Graikijoje nušautas britų karo atašė

Ketvirtadienį Atėnuose nušautas Didžiosios Britanijos karo atašė Graikijoje brigados generolas Stephenas Saundersas (Stivenas Sondersas).
Policija įtaria, kad diplomato nužudymą surengė miesto partizanų grupuotė "Lapkričio 17-oji".

S. Saundersui ryte vykstant iš šiaurinio Atėnų priemiesčio į darbą miesto centre, jo automobilį automatiniais pistoletais apšaudė du motociklu važiavę ir vėliau pabėgę užpuolikai.

"Britų karo atašė mirė", žurnalistams sakė ligoninės, į kurią buvo atvežtas dar gyvas diplomatas, atstovas spaudai. Apie S. Saunderso mirtį paskelbta nuo jo atvežimo į ligoninę praėjus trims valandoms.

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Robinas Cookas (Robinas Kukas) išreiškė pasipiktinimą šiuo išpuoliu.

Graikijos vyriausybė, kurią Vakarų sąjungininkai kritikuoja už neryžtingą kovą su terorizmu, pasmerkė nužudymą ir pažadėjo imtis griežčiausių veiksmų prieš teroristus.

"Neleisime suteršti mūsų šalies tarptautinio įvaizdžio", sakė Graikijos užsienio reikalų ministras George Papandreou (Georgė Papandrėjas), ligoninėje susitikęs su nužudytojo žmona.

Tris vaikus turėjusiam 52 metų S. Saundersui buvo kelis kartus pataikyta į pilvą ir rankas, jis smarkiai nukraujavo, o jo gyvybiniai organai nebefunkcionavo.

Atsakomybės už išpuolį niekas neprisiėmė, bet policija ir Vakarų žvalgybininkai teigia, kad nužudymo metodas leidžia įtarti kraštutinę kairiąją organizaciją "Lapkričio 17-oji".

Organizacija pavadinta 1973 metais lapkričio 17 dieną įvykusiam ir aukų pareikalavusiam studentų sukilimui prieš tuometinę valdančiąją chuntą atminti. Apie "Lapkričio 17-ąją" išgirsta 1975 metais, kai organizacijos nariai nužudė CŽV skyriaus Atėnuose vadovą Richardą Welchą (Ričardą Velčą).

Iš viso iki pastarojo nužudymo organizacijos aukomis tapo 22 žmonės - graikai, amerikiečiai, turkai. 1999-ųjų gegužės mėnesį organizacijos kovotojai paleido raketą į Vokietijos ambasadą Atėnuose, bet tada niekas nenukentėjo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Kriminalai ir nelaimės

Apžiūrėkite, ką aptiko Kauno pareigūnai, gal jų pričiupta kišenvagė apšvarino ir Jus (1)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kauno miesto Žaliakalnio policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d., dėl kišenvagystės.

Įsižiūrėkite į nufilmuotą moterį: šalia jos buvę žmonės dažnai praranda pinigus (2)

Spalio 19 d. apie 15 val. Vilniaus H. Manto gatvėje buvo sulaikyta policijai gerai žinoma 42-jų metų amžiaus čigonė kišenvagė.

Dėl eismo įvykio pirmą kartą nuteistas pėsčiasis, susidūręs su važiuojančiu dviratininku (328)

Dviračių take į perspėjamuosius signalus nereagavęs ir su dviratininku susidūręs 20 metų studentas iš Kretingos nuteistas dėl vos tragiškai nepasibaigusio eismo įvykio. Tai pirmasis toks nuosprendis Lietuvos istorijoje.

Pakaunėje – automobilio „Opel“ ir autobuso kaktomuša (17)

Vyraujant sudėtingoms oro sąlygoms pakaunėje pasipylė avarijos. Gana laimingai baigėsi grėsminga situacija pakaunėje, Išlaužo miestelyje – į priešpriešinę eismo juostą išstumtas „Opel Zafira“ automobilis rėžėsi į autobusą.

Darbu užsienyje suvilioję vargingai gyvenančius vyrus pavertė vergais (5)

Keturi panevėžiečiai ir kėdainiškis pripažinti kaltais dėl prekybos žmonėmis bei kitų nusikaltimų. Jų įkalbėti vyrai Vokietijoje buvo priversti talkinti telefoniniams sukčiams ir rinkti pinigus iš patiklių gyventojų.