„Lietuvos rytui“ pergalė lėmė puikiai sužaistas trečiasis kėlinys. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes vilniečiai pirmavo 66:52, tačiau tada „Juventus“ laimėjo atkarpą 7:2 bei kiek apmažino deficitą (59:68).

Ketvirto kėlinio pabaigoje „Juventus“ stojo į paskutinį šturmą, tačiau jėgų nepakako – į kiekvieną sėkmingą svečių ataką „Lietuvos rytas“ atsakydavo tuo pačiu bei taip iškovojo pergalę, lėmusią bronzos medalius.

„Lietuvos rytą“ į pergalę vedė net penkis tritaškius pataikęs Gediminas Orelikas. Puolėjas iš viso pelnė 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei surinko 23 naudingumo balus.

15 taškų ir 7 atkovotus kamuolius pridėjo Artūras Gudaitis, 14 taškų įmetė Antanas Kavaliauskas.

Tuo metu „Juventus“ ekipoje dvigubą dublį surinko Spenceris Butterfieldas Snaiperis surinko 18 taškų bei atkovojo 11 kamuolių.

Pirmose serijos rungtynėse Vilniuje „Lietuvos rytas“ laimėjo 85:83, o antrose Utenoje triumfavo 83:78.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 20 (7 atk. kam.), Artūras Gudaitis 15 (7 atk. kam.), Antanas Kavaliauskas 14, Mindaugas Lukauskis 12, Kšištofas Lavrinovičius 10 taškų.

„Juventus“: Spenceris Butterfieldas 18 (11 atk. kam.), Chavaughnas Lewisas 13, Laurynas Samėnas 11, Egidijus Dimša 10, Saulius Kulvietis 9 taškai.

„Lietuvos rytui“ šis sezonas buvo lyg amerikietiški kalneliai. Pirmiausiai vilniečiai patyrė fiasko Europos taurėje – tada dar Marcelo Nicola treniruojami sostinės krepšininkai net nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Vėliau sekė „Lietuvos ryto“ pakilimas. Prie komandos vairo stojus T. Pačėsui, Vilniaus komanda Karaliaus Mindaugo turnyro finale nugalėjo Kauno „Žalgirį“ bei nutraukė šešerius metus trukusį titulų badą.

Ir nors tada atrodė, kad „Lietuvos rytas“ lyg feniksas pakilo iš pelenų, atėjo Lietuvos pirmenybių pusfinalis. Su Klaipėdos „Neptūnu“ į kovą stoję vilniečiai visų nuostabai pralaimėjo pirmąsias dvejas rungtynes bei buvo arti iškritimo ribos.

Tačiau „Lietuvos rytas“ susiėmė – komanda laimėjo trečiąsias ir ketvirtąsias serijos rungtynes bei išlygino rezultatą 2-2. Visgi Vilniaus ekipai nepavyko užbaigti pradėto darbo – ji savo žiūrovų akivaizdoje pralaimėjo lemiamas pusfinalio rungtynes bei nepateko į finalą.

Duobėtą sezoną „Lietuvos rytas“ baigė atkaklia serija su „Juventus“ ekipa. Nors T. Pačėso komanda ir laimėjo seriją 3-0, visos rungtynės buvo įtemptos ir nugalėtojas paaiškėdavo tik mačų pabaigose.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (170)