Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.
Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
Foto: VSAT

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

„Tikroji Daktarų istorija“ – nauja versija (52)

Lietuvos mafijos enciklopedija vadinama knyga „Tikroji Daktarų istorija“ netrukus bus dar kartą išleista. Naujasis – jau trečiasis – leidimas gerokai skirsis nuo ankstesniųjų, jis papildytas nauja medžiaga.

Kaime, prie naktinio klubo, policininkui sužalota ausis (18)

Kovo 28-osios nakt5, apie 3.30 val., Mokolų kaime (Marijampolės sav.), naktinio klubo „Lūna“ teritorijoje, 25 metų jaunuolis pasipriešino Marijampolės apskr. VPK Viešosios tvarkos skyriaus Mobilaus būrio patruliui, atvykusiam užtikrinti viešąją tvarką.

20-metis motociklininkas partrenkė pėsčiąjį, vyras ligoninėje mirė (46)

Penktadienį, apie 17 val. 5 min., Utenoje, Vaižganto gatvėje 20-metis motociklininkas partrenkė pėsčiąjį.

Naktinis reidas Vilniuje: linksmos merginos, girti vairuotojai, supuvęs BMW (103)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus kelių policija surengė naktinį reidą sostinės centre. Ekipažams dar važiuojant į numatytą vietą Pylimo g., buvo sučiupti du girti vairuotojai.

Seimo nario vairuojamas automobilis susidūrė su briedžiu, sužalota politiko žmona atnaujinta 11.38 (294)

Penktadienio vakarą, apie 20.40 val., į avariją pateko Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis, važiavęs su žmona Irena. Jų automobilis "Toyota Prius" susidūrė su briedžiu.