prieš pirmąjį rinkimų turą, bei 2015-ais.

Šiaulių r. gauja sumušė girtą oro gynybos eilinį (8)

Šeštadienį į Šiaulių ligoninę pristatytas sužalotas neblaivus Radviliškio oro gynybos bataliono ryšininkas, jaunesnysis eilinis.

Kario pasivažinėjimas su girtu draugu baigėsi smūgiu į medį (2)

Šeštadienį Varėnos r. neblaivus vyras nuvažiavo nuo kelio, trenkėsi į pakelės medžius ir susižalojo. Taip pat nukentėjo kartu važiavęs „Geležinio vilko“ brigados eilinis.

Vyras susikišo į burną narkotikų ir įkando pareigūnui (10)

Penktadienio vakarą kelyje Vilnius-Klaipėda patikrintas vyras į burną susikišo galimai narkotines medžiagas ir tyčia įkando jas išimti bandžiusiam pareigūnui į pirštą.

Reanimacijoje komos būsenos - sumušta 2 metų mergytė (47)

Šeštadienį į ligoninę iš buto Gargžduose atvežta žiauriai sumušta vos 2 metų mergaitė.