Į teisiamųjų suolą - net 20 panevėžiečių

 (1)
Antradienį Panevėžio apygardos teismas atsivertė 37 tomų baudžiamąją bylą.
Byloje atskleisti 69 nusikaltimai, kuriuos padarė panevėžiečio Gražvydo Pinigio (g. 1977 m.) suburta "Dolco" gauja. Teisiamųjų suole sėdėjo 20 kaltinamųjų.

Šie nusikaltimai - tai reketavimas, vagystės, kūno sužalojimai, dokumentų klastojimas, padirbtų pinigų platinimas, chuliganizmas, svetimo turto sunaikinimas ir kiti.

G.Pinigio, pravarde "Dolcas", vadovaujamos gaujos narių teismo procesui skirta erdviausia apygardos teismo posėdžių salė. Tačiau joje vis tiek buvo ankšta.

Suimtuosius saugojo keliolika policijos pareigūnų. Be 20 teisiamųjų, į teismo posėdį pakviesta apie 50 nukentėjusiųjų, dešimtys liudytojų.

Iki teismo posėdžio buvo suimti šeši teisiamieji - G.Pinigis, Aidas Brazdžiūnas (g. 1980 m.), pravarde "Chatlis", Minvydas Vilčinskas (g. 1981 m.), pravarde "Minvukas", Mindaugas Mieželis (g. 1982 m.), Aivaras Chadkevičius (g. 1981 m.) ir Nerijus Sereika (g. 1981 m.).

Tarp 20 teisiamųjų - 3 nepilnamečiai.

G.Pinigis vaikystėje ryte rijo romanus apie mafiją, o filmą "Krikštatėvis" galėjęs žiūrėti valandų valandas.

Su Panevėžio nusikaltėlių pasauliu G.Pinigis susipažino dar vaikystėje. 1995 metais jis jau pardavinėjo vogtus automobilius, reketavo. Tais pačiais metais G.Pinigis sumanė apmokestinti vieną panevėžietį vien už tai, kad šis važinėjo brangiu automobiliu.

Už tai G.Pinigis buvo nuteistas ir atliko bausmę Pravieniškėse.

G.Pinigis teisme reikalavo nušalinti prokurorus, jo nuomone, sufabrikavusius bylą. Šiuos reikalavimus teismas atmetė.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Įkliuvęs vyras dievagojosi, kad tai ne verslas: daug rūkau

29 metų transporto vadybininkas iš Kauno, įkliuvęs Šiaulių apskrities policijos pareigūnams su kontrabandinėmis cigaretėmis, dievagojosi, kad jas nusipirko savo reikmėms.

Metalo rinkėjas pranešė, kad rado dujų baliono dydžio sprogmenį

Ketvirtadienį ryte bendruoju pagalbos telefonu paskambinęs vyras pranešė, kad rado didžiulį sprogmenį.

Lazdijų rajone trise užpuolė moterį ir pagrobė jos automobilį vienas užpuolikų - paauglys  (6)

Spalio 26 d. apie 17 val. Lazdijų r., Vilkininkų k., moters (g. 1945 m.) gyvenamojo namo prieangyje, trys jaunuoliai, grasindami fiziniu susidorojimu ir reikalaudami atiduoti automobilio raktus, sudavė šeimininkei į veidą.

Kaune susidūrę du automobiliai trenkėsi į policininkės mašiną (1)

Trečiadienį vakare Kaune susidūrė du automobiliai nuo smūgio dar kliudė ir trečią. Per avariją sužalota jauna moteris. Po įvykio paaiškėjo, kad vienu automobiliu važiavo policijos pareigūnė.

Per avariją su „Škoda“ nulėkė nuo šlaito lyg kaskadininkas (42)

Ketvirtadienio rytą į Vilniaus pakraštyje esančią S. Batoro gatvę skubėjo medikai ir policija. Pranešta, kad įvyko avarija, per kurią sužalotas žmogus.