"Visų partijų lyderiai stabiliai yra tose pozicijose. Tik teorinė grėsmė yra, kad gali pasikeisti", - pirmadienį spaudos konferencijoje teigė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Vėliau paskelbus kandidatų sąrašus, išrikiuotus pagal rinkėjų atiduotus pirmumo balsus, paaiškėjo, kad rinkimus laimėjusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąrašo pradžios rinkėjai nepakeitė. Tai reiškia, kad Briuselyje toliau dirbs europarlamentarai Vytautas Landsbergis ir Laima Andrikienė, o prie jų prisijungs buvęs užsienio reikalų ministras Algirdas Saudargas ir dabartinio ministro Vygaudo Ušacko patarėja Radvilė Morkūnaitė.

Kartu su TS-LKD kandidatavęs ekonomistas Raimondas Kuodis pakilo per vieną laiptelį iki 5-os vietos ir apsikeitė vietomis su Seimo nariu Emanueliu Zingeriu. Kitą parlamentarą Arvydą Anušauską rinkėjai kilstelėjo iš 11-os į 7-ą vietą, o jo kolegę Rūtą Rutkelytę - iš 19-os į 8-ą.

Antroje vietoje likusiai ir tris mandatus užsitikrinusiai Socialdemokratų partijai (LSDP) atstovaus sąrašo lyderiai - iš Naujosios sąjungos perbėgusi Vilija Blinkevičiūtė ir europarlamentaras Justas Vincas Paleckis. Į trečią vietą iš ketvirtos rinkėjai pakėlė Seimo narį Zigmantą Balčytį, kuris išstūmė kitą Seimo narę Birutę Vėsaitę, kuri liko 5-a.

Į 4-ą vietą iš 7-os pakilo dabartinis europarlamentaras Aloyzas Sakalas, į 6-ą iš 5-os smuktelėjo ekspremjeras Gediminas Kirkilas, į 8-ą iš 11-os pakilo buvusi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė.

Partiją "Tvarka ir teisingumas" į rinkimus vedė per apkaltą iš prezidento posto pašalintas Rolandas Paksas, antras buvo sostinės eksmeras Juozas Imbrasas. Jie abu, kaip rodo VRK duomenys, gauna mandatus.

Į 3-ią vietą iš 4-os rinkėjai kilstelėjo Seimo narį Petrą Gražulį, iš 9-os į 4-ą - kitą parlamentarą Andrių Mazuronį.

Iš Darbo partijos (DP), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Liberalų sąjūdžio atstovų į Briuselį važiuos kandidatų sąrašų lyderiai - Seimo nariai, partijų vadovai Viktoras Uspaskichas bei Valdemaras Tomaševskis ir filosofas Leonidas Donskis.

Beje, pastarasis gavo daugiau pirmumo balsų ir už V. Tomaševskį, ir už V. Uspaskichą, nors jų partijos atsidūrė aukščiau už liberalus.

Dabartinį "darbiečių" europarlamentarą Šarūną Birutį rinkėjai iš 2-os vietos nustūmė į 4-ą. Jį aplenkė Seimo nariai Kęstutis Daukšys ir Vydas Gedvilas, buvę 3-ioje ir 4-oje vietose

Eksparlamentarę Iriną Rozovą, kuri LLRA kandidatų sąraše buvo 2-a, rinkėjai nustūmė į 5-ą vietą. Laipteliu aukščiau atsidūrė Marija Rekst, buvusi paskutinė - 24-a.

Liberalų rinkėjai į 2-ą vietą pakėlė Seimo narę Dalią Teišerskytę, kuri iki tol buvo 7-a. Tuo metu 2-u tarp kandidatų įrašytas psichoterapeutas Dainius Pūras liko 4-as.

Jei šie duomenys nebepasikeis ir mandatus gaunantys politikai nepersigalvos, VRK teks ne vėliau kaip per pusmetį organizuoti rinkimus dviejose apygardose - Vilniaus-Šalčininkų ir Šilalės-Šilutės, kur buvo išrinkti V. Tomaševskis ir Z. Balčytis.

Išrinktų europarlamentarų pažymėjimus VRK įteiks tik tuomet, kai laimėtojai apsispręs, ar nori dirbti EP, ar likti dabartinėse pareigose.