Mačas Pasvalyje vėlavo dėl neįprastos priežasties – uostamiesčio komanda atsivežė ne tą aprangų komplektą.

Abi ekipos prieš mačą aikštėje pasirodė vilkėdamos baltas aprangas, todėl pagal LKL nuostatus mačas negalėjo prasidėti. Nuostatuose numatyta, namie žaidžianti ekipa vilki pagrindinę aprangą, kuri buvo patvirtinta prieš sezoną. Būtent „Pieno žvaigždžių“ pagrindinė apranga ir yra baltos spalvos.

Buvo priimtas saliamoniškas sprendimas pasvaliečiams kuo greičiau atsivežti tamsias aprangas iš namų (tai padėjo padaryti draugai ir artimieji), o rungtynės pavėlavo pusvalandžiu – „Neptūnui“ gresia LKL bauda.

Tačiau uostamiesčio ekipai tai nebuvo didžiausia blogybė. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai prasčiau pradėjo rungtynes ir, nors vėliau ir sugebėjo išlyginti rezultatą, didžiąją mačo dalį buvo besivejančiųjų vaidmenyje, o ketvirtajame kėlinyje „Pieno žvaigždžių“ ekipa apskritai nutolo – 55:47.

Visgi tada klaipėdiečiai spurtavo 14:4 ir išlygino rezultatą – 59:59. Koja kojon komandos žengė iki pat finalinės sirenos, o paskutinę mačo sekundę pergalingą tritaškį į „Neptūno“ krepšį smeigė Osvaldas Olisevičius.

Varžovams dar buvo likę 0.1 sek., tačiau sėkmingai išnaudoti paskutinės atakos klaipėdiečiams nepavyko.

Pažymėtina, kad klaipėdiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 41-30, tačiau šeimininkai šiame mače itin taikliai atakavo iš dviejų taškų zonos. Tikslą pasiekė net 62 proc. „Pieno žvaigždžių“ dvitaškių (19/30).

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 11, Mindaugas Kačinas 11, Jimmy Baronas 10, Omari Johnsonas 9 (8 atk. kam.), Larry Drew 7 taškai

„Pieno žvaigždės“: Derrickas Low 20 (8/10 dvit.), Steponas Babrauskas 13 (4/14 trit.), Andrejus Agafonovas 10, Nikita Balašovas 10, Osvaldas Olisevičius 8, Egidijus Dimša 7 taškai.

Kitose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ (15/1) į savo sąskaitą įsirašė jau 14-ąją pergalę iš eilės. Eiline Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių auka namuose tapo autsaideriai „Šiaulių“ (2/13) krepšininkai – 98:82 (25:15, 23:21, 26:21, 24:25).

Su varžovais apylygiai šiauliečiai kovojo du kėlinius, tačiau po pertraukos šeimininkai įjungė aukštesnę persvarą ir nutolo, o kiek sumažinti atsilikimą Šiaulių ekipai pavyko tik rungtynių pabaigoje.

Edgaras Ulanovas vien per trečiąjį kėlinį pelnė 15 taškų.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse vertėsi be Leo Westermanno ir Pauliaus Jankūno, o pirmą kartą per LKL mačą komandos marškinėlius vilkėjo Martynas Varnas.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18, Artūras Milaknis 14, Brockas Motumas 13, Antanas Kavaliauskas 11 taškų

„Šiauliai“: Martynas Echodas 19, Maurice'as Bowmanas 15, Darius Gvezdauskas 10, Dovydas Sabeckis 10 (10 rez. perd.) taškų.