Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus Operatyvaus reagavimo poskyrio pareigūnai informuoja, kad vyras, važiuodamas 2G maršruto autobusu nuo „Gerosios Vilties“ stotelės iki „Savanorių prospektas“ stotelės slapčia iš moters rankinės pavogė piniginę su pinigais, bankų ir nuolaidų kortelėmis, asmens dokumentais.

A. Perevičius buvo sulaikytas su įkalčiais ir pristatytas į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kišenvagystės, įtariamasis uždarytas į areštinę.

Pažymėtina, kad A. Perevičius iš pataisos namų išėjo š. m. birželio pabaigoje, o per laisvėje praleistą mėnesį jam pradėti du ikiteisminiai tyrimai Vilniaus miesto komisariatuose.

Didžioji dalis šio vyro teistumų – už kišenvagystes. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Vilniaus apylinkės prokuroru planuoja šį ikiteisminį tyrimą užbaigti pagreitinto proceso tvarka ir jau rytoj kreipsis į teismą su prašymu nuteisti A. Perevičių skiriant jam realią laisvės atėmimo bausmę.

Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai turi pagrindo manyti, kad šis asmuo padaręs ir daugiau panašaus pobūdžio nusikaltimų ar kitokių nusikaltimų, todėl asmenis, nukentėjusius nuo šio įtariamojo, ar turinčius kitokios informacijos apie jo nusikalstamą veiklą, prašo kreiptis į Vilniaus apskrities vyriausiąjį policijos komisariatais telefonais (8 5) 271 6053, (8 5) 271 6132 arba (8 5) 271 6128.

Be to, pareigūnai atkreipia piliečių dėmesį į tai, kad važiuojant visuomeniniu transportu, lankantis turgavietėse, prekybos centruose ar kitose masinėse susibūrimo vietose, būtina atsakingai saugoti savo turtą – stengtis pinigines, mobiliuosius telefonus ar kitus vertingus daiktus laikyti vidinėse rūbų kišenėse ar užsektose rankinėse, rankines, kuprines laikyti ne už nugaros, o priešais save, atsiskaitant už prekes – nedemonstruoti aplinkiniams piniginės turinio, o pastebėjus šalia savęs įtartiną asmenį – demonstratyviai atkreipti jo dėmesį, kad jūs jį matote ir stebite.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už svetimo turto pagrobimą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) numato baudą arba areštą, arba laisvės apribojimą, arba laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų.