Mergaitę diržu auklėjusiam klebonui - byla

 (10)
Kėdainių rajono Krakių parapijos klebonui Romualdui Ramašauskui gali tekti sėsti į teisiamųjų suolą. Prokuratūra jam iškėlė baudžiamąją bylą.
Tai buvo padaryta po to, kai labdaringa veikla pagarsėjęs 39 metų klebonas prisipažino diržu mušęs parapijos vaikų globos namų auklėtinę 10-metę Kristiną Maliaukaitę.

Užvakar teismo medicinos ekspertas nustatė, jog K.Maliaukaitei buvo padarytas lengvas kūno sužalojimas.

R.Ramašauskas tvirtino diržo griebęsis dėl to, jog auklėtinė niekam nepranešusi išėjo iš globos namų, neprisipažino nusižengusi ir apšmeižė keturis draugus - tvirtino, kad jie liepė aplankyti tėvus.

Už kiekvieną apšmeižtą auklėtinį dešimtmetei mergaitei klebonas skyrė 10 kirčių diržu. Kitą dieną sumuštą dukterį pamačiusi motina iškvietė medikus.

R.Ramašauskas teigė norėjęs pasielgti griežtai, bet tėviškai - vien pabarti sunkiai auklėjamą mergaitę nepakakę. Vėliau jis supratęs, kad elgėsi negerai.

Baudžiamoji byla R.Ramašauskui iškelta dėl tyčinio lengvo kūno sužalojimo, nesukėlusio sveikatos sutrikimų.

Už tai numatytas laisvės atėmimas iki 6 mėnesių, pataisos darbai iki 1 metų, bauda arba visuomeninio poveikio priemonės.

R.Ramašausko įsteigtuose Krakių parapijos globos namuose nuolat gyvena apie 50 vaikų iš asocialių Kėdainių rajono šeimų. Incidentą tyrę pareigūnai turi duomenų, jog kūno bausmių klebonas griebdavosi ir anksčiau.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Tragedija Vilniuje: nuo pastato „Helios City“ nukrito žmogus (2)

Šeštadienio rytą Vilniuje įvyko baisi nelaimė: Savanorių pr.,iš pastato „Helios City“ 18 aukšto iškrito žmogus.

Naktiniame Panevėžyje – pavojingos gaudynės (2)

Šeštadienio naktį Panevėžio gatvėse užvirė aštraus veiksmo filmo scenarijui tinkamos automobilio gaudynės, ant kojų sukėlusios viso miesto policiją.

Jaunas ir girtas „BMW“ vairuotojas nubloškė „Toyotą“ ir šviesoforą (8)

Vėlyvą penktadienio vakarą, kai kauniečiai šventė pirmąją „Žalgirio“ pergalę Eurolygoje, vienas įsiutęs vairuotojas sukėlė rimtą sumaištį Partizanų ir Kovo 11-osios gatvių sankirtoje. Kaip vėliau paaiškėjo, jaunas vairuotojas iš pažiūros buvo neblaivus, tačiau avarijos vietoje tikrintis savo girtumo nesiveržė.

Šiauliečiui nepasisekė: vagys pro balkoną išnešė turto už 30 tūkst. eurų (7)

Labai nepasisekė vienam Šiaulių gyventojui: pro balkoną į jo butą įsilaužę vagys pagrobė seifą, šautuvą ir kito turto už 30 tūkst. eurų.

Šiauliuose siautėjo užpuolikų smurtautojų gauja (6)

Šeštadienio naktį Šiaulių policija gavo du pranešimus apie trijų vyrų sumuštus ir apiplėštus žmones.