Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Į mokyklą savo vaikus vežęs vyras mirtinai sužalojo per gatvę ėjusią moksleivę (15)

2014 spalio mėn. 20 d. 10:58
Į mokyklą savo vaikus vežęs vyras mirtinai sužalojo per gatvę ėjusią moksleivę
AOP nuotr.
Pirmadienį ryte, apie 7.30 val., policija gavo pranešimą, kad Klaipėdos rajone, Kunkių kaime, važiuojamojoje kelio dalyje guli samonę praradęs vaikas.

Į kelią išmynusį girtą dviratininką nubloškė automobilis (5)

2014 spalio mėn. 20 d. 10:46
Spalio 19 d. apie 18.20 val. kelyje Panevėžys-Aristava-Sitkūnai, Kėdainių r. teritorijoje, 50 km, nelygiareikšmėje sankryžoje, E. K. (gimęs 1993 m.), vairuodamas automobilį „Audi A6“, važiuodamas pagrindiniu keliu susidūrė su neblaiviu dviratininku.

Varniuose į moters namus per langą buvo įmestas „Molotovo kokteilis“ (2)

2014 spalio mėn. 20 d. 10:04
"Molotovo kokteilis", asociatyvi nuotr.
Stopkadras/Youtube.com
Spalio 19 d., apie 21.30 val., Telšių r., Varniuose, į 43 metų moters namus, per langą buvo įmestas „Molotovo kokteilis“, dėl ko pradėjo degti palangė.

Iš Kauno technologijos universiteto masiškai evakuoti žmonės (25)

2014 spalio mėn. 20 d. 09:32
Studentų miestelyje pirmadienio rytas prasidėjo su masine studentų ir darbuotojų evakuacija.

Kaišiadorių r. bėglio gaudynėse aidėjo šūviai (4)

2014 spalio mėn. 20 d. 09:13
Spalio 20 d. apie 1 val. 20 min. Kaišiadorių r., ties Šventininkų k., policijos pareigūnų reikalavimui sustoti nepakluso automobilio „VW Golf“ vairuotojas.