Be eilės į Rusiją norėjęs vykti šiaulietis pasieniečiams pateikė suklastotą pažymą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) praneša, kad Pagėgių pasieniečiai demaskavo šiaulietį, kuris, siekdamas gauti leidimą per sieną su Rusija vykti be eilės, pateikė suklastotą rusišką pažymą.
Pasienis su Kaliningrado sritimi
Pasienis su Kaliningrado sritimi
© VSAT

Šis 27-erių vyras liepos 31 d. VSAT Pagėgių rinktinės vadui parašė prašymą dėl leidimo vykti per valstybės sieną be eilės. Be kitų privalomų dokumentų tokiam leidimui gauti, šiaulietis  pateikė ir rusišką pažymą. Joje nurodyta, kad šis vyras studijuoja vienoje iš Kaliningrado srityje veikiančių mokymo įstaigų.

Pagal galiojančią tvarką viena iš asmenų kategorijų, kurie į pasienio kontrolės punktus įleidžiami ir tikrinami be eilės, yra vykstantieji į gretimoje valstybėje veikiančią mokymo įstaigą mokymosi tikslais. Gaudami tokį leidimą šie asmenys pasieniečiams, be kitų dokumentų, turi pateikti ir pažymą iš mokymosi įstaigos (originalą), kurioje turi būti nurodytas mokymosi laikotarpis ir vieta.

Pagėgių rinktinės  pareigūnams šios pažymos įgijimo teisėtumas sukėlė abejonių, todėl VSAT Pagėgių rinktinėje buvo imtasi atitinkamų veiksmų. Netrukus iš Lietuvos konsulato Sovetske gautas raštas, kuriame nurodyta, kad minėtas 27-erių Šiaulių gyventojas jokioje mokymo įstaigoje Kaliningrado srityje nesimoko. Konsulatas pasieniečius taip pat informavo, kad rinktinei pateikta pažyma gali būti suklastota.

Pasitvirtinus įtarimams, VSAT Pagėgių rinktinėje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl  dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Šis šiaulietis VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams yra žinomas, nes buvo du kartus teistas dėl kontrabandos.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Kriminalai ir nelaimės

Iš Slovakijos atsibastęs sukčius žadėjo asfaltą (1)

Rugsėjo 3 d., 16.15 val., į Kazlų Rūdos policiją kreipėsi 45 metų vyras, kuris pareiškė, kad rugsėjo 1 d., apie 16 val., Kazlų Rūdos sav., Selemos kaime, į jo sodybą atvyko nepažįstami, angliškai kalbantys, asmenys, kurie pasiūlė pakloti asfalto dangą.

Jauną policininkę pražudė girtas vilkiko vairuotojas (876)

Kraupus eismo įvykis nutiko Radviliškyje penktadienio naktį. Neblaivus vilkiko vairuotojas partrenkė ir apie kilometrą vilko sumaitotą jaunos policininkės kūną.

Šilutės r. iš suknežinto automobilio ugniagesiai vadavo moterį (3)

Ketvirtadienį, 18 val. 23 min., Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šilutės r., Šilutės sen., Pagrynių kaime, po eismo įvykio automobilyje liko prispaustas žmogus.

Avarija prie Vilniaus: trys žmonės sužaloti, vilkiko vairuotojas visiškai girtas (84)

Ketvirtadienio pavakarę, apie 17.20 val., kelyje Vilnius-Kalveliai, ties posūkiu į Veliučionis, susidūrė "Audi" ir vilkikas.

Alytaus apskrities policija prašo pagalbos ieškant dingusių vyro ir moters (4)

Lazdijų rajono policija ieško Jolitos Krokininkaitės, kuri rugsėjo 3 dieną, apie 9 val., iš namų, esančių Lazdijų r., Rudaminoje, išvyko automobiliu „Renault Laguna“.