Geriau rinktis mažesnę

Nors kulinarine prasme antis priskiriama naminiams paukščiams, ji gerokai skiriasi nuo kitų paukščių skoniu, spalva ir maistingumu, pranešime žiniasklaidai sako „Iki“ mėsos technologas Gintaras Bačkovas.

Renkantis paukštį parduotuvėje, mėsos technologas pataria atkreipti dėmesį ne tik į tai, ar mėsa šviežia, bet ir į anties svorį. Nuo jo priklausys ne tik vaišių dydis, bet ir paruošimas bei skonis. Jis siūlo geriau rinktis mažesnius paukščius, kurie bus greičiausiai jaunesni. Kepant jaunų ančių mėsa greičiau suminkštėja ir išlieka sultinga, ją kepti reikės trumpiau.

Patarimai, kaip kaskart tobulai iškepti skaniausią antį

Nors vis dar gajus įsitikinimas, kad skaniai iškepti visą antį yra nemažas iššūkis, iš tiesų šį nedidelį paukštį nesunkiai gali paruošti net ir neturintys daug patirties virtuvėje. Pasak kulinarijos technologės Gailės Urbonavičiūtės, unikalus anties skonis jau sufleruoja, kad daug prieskonių naudoti nebūtina, o garantuotą rezultatą užtikrins vienas kepimo metodas.
Orkaitėje kepta antis

Kokiais prieskoniais gardinti. Galima rinktis tiek paruoštus prieskonius, skirtus specialiai ančiai, tiek universalius mišinius, skirtus įvairių rūšių mėsai. Mišinį nesunku susikurti ir pačiam iš atskirų prieskonių ir žolelių. Populiariausi ingredientai yra druska, pipirai, kmynai, mairūnas, čiobreliai, česnakas, saldžiosios ir aštriosios paprikos, rozmarinas, sviestas. Galite ir įdėti cinamono, medaus, šiek tiek vanilės – tai suteiks originalesnį skonį. Bet visiškai pakanka naudoti tik druską ir pipirus.

„Kad ir kokius prieskonius pasirinksite, laikykitės kelių taisyklių. Visų pirma, antį nuplaukite tiek iš išorės, tiek iš vidaus ir gerai nusausinkite jos odą. Apžiūrėkite, kad nebūtų plunksnų likučių, taip pat verta nepamiršti nupjauti ir pasturgalinę liauką. Tai nėra būtina ruošiant patiekalą, tačiau antis po kepimo geriau kvepės, taip pat apsisaugosite nuo galimo paukščio apkartimo dėl likusio sekreto. Atsargiai subadykite antį šakute ar peiliu arba įpjaukite odą, nepažeidžiant raumenų. Tuomet įtrinkite prieskoniais ir palikite antį šaldytuve pastovėti 3–12 valandų“, – patarimais dalijasi G. Urbonavičiūtė.

Antį galima ir įdaryti. Tradiciškai naudojami obuoliai, citrusai, kriaušės, spanguolės, džiovinti abrikosai, slyvos, razinos. Taip pat įdaryti galima ryžiais ar grikiais, sumaišytais su kita mėsa, pavyzdžiui, maltomis kepenėlėmis, baltos duonos gabalėliais, grybais, svogūnais. Jeigu įdaryti nenorite, tuomet į jos vidų tiesiog įdėkite kelias rozmarino, čiobrelių ar šviežių česnakų šakeles.

Kokioje temperatūroje ir kiek laiko kepti. Likus maždaug valandai iki planuojamo kepimo, ištraukite antį iš šaldytuvo ir palaukite, kol mėsa pasieks kambario temperatūrą. Niekada nekepkite mėsos tiesiai iš šaldytuvo – dėl terminio šoko mėsa išsausės, įspėja maisto gamybos žinovė.

Norint tobulai gardžios anties be didelių rūpesčių, G. Urbonavičiūtė rekomenduoja paukštį kepti kepimo rankovėje. Joje mėsa neišdžius, liks minkšta ir sultinga, paukščio nereikės reguliariai aplieti. Tuo tarpu odelė skaniai apskrus ir bus traški bei tikras delikatesas.
Orkaitėje kepta antis

„Antis visada dėkite į kepimo skardą krūtinine puse į viršų. Ji turėtų būti kepama kepimo rankovėje apie 2 valandas 180 °C temperatūroje. Tikslus laikas priklausys nuo paukščio dydžio. Skaičiuokite taip – 1 kilogramui mėsos reikia 1 valandos. Tad jeigu antis sveria 2 kilogramus, kepkite 2 valandas. Likus maždaug 20 minučių iki išėmimo iš orkaitės, kepimo rankovę perpjaukite ar perkirpkite (būkite atsargūs – išeis karšti garai!), paukštį apliekite nutekėjusiais riebalais ir palikite apskrusti padidinę temperatūrą iki 220 °C ir įjungę grilio arba vėjelio funkciją“, – pasakoja „Iki“ kulinarijos technologė.

Iškepusią antį verta išimti iš orkaitės ir palikti maždaug 15 min. šiek tiek atvėsti – per tą laiką mėsa sugers sultis, kurios neišsilies pjaustant antį.

Su kokiu garnyru patiekti. Antis skaniausia su daržovėmis ar vaisiais, kurie pabrėžia jai būdingą skonį. Pavyzdžiui, labai derės kepti kvapnūs obuoliai, slyvos, figos, spanguolės. Pasak G. Urbonavičiūtės, verta išbandyti ir keptą antį su apelsinais, kuri bus nepaprastai kvapni, sultinga ir tiesiog tirps burnoje. Skanu prie anties patiekti įvairiausių orkaitėje keptų šviežių daržovių – bulvių, burokėlių, pastarnokų, morkų, svogūnų. Tradiciškai antiena mėgstama valgyti ir su saldžiu pagardu – bruknių uogiene, spanguolių padažu, svogūnų džemu.

Dviem anties ruošimo receptais dalijasi ir prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai.

Gurmaniška lėto kepimo antis
Orkaitėje kepta antis

Reikės:

3 kg šviežios anties;
druskos;
šviežiai grūstų pipirų;
cinamono;
šviežiai grūstų anyžių;
gvazdikėlių;
kardamono (gali būti jau sumalti prieskoniai);
šlakelio aliejaus arba lydyto sviesto (ghi);
šviežio rozmarino šakelių;
poros išlukštentų galvų česnako.

Gaminimas.

* Jeigu antį įsigijote su kaklu, jį nupjaukite ir pasilikite sultiniui.
* Sausus prieskonius (juos galite pasirinkti savo nuožiūra, išskyrus druską) sumaišykite su šlakeliu aliejaus ar keliais šaukštais lydyto sviesto. Gautu mišiniu gerai įtrinkite antį iš vidaus ir išorės bei palikite marinuotis per naktį.
* Kad antis keptų tolygiai, prieš dedant į orkaitę suriškite jos kojas bei prie jų pritraukus suriškite ir uodegikaulį. Dėkite antį į orkaitę ant grotelių, po jomis padėkite skardą, į kurią tekės riebalai. Kad šie nesviltų, į skardą galima įpilti stiklinę vandens.
* Orkaitę įkaitinkite iki 220 laipsnių ir kepkite pusvalandį. Po to sumažinkite kaitrą iki 80–100 laipsnių ir taip lėtai kepkite apie 4 valandas. Žemoje temperatūroje kepama krūtinėlė neišsausės, didelė dalis riebalų lėtai susigers į mėsą.
* Į skardą nuvarvėjusius riebalus galite sumaišyti su trintomis spanguolėmis, bruknėmis ar granatų sultimis, įpilti šiek tiek sauso vyno – viską pakaitinus ir pertrynus elektriniu plaktuvu išeis nuostabus padažas keptai ančiai.

Antis su saldžiarūgščiais vaisiais
Orkaitėje kepta antis

Reikės:

3 kg šviežios anties;
druskos;
šviežiai grūstų pipirų;
cinamono;
šviežiai grūstų anyžių;
gvazdikėlių;
kardamono (gali būti jau sumalti prieskoniai);
šlakelio aliejaus arba lydyto sviesto (ghi);
šviežio rozmarino šakelių;
poros išlukštentų galvų česnako;
sultingų saldžiarūgščių vaisių: apelsinų arba greipfrutų, kriaušių arba obuolių.

Gaminimas:

* Kaip ir ankstesniame variante, prieskonius sumaišykite, jais gerai įtrinkite antį ir palikite per naktį marinuotis. Šiam gaminimo būdui reikalingas uždengiamas ketaus indas arba troškintuvas storomis sienelėmis. Jame įkaitinus šiek tiek lydyto sviesto arba aliejaus surištą antį ant didelės kaitros apkepkite iš visų pusių.
* Tuomet antį inde dėkite taip, kad krūtinėlė būtų viršuje, o kojos ant indo dugno. Greta dėkite stambiai pjaustytų prinokusių apelsinų, kriaušių (ar kitokių sultingų vaisių), česnakų, prieskoninių žolių, uždenkite (galite naudoti aliuminio foliją) ir kepkite orkaitėje, įkaitintoje iki 180 laipsnių, apie dvi valandas.
* Ilgiau kepančios kojos mirks riebaluose ir sultyse, taip besitroškindamos greičiau suminkštės, o viršuje esanti krūtinėlė keps lėčiau. Prieš baigiant kepti, atidenkite ir apskrudinkite, padidinę temperatūrą iki 220 laipsnių. Ištraukus iš orkaitės, prieš pjaustant antį reikia luktelėti 5–10 minučių.

Skanaus!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją