Beveik visą mačo laiką priekyje buvę lietuviai trečiame kėlinyje pirmavo net 16 taškų skirtumu (40:24), tačiau prancūzai paskutinę minutę išlygino rezultatą - 49:49. Pergalingu tapo taiklus Žygimanto Skučo baudos metimas.

Tai - jau penktasis sėkmingas iš eilės Kazio Maksvyčio treniruojamos kartos finalas. Būdami 15-mečiai jie laimėjo olimpinį festivalį, vėliau tapo 16-mečių, 18-mečių Europos bei 19-mečių pasaulio čempionais.

Trečia vieta ir bronzos medaliai atiteko ispanams, kurie taip pat tik vienu tašku 67:66 palaužė serbus.

Naudingiausio turnyro žaidėjo prizas (MVP) atiteko prancūzui Leo Westermannui, kuris finale į lietuvių krepšį pataikė tik 2 metimus iš 16-os ir surinko vos 4 taškus bei prarado kamuolį paskutinėje atakoje.

Į simbolinę pirmenybių rinktinę pateko ir Edgaras Ulanovas.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Vytenis Čižauskas, Edgaras Ulanovas, Žygimantas Skučas, Arnas Butkevičius ir Paulius Vaitiekūnas.

Susitikimas prasidėjo itin atkakliai ir sužaidus pusę pirmo kėlinio buvo lygu - 8:8. Tačiau nuo šios akimirkos aikštelėje ėmė dominuoti Kazio Maskvyčio auklėtiniai, kurie daugiausiai Egidijaus Mockevičiaus pastangomis laimėjo atkarpą 16:3 ir jau pirmame ketvirtyje susikrovė solidžią persvarą - 24:11.

Antro kėlinio pradžioje vaizdas aikštelėje nesikeitė ir mūsiškių pranašumas išaugo iki 15 taškų - 27:12. Deja, tada prancūzai itin suaktyvino savo gynybą ir net 6 min. nepraleido taškų į savo krepšį, o patys pelnė net 11-a ir priartėjo iki 23:27. Užsitęsusią taškų sausrą nutraukė P. Vaitiekūnas ir lietuviai atsigavo bei iki didžiosios pertraukos vėl atitrūko - 36:24.

Lietuviai savo sąlygas diktavo ir toliau. Po taiklių E. Ulanovo ir Ž. Skučo metimų jau rekordinė 16 taškų persvara - 40:24. Tačiau prancūzai ir vėl sugebėjo susitelkti, surengti spurtą 7:0 bei atgaivinti intrigą - 31:40. Iki ketvirčio pabaigos skirtumas tarp komandų dar šiek tiek sumažėjo - 43:36.

Lemiamą kėlinį daug geriau pradėjo Prancūzijos krepšininkai, kurie įmetė 6 taškus be atsako ir beveik visiškai panaikino savo deficitą - 42:43. Laiku paprašyta K. Maksvyčio minutės pertraukėlė padėjo lietuviams: po Rolando Jakšto ir A. Butkevičiaus metimų - 48:42 (likus žaisti 4 min. 30 sek.).

Vis dėlto prancūzai ir vėl rado savyje jėgų bei išlygino rezultatą - 49:49 (likus 33 sek.). Kitos atakos metu buvo prasižengta prieš Ž. Skučą ir šis realizavo vieną baudos metimą - 50:49. Pergalę galėjęs išplėšti Leo Westermannas prarado kamuolį ir lietuviai pergalingai kėlė rankas į viršų.

Rungtynės:

Lietuva - Pracūzija 50:49 (24:11, 12:13, 7:12, 7:13).

Lietuva: Egidijus Mockevičius 11 (5/6 dvitaškiai), Žygimantas Skučas 10 (1/4 baudos), Vytenis Čižauskas 9 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Arnas Butkevičius 6, Paulius Vaitiekūnas 5, Edgaras Ulanovas 4 (2/7 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai), Dovydas Redikas 3, Rolandas Jakštas 2 taškai. Deividas Pukis, Evaldas Aniulis ir Tautvydas Sabonis taškų nepelnė.

Prancūzija: Axelis Toupane 16 (3/4 tritaškiai), Livio Jeanas-Charlesas (12 atk. kam.) ir Rudy's Gobertas (10 atk. kam., 6 blokai) po 9, Leo Westermannas (2/11 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 5 rez. perd.) ir Louisas Labeyrie po 7, Hugo Invernizzi 1 taškas.

* * *

Lietuviai pusfinalyje 73:68 palaužė serbus, o prancūzai 66:59 - ispanus.

Primename, kad 2011-ais metais tada dar 19-mečiai mūsiškiai, kurių gretose buvo ir Jonas Valančiūnas, tapo pasaulio čempionais, kai Latvijoje vykusių pirmenybių finale 85:67 pranoko serbus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (730)