Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Kriminalai ir nelaimės

Visiškai girtam vairuotojui nepasisekė: važiavo pagrindiniu keliu, kol į jį rėžėsi „Mercedes Benz“ (41)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 17:44
Kaune girtas vairuotojas susidūrė su mersedesu.
kaunas.kasvyksta.lt
Pirmadienis Kaune pažymėtas skaudžiais eismo įvykiais, o vieną girtą vairuotoją demaskavo iš šalutinio kelio išvažiavęs vairuotojas, į kurį jis atsitrenkė.

Avarija paralyžiavo eismą magistralėje Vilnius-Kaunas (24)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 16:58
Avarija paralyžiavo eismą magistralėje Vilnius-Kaunas
R. Tenio nuotr.
„Kas vyksta Kaune“ skaitytojai pranešė, kad greitkelyje Vilnius-Kaunas įvykusi avarija paralyžiavo transporto eismą, vairuotojai buvo priversti lūkuriuoti, kol automobiliai lėtai judėjo pro eismo įvykio vietą.

S. Gaidjurgis pasipiktino kalinimu Lukiškėse: nei paskatinimų, nei darbo (30)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 15:36
Kalėti iki gyvos galvos nuteistas 55 metų Klaipėdos nusikalstamo pasaulio autoritetas Sigitas Gaidjurgis kalėjime nepalaiko kriminalinės subkultūros tradicijų.

Ant šaligatvio merginą užmušęs motociklininkas suimtas maksimaliam terminui (115)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 15:29
Robertas Jackevičius
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pirmadienį teismas Vilniuje patenkino prokuratūros prašymą ir maksimaliam trijų mėnesių terminui suėmė Robertą Jackevičių (gim. 1983 m.), kuris savaitgalį sostinėje pražudė 24 metų merginą.

Aukštų policijos pareigūnų byla - miške rastas negyvas verslininkas, liudijęs prieš komisarus (51)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 14:37
Aukštų policijos pareigūnų byla - miške rastas negyvas verslininkas, liudijęs prieš komisarus
K. Cemnolonskio nuotr.
Ketvirtadienį Klaipėdos rajone, Pėžaičių miške, grybaudamas mirė 57-rių Viktoras Murašovas. Išvykę su seserimi grybauti, miške jie pasuko į skirtingas puses.