Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.
Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Išskirtinis R. Zamolskio interviu: apie žudynes, meilę rusaitei ir planus pagrobti milijonus (5)

Galvažudys, demonas, pavojingiausias ir visų laikų ieškomiausias Lietuvos nusikaltėlis. Tokiais epitetais piešiamas Kauno rajone gimęs ir daugybe žmogžudysčių ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje įtariamas Romas Zamolskis, pravarde Zamas, pirmą kartą prabilo apie tai, kur ir kaip slėpėsi po žudynių Panevėžyje, kaip pabėgo į Rusiją ir čia tapo kitu žmogumi.

Išžaginta 13-metė namuose patyrė pragarą: tėvai kaltino, kad ji pati „užlipo“ prabilo apie „neįmanomą pozą“ (83)

Viename nedideliame Žemaitijos miestelyje gyvenanti trylikametė mergaitė, kurią per tėvų išgertuves išžagino pas juos pasisvečiuoti užėjęs vyras, iš namiškių sulaukė ne atjautos, o patyčių. Maža to, tėvai pareikalavo, kad nepilnametė niekam apie patirtą prievartą nepasakotų, vertė meluoti ir net uždraudė kreiptis į policijos pareigūnus.

Metų seklys: neprognozuojamą ginkluotą žudiką Klaipėdos kriminalistai sučiupo per dvi paras (31)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia tradicinį pasakojimų ciklą „Metų seklys“, kuriame atskleidžiama, kaip šalies kriminalistai tyrė garsiausias bylas. Šįkart - pasakojimas apie tai, kaip Klaipėdoje buvo ieškomas verslininko žudikas.

Per avariją pavojingoje sankryžoje sumaitoti du automobiliai, aukų išvengta (1)

Ketvirtadienio vakarą Kalvarijoje per avariją žmones nuo sužalojimų išgelbėjo saugos pagalvės. Lietuvos automobilininkų sąjungos specialistų užfiksuotas eismo įvykis, anot vietinių, įvyko pavojingoje sankryžoje.

Pareigūnai sumanė praturtėjimo planą: per slaptą sekimą paaiškėjo, kaip nusižiūrėdavo aukas (19)

Buvę kelių policijos patruliai išgirdo nuosprendį dėl kyšininkavimo. Nuo keliolikos iki keliasdešimt eurų iš Kelių eismo taisykles pažeidusių trijų vairuotojų paėmęs pareigūnas A. M. buvo nubaustas beveik 4-ių tūkstančių eurų bauda, o pareigūnas D. K., paėmęs nuo keliasdešimt iki beveik šimto eurų iš Kelių eismo taisykles pažeidusių penkių vairuotojų, nubaustas kiek daugiau nei 6-ių tūkstančių eurų bauda.