Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.
Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Kelionė iš pajūrio: magistralėje susidūrė 4 automobiliai, sužaloti 4 žmonės trys iš sužeistųjų - vaikai (94)

Pirmadienio vakarą, apie 18.15 val., daugybei žmonių keliaujant iš pajūrio, Kauno r., kelyje Klaipėda-Vilnius, ties Sitkūnais, susidūrė keturi automobiliai.

Namo grįžtančių vilniečių porelė prie Palangos praskriejo tarp medžių (132)

Pirmadienio rytą pajūryje nušniokštęs lietus vairuotojams priminė, kad palijus vairuoti reikia kitaip. Apie 12 val., kelyje Liepoja–Klaipėda, netoli Palangos, nuo kelio nuskriejo ir du medžius kliudęs sudužo 2013 metais pagamintas automobilis „VW Golf Variant“.

Kauno areštinėje atsirado naujas įnamis - agresyvus turkas (33)

Sekmadienio vakarą, apie 21.15 val., Kauno r., Noreikiškėse, Šiltnamių g., patrulių rinktinės patruliams A. M. ir A. Ž. sulaikomas pasipriešino užsienietis.

Po baisios avarijos prie Nemenčinės sužalotųjų artimieji prašo pagalbos (97)

Šeštadienį, vidurdienį, kelyje Vilnius-Švenčionys, prie Nemenčinės, įvyko baisi avarija. Nukentėjusiųjų artimieji ieško įvykio liudininkų.

Seirijuose ugniagesio „Audi“ susidūrė su italo motociklu (23)

Liepos 5-ąją, vidurdienį, Lazdijų r., Seirijų miestelyje, Algirdo ir Metelių gatvių sankryžoje, automobilis „Audi A6“ susidūrė su motociklu.