Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

A. Matonis dvejus metus negalės sėsti prie vairo (1)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 14:36
Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė buvusio Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) vadovo Algirdo Matonio skundą dėl jam skirtos nuobaudos už vairavimą išgėrus.

Prekybos centre kilus gaisrui, nukentėjo du darbuotojai

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 14:28
Šiauliuose, Lyros g. 13 esančiame prekybos centre „Kubas“ iš ryto užsidegus elektros laidams, nukentėjo darbuotojai.

Teismas neįvertino krepšininko S. Babrausko konflikto su policija (5)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 13:44
Buvęs ilgametis krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonas Steponas Babrauskas nesužinojo, kaip jo konfliktą su policijos pareigūnais įvertino teismas - penktadienį turėjo būti skelbiamas sprendimas administracinėje byloje, tačiau teismas nusprendė bylą, kurioje rado įvairių netikslumų, grąžinti policijai, kad ji būtų tinkamai paruošta..

Žaibiškas vagystes vykdžiusi grupuotė į nusikaltimus važinėjo prabangiu „Mercedes“ policija patikslino informaciją (2)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 12:42
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato operatyvinės grupės pareigūnai, sureagavę į pranešimą apie Šilutėje pagrobtą kavinės darbuotojos telefoną, nedelsiant sulaikė 4 asmenis, įtariamus įvykdžius ir daugiau vagysčių.

Vilniuje atidarant moderniausią šalyje pėsčiųjų perėją į ją rėžėsi automobilis (65)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 12:38
Penktadienį, 11 val., Vilniuje, Šeškinės g., buvo atidaryta moderniausia šalyje pėsčiųjų perėja. Likus dviem minutėms iki iškilmių, į perėjos ženklą rėžėsi automobilis.