Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Naktinis reidas: Plungės r. vietiniai pademonstravo itin savitą gyvenimo būdą pareigūnui lūžo pirštas (82)

2015 sausio mėn. 31 d. 14:39
Naktinis reidas: Plungės r. vietiniai pademonstravo itin savitą gyvenimo būdą
DELFI (P.Sadausko nuotr.)
Nepaliaujamai Žemaitiją prausiant smelkiančiam lietui, Klaipėdos kelių policijos pareigūnai vis tiek išsiruošė į reidą. Naktį iš penktadienio į šeštadienį buvo tikrinamas Skuodo ir Plungės rajonų vairuotojų blaivumas. Skuodo vairuotojai problemų nesukėlė, o Plungės rajono vairuotojai ne visi buvo malonūs ir draugiški.

Smūgis į stulpą: medikai parą kovojo dėl jauno vyro gyvybės papildyta nuotraukomis (33)

2015 sausio mėn. 31 d. 12:40
Kaune po "VW Golf" smūgio į stulpą ligoninėje mirė jaunas vyras
DELFI montažas
Kaune automobilio nesuvaldžiusiam jaunam vairuotojui avarija itin skaudi. Parą medikai kovojo dėl kartu su juo važiavusio keleivio gyvybės, tačiau jos išgelbėti nepavyko.

Nepavydėtina naktis: prabudusį buto šeimininką vagys sumušė ir išvažiavo jo automobiliu (7)

2015 sausio mėn. 31 d. 12:35
Rukloje gyvenantis vyras naktį sulaukė nekviestos kompanijos. Prabudęs savo namuose užtiko vagis, kurie prieš sprukdami, sumušė buto šeimininką.

Kiekvieną savaitę dėl narkotikų ir alkoholio iš mokyklos šalinamas pradinukas (24)

2015 sausio mėn. 31 d. 12:11
Kiekvieną savaitę dėl narkotikų ir alkoholio iš mokyklos šalinamas pradinukas
Vilniaus apskr. VPK nuotr.
Šokiruojanti statistika atskleidė, kad kiekvienais metais JK dėl narkotikų ir alkoholio iš pradinių mokyklų šalinama kelios dešimtys vaikų. Kartą per savaitę iš mokyklos dėl rūkymo, piktnaudžiavimo alkoholiu ar prekybos narkotikais šalinamas vienas jaunesnis nei 11 metų amžiaus vaikas.

Iš tarnybos išmesti du kontrabandininkų pusėn stoję pasieniečiai (14)

2015 sausio mėn. 31 d. 11:40
Iš tarnybos išmesti du kontrabandininkų pusėn stoję pasieniečiai
VSAT
Iš tarnybos atleisti du Tribonių užkardos pareigūnai, kurie „nepastebėjo“ iš Baltarusijos gabentos cigarečių kontrabandos. Juos demaskavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) imuniteto padalinio pasieniečiai. Teismas susitepusiems pareigūnams skyrė daugiau kaip po 6 tūkst. eurų baudas.