Trečio ketvirčio pradžioje „Aisčiai“ sugebėjo išlyginti rezultatą (46:46). Pranašumo nei viena komanda nesugebėjo susikrauti ir prieš ketvirtąjį kėlinį, kurį ekipos pradėjo rezultatui esant lygiam – 58:58.

Paskutinę rungtynių minutę aikštelėje vyko arši kova. Tomas Masiulis dvitaškiu išvedė savo komandą į priekį (74:72), tačiau netrukus Jansonas taip pat dvitaškiu panaikino šį „ASK/Buki“ deficitą. Vėliau po rezultatyvaus Egidijaus Dimšos perdavimo Tautvydas Barštys pelnė tritaškį ir likus 8 sekundėms iki rungtynių pabaigos šeiminkai turėjo 3 taškų pranašumą. Paskutinis Bruninso tritaškis tikslo nepasiekė, o „Aisčiai“ šventė sudėtingą pergalę.

„Aisčiai“: Tautvydas Barštys 17, Egidijus Dimša 15, Gvezdauskas 14, Tomas Masiulis 12 (7 atk. kam.).

„ASK/Buki“: Uldis Rudzitis 19, Andrejs Jansonsas 18, Gundars Rauza 12, Artūras Bruninsas 11.

„Sakalai“ sutriuškino „Tallinna Kalev“ krepšininkus

Lengvą pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurės turnyre iškovojo Vilniaus „Sakalų“ krepšininkai. Jie namuose 112:74 (29:14, 21:19, 35:19, 27:22) nugalėjo Talino „Tallinna Kalev“ ekipą.

Nuo pat rungtynių pradžios 12:2 spurtavę šeimininkai iškart įgijo dviženklę persvarą. Pirmojo kėlinio pabaigoje po Strazdausko dvitaškio „Sakalų“ pranašumas išaugo iki 15 taškų (29:14).

Antro kėlinio pradžioje vėl užspaudė svečius ir spurtu 9:0 padidino persvarą iki 24 taškų (38:14). Šios persvaros „Sakalai“ neiššvaistė iki rungtynių pabaigos ir šventė lengvą pergalę.

„Sakalai“: Vytautas Šarakauskas 23, Arvydas Šikšnius 19, Arnas Labuckas 17, Grigorijus Shuhovstovas 11 (9 atk. kam.), Laurynas Samėnas 10 (8 rez. perd.).

„Tallinna Kalev“: Evgeni Belousovas 27, Janis Vahteris 10.

„Techasas“ namie įveikė „Welg“ krepšininkus

Puikiai ketvirtąjį kėlinį sužaidę Panevėžio „Techaso“ krepšininkai iškovojo pergalę. Panevėžiečiai namie 84:75 (24:17, 10:19, 19:25, 31:14) įveikė Valgos „Welg“ komandą iš Estijos.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie pirmąjį kėlinį užbaigė pirmdaumi 7 taškų skirtumu (24:17). Visgi antrajame ir trečiajame ketvirčiuose jau iniciatyva priklausė svečiams iš Estijos.

33-ąją mačo minutę Reinaras Hallikas buvo padidinęs „Welg“ ekipos persvarą iki 13 taškų (68:55). Šis esto dvitaškis iš miegu išbudino šeimininkus. Panevėžiečiai spurtavo 22:6 ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę jau priekyje buvo „Techasas“ (77:74).

Kitoje atakoje estai kiek sumažino savo atsilikimą, tačiau Panevėžio ekipą į priekį truktelėjo Phillipas Williamsas. Amerikietis pelnė 7 taškus iš eilės ir atvedė „Techasą“ į pergalę.

„Techasas“: Phillipas Williamsas 18, Darius Griškėnas 18, Paulius Staškūnas 14, Aurimas Stašaitis 13 (9 rez. perd.), Marius Janišius 11 (9 atk. kam.).

„Welg“: Veljo Varesas 24, Raido Roosas 15, Rimo Oja 12, Antti Vasaras 9.

Panevėžio krepšininkai Iššūkio tarės A grupėje, surinko 4 pergales iš 14 galimų, ir turnyrinėje lentelėje užėmė šeštąją vietą.

„Neptūnas“ reguliarųjį SEB BBL sezoną baigė pergale

Pergalingai SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurės reguliarųjį sezoną užbaigę Klaipėdos „Neptūnas“. Klaipėdiečiai savo aikštelėje 85:71 (15:14, 18:13, 31:20, 21:24) įveikė Liepojos „Lauvas“ ekipą.

17-ąją mačo minutę komandas skyrė tik 1 taškas (24:23), tačiau kėlinį spurtu 9:4 užbaigę šeimininkai prieš ilgąją pertrauką susikrovė kiek saugesnį pranašumą – 33:27.

Trečiojo kėlinio viduryje svečiai buvo priartėję iki 3 taškų (46:43), bet tada Ryčio Vaišvilos auklėtiniai spurtavo 12:0 ir pabėgo į priekį nebepavejamai (58:43).

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 22, Remigijus Trakimas 20 (13 atk. kam., 10 išpr. praž.), Arvydas Eitutavičius 12, Marius Kasiulevičius 11, Deivydas Gailius 9.

„Lauvas“: Aleksejus Zorinas 18 (12 atk. kam.), Curtisas Nashas 17, Ugis Vilumas 12, Artūras Stalbergas 11, Jevgenijus Kosuškinas 8.

Klaipėdos komanda, iškovojusi 10 pergalių ir patyrusi 4 pralaimėjimus, B grupėje užėmė antrąją vietą.

„Alytaus“ krepšininkai iškovojo sunkią pergalę

Sėkmingi Nerijaus Varnelio ir Viliaus Gabščio pasirodymai atvedė „Alytaus“ ekipą į pergalę. SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) Iššūkio taurės turnyre alytiškiai namuose 77:76 (18:24, 20:21, 25:13, 14:18) nugalėjo Rygos VEF komandą.

Likus žaisti 40 sekundžių iki rungtynių pabaigos Evgeniy Kolesnikovas pataikė tritaškį ir išvedė VEF komandą į priekį (76:74), tačiau netrukus Gabšys taip pat įmetė tritaškį bei sugrąžino alytiškiams 1 taško pranašumą – 77:76. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 10 sekundžių VEF krepšininkai turėjo tris galimybes persverti rezultatą. Pirmiausia Sandis Silavsas prametė du baudos metimus, o netrukus Kolesnikovas ir Janis Gailitisas nepatikė dvitaškių ir leido „Alytaus“ komandai švęsti sunkią pergalę.

„Alytus“: Nerijus Varnelis 27 (7 atk. kam.), ViliusGabšys 22 (7 atk. kam.), Andrius Golokvoščius 10.

VEF: Evgeniy Kolesnikovas 18, Jurijus Aleksejevas ir Sandis Silavsas – po 14, Andrejs Sejakovsas 10 (10 atk. kam.).

„Sūduva“ patyrė nesėkmę namie

Pralaimėjimu SEB BBL Iššūkio taurės reguliarųjį sezoną užbaigė Lino Šalkaus treniruojama Marijampolės „Sūduvos“ komanda. Ji savo aikštelėje 76:85 (16:18, 17:23, 23:22, 20:22) nusileido Rygos „Keizarmezs“ krepšininkams.

Likus žaisti 51 sekundę Marius Runkauskas sumetęs abi baudas buvo priartinęs „Sūduvos“ ekipą iki 5 taškų (77:72), tačiau keturias baudas iš eilės sumetę svečiai įtvirtino savo pergalę.

„Sūduva“: Marius Valukonis 16 (8 atk. kam.), Marius Runkauskas 14 (6 rez. perd.), Mindaugas Kalvelis 13, Andrius Čižikas 11.

„Keizarmezs“: Reinis Strupovičius 25, Edijsas Slesersas (16 (9 rez. perd.), Martinas Jaunzemas 15, Janis Lasmanis 12.