Penktadienio popietę baigėsi nuo sekmadienio vakaro vykusi dingusios Ievos Strazdauskaitės paieška. Mergina buvo rasta negyva, užkasta. Sulaikyti net šeši įtariamieji. Paskutinę savo kelionę mergina pradėjo Plungėje, čia, atsisveikinusi su tėvais, turėjo pasiekti Vilnių. Deja, viskas baigėsi protu nesuvokiama tragedija.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Plungės centre šeštadienio popietę sutikti praeiviai neslėpė ašarų, siaubo ir drebulio balse. Visi vienbalsiai tikino – sunku patikėti žmogžudystės motyvu.

Krepšiais nešinos moterys, išgirdusios DELFI klausimą apie Lietuvą sukrėtusią tragediją, sunkiai rinko žodžius: „Visi sekėme naujienas, diskutavome. Juk visi turime vaikų, tai žiauru... Atsirado baimės jausmas“.

Kita praeivė pripažino iki paskutinės minutės tikėjusi, kad I. Strazdauskaitę pavyks surasti gyvą: „Baisu, baisu. Bendraujame, sekame visą informaciją žiniasklaidoje. Visi kalba, visi aikčioja. Baisu“.

Plungės centre šeštadienio popietę tvyrojo ramybė, kurią sklaidė tik daugybė iškeltų trispalvių, plėvesuojančių ore.

„Tos vėliavos šiandien. Kažkoks ženklas, gedulas, – kalbėjo Aldona. – Pirmiausia, užuojauta artimiesiems. Nepažinojau, bet kaip plungiškė... Taip prie dūšios. Bet juk nesvarbu, kuriai mergaitei, jei taip atsitiktų... Plungėje tikrai gedulas. Kažkokia tragedija. Bet manau, kad visoje Lietuvoje taip.“

Jai pritarė ir jos vyras Vladas: „Manau, kad visa Lietuva pakraupusi. Baisu“. Vyras pridūrė, kad po žinios ir savo žmonai priminė, kad pasaugotų save, būtų atsargesnė.

Pora papasakojo, kad ir patys yra patekę į pinkles kelyje.

„Važiavau ne viena, buvo pilnas ekipažas, bet pristojo kažkoks juodas automobilis su neįjungtomis šviesomis ir sekė mus nuo pat Milašaičių, – pasakojo plungiškė Aldona. – Jie aplenkė mus ir pradėjo lėtinti, bet nenorėjome šliaužti paskui juos, aplenkėme, tada jie padidino greitį ir aplenkė. Ilgai mus taip vaikėsi.“

Aldona pridūrė, kad tąkart svarstė galimybę kreiptis į policiją, tačiau veiksmų nesiėmė.

Pro šalį einanti šeima į DELFI atsakė trumpai: „Baisi tragedija. Šnekėjome su vaiku, kad jei eis viena pati į mokyklą, nesėstų į jokias mašinas. Dėl vaikų labai baisu“.

Ašarų kupinomis akimis kalbėjusi moteris, pridūrusi, kad turi tris dukras ir negali patikėti, kad tai iš tikrųjų įvyko.

„Tikėjomės, kad ras gyvą, – kalbėjo gatvėje sutiktas vaikinas, kuris kartu su Ieva mokėsi toje pačioje mokykloje. – Mokiausi kartu su ja ir tiek, žinojau „iš matymo“, bet tik tiek... Faktas, kad visi sukrėsti. Ką tik grįžau iš Vilniaus, tai ne tik Plungėje, bet ir Vilniuje, Šiauliuose – visur tik apie tai kalba. Tikrai labai gaila...“

Pagyvenęs vyras į DELFI klausimus kalbėjo lėtai ir kiek stabtelėdamas. „Labai liūdna, kad yra tokių išsigimėlių, kurie dėl kažkokio daikto gali paaukoti kito gyvybę“, – atsiduso pašnekovas.

Į klausimą, ar tikėjo, jos merginą dar pavyks surasti gyvą, buvęs karininkas neslėpė, galvojęs apie tragediją: „Aštuonerius metus tarnavau savanoriu Lietuvos kariuomenėje, todėl iš karto supratau, kad gyvos jos nebėra, per ilgai buvo ieškoma, per daug kruopščiai viskas buvo apgalvota“.

26 metų I. Strazdauskaitė dingo sekmadienį pakeliui iš Plungės į Vilnių. Merginos ieškojo Lietuvos kriminalinės policijos biuro vadovaujami pareigūnai. Automobilis, kuriuo išvyko mergina iš tėvų namų buvo rastas Jonavos rajone, šalia Žeimių kaimo esančiame miške. DELFI primena, kad pakeliui iš Plungės į Vilnių dingusios I. Strazdauskaitės lavonas rastas Kėdainių Daukšių aerodrome. Šaltinių teigimu, vietą, kurioje užkasta nužudyta mergina, nurodė vienas sulaikytų asmenų. Kėdainių Daukšių aerodrome dirba policijos pajėgos.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas kol kas negali pasakyti, ar I. Strazdauskaitę nužudę asmenys veikė kaip nusikalstama gauja.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (27)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (85)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

P. Gražulio dukra teisme aiškinasi, kuo gresia ištisinės linijos kirtimas (4)

Kauno apylinkės teisme trečiadienį pradėtas nagrinėti Seimo nario Petro Gražulio dukros Marijos...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma (1)

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Traukiniu iš Kauno į Vilnių – greičiau nei per valandą (13)

Nuo šiol greičiausiu traukiniu nuvykti iš Kauno į Vilnių netruks nė valandos. „Lietuvos...

Butų nuoma Klaipėdoje ir Šiauliuose – miestai pajuto studentų mažėjimą (21)

Klaipėdos ir Šiaulių universitetuose mažėja studentų ir pokyčius jau pajuto šiuose miestuose...

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (51)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Dėl sukčiavimo teisiamam Mios vyrui – dar vienas smūgis (20)

Dainininkės Vilijos Pilibaitytės-Antanavičienės ( Mia ) vyras Nerijus Antanavičius ,...

Kaip per savaitę sureguliuoti cholesterolio kiekį kraujyje (18)

Mokslininkai tvirtina, jog cholesterol io lygį galima sureguliuoti be jokių vaistų - tiesiog...