Šiaurinėje Prancūzijoje viena slaugė ketvirtadienį prisipažino nužudžiusi iš viso aštuonis savo naujagimius, pranešė pareigūnai.
© Corbis

Duė miesto prokuroras Ericas Vaillant'as sakė, kad 45 metų Dominique Cottrez buvo pateikti kaltinimai dėl vaikžudystės, kai ji pasakė policijai "nenorėjusi daugiau vaikų ir nenorėjusi kreiptis į gydytoją, kad šis skirtų kontraceptinių priemonių".

To paties amžiaus D.Cottrez vyras Pierre'as Marie Cottrez buvo paleistas, kai pareiškė nieko nežinojęs apie kūdikių nužudymą.
Šie nusikaltimai buvo išaiškinti, kai policija Viler o Tertro kaime dviejose vietose rado į plastikinius maišus sudėtus naujagimių griaučius.

D.Cottrez, kuri dėl savo antsvorio sugebėdavo nuslėpti savo nėštumus nuo aplinkinių, gali būti nuteista kalėti iki gyvos galvos.

Kai kuriose ankstesnėse Prancūzijoje nagrinėtose vaikžudystės bylose motinos neigdavo buvusios nėščios ir nepripažindavo visos atsakomybės už savo veiksmus, tačiau E.Vaillantas nurodė, jog D.Cottrez pripažino "puikiai suvokusi" savo būklę.

Tuo tarpu sukrėsti Viler o Tertro kaimo gyventojai nešė gėles ir degino žvakutes prie dviejų namų, kur policija per kelias pastarąsias dienas rado aštuonių kūdikių palaikus.
Prokurorai šią bylą vadina kruviniausiu iš Prancūzijoje išaiškintų vaikžudystės atvejų, kurių pastaruoju metu užfiksuota gana gausiai.

Kaltinamoji dirbo slauge, o jos vyras - statybų sektoriuje. Sutuoktiniai yra gerbiami Viler o Tertro, kuriame gyvena apie 700 žmonių, bendruomenės nariai ir priklauso kaimo tarybai.
"Jis jau trečią kadenciją yra taryboje. Anksčiau jis savanoriškai dirbo bendruomenėje. Jis yra gerbiamas žmogus", - žurnalistams sakė vietos meras Patrickas Mercier.
Pasak mero, tarybos nario žmona buvo labiau užsisklendusi ir retai dalyvaudavo bendruomeniniame gyvenime.

"Niekas nieko nežinojo", - sakė sukrėstas P.Mercier.

Sutuoktiniai buvo suimti antradienį, o visą trečiadienį buvo apklausiami. Policijos pareigūnai su pėdsekiais šunimis apieškojo dvi namų valdas, kai vienos jų nauji savininkai pranešė radę sode dviejų kūdikių kaulus. Tas namas anksčiau priklausė D.Cottrez tėvams.

Vėliau buvo apieškoti dabartiniai sutuoktinių namai kitoje kaimo pusėje, kur buvo rasti dar šešių naujagimių palaikai, vienas kaimo tarybos narys sakė žurnalistams.

Prie vieno iš namų budėjo žandarai, o kūdikių palaidojimo vieta buvo aptverta plastikine juostele.
"Galvoju apie visus pasaulio vaikus. Galvoju apie visus vaikus, kurie neprašė būti pagimdyti ir po kelių valandų buvo išmesti", - sakė vietos kunigas Robertas Meignotte'as.

"Esu labai nuliūdęs. Kiekvieną sekmadienį 17 parapijos kaimų pakrikštiju po penkis vaikus. Vaikai neišmetami sudėjus į didelį krepšį. Tai nesuvokiama", - pridūrė dvasininkas.

"Aš tebesu sukrėstas", - sakė Viler o Tertro buvęs meras Danielis Collignonas, kuris savo kaimą vadino labai ramiu.
Sutuoktiniai Cottrez šiame kaime gyveno 15 metų ir turi dvi suaugusias dukras, kurios pačios yra susilaukusios vaikų, pasakojo vietos gyventojai.

Neseniai Prancūzijoje buvo išaiškinta virtinė panašių vaikžudystės atvejų.
Anksčiau šiais metais šalies šiaurės vakaruose viena motina buvo nuteista už šešių savo naujagimių nužudymą. Moteris jų lavonus buvo paslėpusi savo namo rūsyje.

Didelio atgarsio taip pat sulaukė Veronique Courjault byla: ši moteris pernai birželį buvo nuteista trijų naujagimių nužudymo. Pirmuosius du berniukus ji slapta pagimdė ir pasmaugė, kai gyveno Pietų Korėjoje, o trečiasis naujagimis buvo nužudytas Prancūzijoje ir paslėptas šaldiklyje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (148)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (43)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (16)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (28)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (3)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (9)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (805)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (52)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...