Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.
Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Vilniuje partrenktą pėsčiąją prispaudė ant jos užvažiavęs automobilis (30)

Pirmadienio vakarą, apie 21.25 val., Vilniaus pakraštyje, Liepkalnio gatvėje, važiuojant į Salininkus, netoli kavinės "Marcipanas", automobilis „Opel Astra“ užvažiavo ant žmogaus.

Didelė avarija Klaipėdoje: po susidūrimo mikroautobusas apvirto, iš jo iškrito žmonės (50)

Pirmadienio vakarą, 19.19 val., Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Klaipėdoje, Šilutės pl., ties 58 namu, susidūrė trys automobiliai. Yra prispaustų žmonių.

„Via Baltica“ įvyko avarija, yra sužeistų (12)

Vairuotojai informuoja, jog „mirties“ keliu pramintoje „Via Baltica“ vėl įvyko avarija. Yra nukentėjusių žmonių. Dėl eismo įvykio eismas link Marijampolės beveik nejuda.

Neblaivus įkliuvo Marijampolės pataisos namų vadovas papildyta 21:06 (71)

Marijampolės policijos pareigūnai sulaikė neblaivų vairuojantį Marijampolės pataisos namų vadovą Tadą Klusevičių.

Ieškomas dingęs be žinios I. Miečelė (4)

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško 24-erių metų vyriškio, kuris 2015 m. lapkričio 28 d. apie 23 val. dingo be žinios. Paskutinį kartą Irmantas Miečelė buvo pastebėtas šalia Pačkėnų kaimo (Utenos r. sav.).