Arūnas Vainorius, sukėlęs eismo įvykį, kurio metu buvo sužalotas žmogus, prieš tai 16 kartų baustas už įvairius KET ir kitus pažeidimus. Tarp jų ir už šiurkščius – už greičio viršijimą, dėl ko sukėlė eismo įvykį, už sukeltą eismo įvykį, kurio metu buvo sužalota keleivė, už pavojingą ir chuliganišką vairavimą iš jo buvo atimta teisė vairuoti 3 mėnesiams. Galiausiai A. Vainorius praėjusių metų pabaigoje pėsčiųjų perėjoje užmušė vyrą.
Kauno miesto apylinkės teismas
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Tragiška nelaimė įvyko praėjusių metų lapkričio 7-ąją - Kovo 11-osios gatvėje, perėjoje, „VW Golf“ vairuotojas partrenkė žmogų, kuris nuo patirtų sužalojimų mirė.

Bylą išnagrinėjus teisme, Kauno apylinkės teismo teisėja Jurga Vasiliauskienė priėmė aukos artimuosius šokiravusį sprendimą – kaltu pripažintas A. Vainorius lieka laisvėje, o vairuoti negalės vos metus. Jam skirta pusantrų metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė. Nuteistasis taip pat turės atlyginti 22 tūkst. eurų neturtinės žalos aukų artimiesiems.

„Arūno Vainoriaus atsakomybę lengvina tai, kad jis savo kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailisi, jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamasis Arūnas Vainorius neteistas, tačiau 2012 metais buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal BK 281 str. 1 d. kaltinamajam ir nukentėjusiajai susitaikius“, - konstatuoja teisėja.

J. Vasiliauskinė nusprendė, kad kaunietis nusikaltimą padarė dėl neatsargumo, todėl užteks ir itin švelnios bausmės.

„Kaltinamasis padarė neatsargų nusikaltimą, sukeltos itin sunkios pasekmės – žmogaus žūtis, prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, yra jauno amžiaus, dirba, darbdavio charakterizuojamas teigiamai, turi kreditinių įsipareigojimų. Įstatymas už veikos numatytos BK 281 str. 5 d. padarymą yra nustatęs vienintelę bausmės rūšį – terminuotą laisvės atėmimą, todėl A. Vainoriui skirtina bausmė įtvirtinta įstatyme, parenkant jos trukmę mažesnę nei sankcijos vidurkis. Tačiau įvertinus aukščiau paminėtas aplinkybes, kad kaltinamasis jauno amžiaus, anksčiau neteistas, padarė neatsargų nusikaltimą, dirba, teismas mano, jog bausmės tikslai gali būti pasiekti be realaus bausmės atlikimo, todėl A. Vainoriui taikytinas BK 75 str. ir bausmės vykdymas atidėtinas“, - konstatavo teisėja J. Vasiliauskienė.

Nors teisėja mano, kad sunkinančių aplinkybių nėra, tačiau savo nuosprendyje rašo.

„Byloje nustatyta, kad Arūnas Vainorius nusikalstamą veiką padarė šiurkščiai pažeisdamas KET taisykles: vairuodamas automobilį, ir artėdamas prie nereguliuojamos pėsčiųjų perėjos nesulėtino greičio ir nesustojo prieš kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, kad praleistų pėsčiųjų perėjoje išėjusį pėsčiąjį, ko pasekoje partrenkė per pėsčiųjų perėją ėjusį pėsčiąjį, dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio žuvo pėsčiasis. Pažymėtina ir tai, kad kaltinamojo padaryta nusikalstama veika nebuvo atsitiktinė, o nerūpestingo, neatsargaus ir neatsakingo elgesio kelyje pasekmė.

Kaltinamasis ne pirmą kartą traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už KET pažeidimą, kurio metu nukenčia žmonės - Arūnas Vainorius buvo sukėlęs eismo įvykį, kurio metu buvo nesunkiai sužalotas žmogus, tačiau byla nutraukta kaltinamajam bei nukentėjusiajai susitaikius, šešiolika kartų buvo baustas administracine tvarka už įvairius KET pažeidimus, be kita ko ir už šiurkščius – už greičio viršijimą, dėl ko sukėlė eismo įvykį, už sukeltą eismo įvykį, kurio metu buvo nežymiai sužalota keleivė, už pavojingą ir chuliganišką vairavimą iš jo buvo atimta teisė vairuoti 3 mėnesiams, tačiau jis teigiamų išvadų iš to nepadarė, neužilgo po teisės vairuoti atgavimo padarė nagrinėjamą nusikalstamą veiką, po to vėl buvo baustas administracine tvarka už kelių eismo taisyklių pažeidimą. Kaltinamojo padarytas nusikaltimas yra susijęs ir su visuomenės saugumu“, - savo nuosprendyje rašo teisėja.

"Ar galima tikėti žmogaus nuoširdumu ir priimti jo atsiprašymą, jeigu nuteistasis yra 16 kartų baustas už administracinius teisės pažeidimus tarp jų ir sunkius? Ar įmanoma atleisti žmogui, kuris sugriovęs žmonių gyvenimus ir padaręs neįvardijamą žalą nukentėjusiesiems paima lizingą naujai mašinai bei galimai susimažina darbo kruūvį tam, kad teismas vertindamas jo finansines galimybes priimtų jam palankesnį sprendimą? Kaip suprasti tokį žmogų, kuris teisme įrodinėja, jog po eismo įvykio jam negrįžtamai sugadinta sveikata? Atleisti galima tik tada,kai žmogus pilna apimtimi pripažįsta savo kaltę t.y. ne tik žodžiai, bet ir nuoširdūs veiksmai rodo, jog žmogus gailisi, prisiima visą atsakomybę ir yra pasiruošęs visą gyvenimą nešti sunkų kryžių ant pečių, kurį iki gyvenimo galo neš ir žuvusiojo giminės bei artimieji", - DELFI teigė žuvusio kauniečio artimieji.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų vaikų (50)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (433)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (128)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (33)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Susiremontavote automobilį po avarijos? Dar nereiškia, kad galite juo važiuoti (1)

Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis, nuo šių metų sausio mėnesio Lietuvoje įregistruota...

Nauja priežastis apsilankyti Palangoje: poilsiautojai įspūdingus vaizdus stebės nemokamai (5)

Palangoje rudenį atsiras nauja pramoga turistams – aukščiausiame kurorto pastate – Palangos...

Marselyje automobilis rėžėsi į stoteles, vienas žmogus žuvo atnaujinta 13.26 (44)

Vienas žmogus žuvo ir vienas buvo sužeistas po to, kai automobilis rėžėsi į dvi stoteles...

Vilniuje atsivėrė dar viena smegduobė (4)

Pirmadienį policijai pranešta apie Vilniuje gatvėje atsivėrusią smegduobę.

Nepripraskite prie druskos: koks kiekis dar nekenkia organizmui (11)

Drusk os perteklius žmogaus organizmui yra žalingas, tačiau visiškai eliminuoti jos iš mitybos...