Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.
Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Lenkijoje girtos motinos pagimdyta mergytė niekaip negali išsiblaivyti (9)

Lenkijoje daugėja atvejų, kai moterys gimdymo skausmų baimę bando malšinti alkoholiu. Taip nutiko ir 21 metų Katarzynai N. iš Goldapio miesto Varmijos ir Mozūrų vaivadijoje.

Pabėgęs kalinys sučiuptas ir grąžintas už grotų (7)

Šeštadienį, gegužės 30 d., Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai, kartu su Alytaus pataisos namų Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnais, gavę informacijos, kur slapstosi kalėjimo bėglys, jį sučiupo.

Siautulinga naktis Klaipėdoje: neblaivus portugalas ir „žinantis, kaip elgtis Rusijoje“ vairuotojas (30)

Šeštadienio rytą po paskutinio skambučio Klaipėda pabudo pagiringa, todėl Klaipėdos kelių policijos pareigūnai buvo suplanavę tradicinį rytinį antialkoholinį reidą. Tačiau dar iki prasidedant reidui pajūryje netruko dramatiškų įvykių ir nutikimų.

Agresyvų varėniškį sukandžiojo policijos šuo (33)

Gegužės 29 d., apie 18.40 val., Varėnoje, Vytauto g., policijos pareigūnams atvykus į iškvietimą ir paaiškėjus, kad jis melagingas, 39 metų pranešėjas bandė save žalotis stiklo šuke.

Jaunas Kauno verslininkas neišgyveno - artimieji ryžosi kilniai misijai (301)

Penktadienį paryčiais, apie 4 val., į Kauno ligoninę iš I. Kanto gatvėje esančio buto pristatyti ir dėl sužalojimų paguldyti 31 metų vyras ir 17-etis. Teigiama, kad vilties išgyventi sunkiai sužalotas vyresnis vyras jau nebeturi. DELFI žiniomis, tai garsus Kauno verslininkas Aurimas Rapalis. Vilties išgyventi netekęs vyras tapo viltimi kitiems - kilnią misiją atliko kauniečio artimieji, sutikę artimojo donorystei.