Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Vilniaus policija prašo pagalbos: dingo jaunas vyras (2)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 14:37
Gediminas Meška
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto pirmasis policijos komisariatas ieško dingusio be žinios vilniečio Gedimino Meškos (gimusio 1974 m.). Lapkričio 14-15 d. artimieji bendravo su juo paskutinį kartą, nuo lapkričio 17 d. telefonu susisiekti nėra galimybės.

15-metis tris kartus įsilaužė į parduotuvę, nes norėjo išgerti (3)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 14:17
15-metis tris kartus įsilaužė į parduotuvę, nes norėjo išgerti
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pastaruoju metu Anykščių rajono policijos komisariate vis dažniau atliekami ikiteisminiai tyrimai dėl įsibrovimo į parduotuves.

Britų policija dėl dvigubos žmogžudystės ieško lietuvio (11)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 12:58
Viktoras Bružas   JK policijos nuotr.
Didžiosios Britanijos policija dėl dvigubos žmogžudystės ieško 38 metų Viktoro Bružo. Lietuvio paiešką policija paskelbė po to, kai viename name buvo aptikti subadytų maždaug 50 metų vyro ir moters kūnai.

600 litų – tiek gali kainuoti darbo vieta dviem policijos patruliams (7)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 12:36
Apie duotą kyšį patruliams jų vadovams pranešęs vyras pats išvengė bausmės. O štai 600 litų kyšio ėmimu kaltinamiems pareigūnams gresia ir bedarbių dalia, ir bauda.

Studentės nužudymu įtariamas šilutiškis reikalavo išskirtinių sąlygų (272)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 12:11
Studentės nužudymu įtariamas šilutiškis reikalavo išskirtinių sąlygų
DELFI (V.Spurytės nuotr.)
Kraupiu studentės Justinos Šikšniūtės išniekinimu ir nužudymu įtariamas Valdas J. apklausos metu kėlė sąlygą, kad Klaipėdos areštinėje galėtų ramiai dienas leisti kameroje be kitų įtariamųjų ar kaltinamųjų.