Šiaulių apygardos prokuratūros 2-ojo Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Ričardas Bendikas teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje apgaulingu apskaitos tvarkymu, turto pasisavinimu ir iššvaistymu kaltinama 46-erių metų buhalterė I. P. iš Kauno.

Moteris, prieš kelerius metus dirbusi buhaltere Ariogaloje esančioje ir laivų statyba užsiimančioje įmonėje, kaltinama pasisavinusi 41 tūkstantį eurų ir be šios sumos iššvaistė daugiau nei 56 tūkstančius įmonei priklausančių eurų, praneša prokuratūros atstovai.

Moters galimos aferos buvo pastebėtos tik tada, kai 2013 metų pabaigoje įmonės direktorius darbe sulaukė svečių. Bendrovėje apsilankė antstoliai, kurie atėjo areštuoti firmos turto. Paaiškėjo, kad įmonė Sodrai nėra sumokėjusi mokesčių už 6 mėnesius, kurie sudaro beveik 300 tūkstančių litų (beveik 87 tūkstančius eurų) skolą.

Pradėjus aiškintis susidariusią situaciją visų žvilgsniai pirmiausia krypo į už įmonės finansus atsakingą buhalterę I. P.

Moteris neigia kaltę ir nesutinka su jai inkriminuojamais kaltinimais, tačiau Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnams atliekant ikiteisminį tyrimą pavyko surinkti duomenų, leidžiančių įtartį moterį, dariusią nusikaltimus.

Tyrimo metu nustatyta, kad viena Kauno įmonė, kurioje I. R. dirba šiuo metu, pateikė Ariogaloje veikiančiai įmonei per 80 sąskaitų faktūrų, kurias esą Ariogalos įmonė turėtų apmokėti už jai suteiktas paslaugas. Vėliau nustatyta, kad jokios paslaugos teiktos nebuvo.

Taip pat nustatyta, kad be kasos išlaidų orderių, bet su pinigų gavėjų parašas neva išmokėta daugiau nei 26 tūkstančiai eurų įmonės darbuotojams. Apklausus tuos įmonės darbuotojus, paaiškėjo, kad pinigų jie negavo ir ant pinigų kvitų nepasirašinėjo.

Įmonėje trūko pinigų pinigų pervedimams atlikti, todėl kaltinamoji vis paprašydavo generalinio direktoriaus, kuris didžiąją dalį laiko praleisdavo užsienyje, pervesti pinigų, nes esą jų trūksta įmonės skolai Sodroje padengti. Taip moteris sugebėjo slėpti sugalvotus finansinius pinigų pasisavinimo ir iššvaistymo mechanizmus.

Kaltinamajai Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą iki 10 metų.