Prancūzai antrajame pusfinalyje 66:59 įveikė ispanus.

Nors didžiąją dvikovos dalį pirmavę lietuviai trečiame kėlinyje buvo įgiję 11 taškų pranašumą, susitikimo baigtis sprendėsi tik pačioje jo pabaigoje. Ją užtikrinčiau sužaidę mūsiškiai iškovojo pelnytą pergalę ir žengė ten, kur jiems ir vieta - į finalą.

Beje, Serbijos atstovai šiose pirmenybėse iki šios akistatos žaidė tik pergalingai - buvo laimėję visus 7-is žaistus mačus.

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto penketas: Vytenis Čižauskas, Edgaras Ulanovas, Žygimantas Skučas, Arnas Butkevičius ir Paulius Vaitiekūnas.

Nors pirmąjį tašką rungtynėse pelnė A. Butkevičius, Aleksandro Džikičiaus vadovaujami serbai atsakė penkiais sausais taškais ir pirmavo 5:1. Laimei, tada iš toli pataikė Ž. Skučas ir Rolandas Jakštas, tad mūsiškiai vėl išsiveržė į priekį - 7:5. Kova taškas į tašką vyko ir antroje ketvirčio pusėje - tiesa, po sėkmingos atkarpos lietuviams buvo pavykę kiek atitrūkti (21:15), o kėlinį jie laimėjo 21:17.

Antro kėlinio pradžioje po Egidijaus Mockevičiaus dvitaškio Lietuva susigrąžino šešių taškų pranašumą (23:17), tačiau tada serbai surengė spurtą 7:0 ir persvėrė svarstykles savo naudai - 24:23. Vis dėlto ketvirčio pabaiga priklausė nebe jiems, o lietuviams: po aštuonių iš eilės Ž. Skučo pelnytų taškų ir atkarpos 10:2 mūsiškiai į didžiąją pertrauką išėjo susikrovę septynių taškų atsargą - 37:30.

K. Maksvyčio auklėtiniai nemažino savo apsukų ir toliau - 46:35. Deja, Aleksandro Cvetkovičiaus vedami serbai atsigavo ir po spurto 8:0 priartėjo iki 43:46. Maža to, po dviejų iš eilės to paties A. Cvetkovičiaus tritaškių šūvių rezultatas tapo lygus - 50:50. Ir tik jau aidinti kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai lietuviai vėl susigrąžino minimalią persvarą - 53:52.

Lemiamas ketvirtis vyko dramatiškai: vienu tašku pirmavo tai vieni, tai kiti. Rezultatui esant 60:59 lietuvių naudai serbai buvo nubausti nesportine pražanga, tačiau viskas, ką mūsiškiams iš to pavyko išspausti - tai tik vienas taškas (61:59, likus žaisti 4 min.). Pačiu netinkamiausiu metu tritaškį smeigė Nenadas Miljenovičius, o kitos atakos metu dvitaškį dar pridėjo ir A. Cvetkovičius - 61:64 (likus 1 min. 30 sek.).

Visgi tada lietuviai susitelkė ir V. Čižausko bei E. Ulanovo pastangomis vėl persvėrė rezultatą - 65:64. Savo ruožtu įtampos neatlaikę serbai vėliau porą kartų suklydo ir bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tų pačių V. Čižausko ir E. Ulanovo rankos nedrebėjo - 73:68.

Lietuva: Žygimantas Skučas 14 (5/6 dvitaškiai), Vytenis Čižauskas 13 (7 rez. perd.), Edgaras Ulanovas (1/6, 7 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Paulius Vaitiekūnas (5/6 dvitaškiai) po 11, Arnas Butkevičius 10 (4/5 dvitaškiai), Dovydas Redikas 7, Rolandas Jakštas 5, Egidijus Mockevičius 2 taškai. Evaldas Aniulis taškų nepelnė, o Tautvydas Sabonis, Rokas Giedraitis ir Deividas Pukis nežaidė.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 16 (5 klaidos), Aleksandras Cvetkovičius 15, Stefanas Nastičius 11, Marko Gujaničičius 8 taškai.

* * *

Penktadienį žaistame ketvirtfinalyje Kazio Maksvyčio treniruojami lietuviai net 79:43 nušlavė graikus, o serbai 74:65 eliminavo latvius.

Primename, kad 2011-ais metais tada dar 19-mečiai mūsiškiai, kurių gretose buvo ir Jonas Valančiūnas, tapo pasaulio čempionais, kai Latvijoje vykusių pirmenybių finale 85:67 pranoko tuos pačius serbus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (275)