Po įspūdingo rungtynių pristatymo „Žalgiris“ pirmasis atidarė savo taškų sąskaitą ir išsiveržė į priekį 5:0. „Lietkabeliui“ mačo pradžioje taškus pelnė tik australas Menas Magdenas, pataikęs tritaškį ir dvitaškį.

Beje, mačo pradžioje netrūko aistrų, o jas labiausiai kaitino Kevino Pangoso ir B. Magdeno mikrodvikova. Žaidėjai spėjo apsikeisti ne pačiomis maloniausiomis replikomis, o po kelių atakų žalgirietis nesutikdamas su pražanga prieš australą užsidirbo techninę pražangą.

Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 18:10.

Antrojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ sėkmingai gynėsi ir rado argumentų puolime – 20:16, ir sužaidus 2:30 min. Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

Įpusėjus kėliniui po Žygimanto Janavičiaus tritaškio ekipas skyrė du taškai – 23:25. Panevėžio ekipa antrame ketvirtyje ne tik neatsiliko nuo žaliai baltų, bet paskutinę kėlinio minutę po B. Magdeno dvitaškio pirmąkart išsiveržė į priekį 33:32.

Kėlinį užbaigė taiklus Edgaro Ulanovo dvitaškis, tad švieslentė po pirmosios finalo dalies fiksavo minimalų „Žalgirio“ pranašumą – 34:33.

Ilgosios pertraukos metu už džentelmeniškumą sporte ir gyvenime buvo apdovanotas ilgametis Lietuvos vyrų rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

Trečiajame kėlinyje technine pražanga už reikštas emocijas buvo nubaustas „Lietkabelio“ puolėjas Žygimantas Skučas.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Lietkabelis“ buvo išlyginęs rezultatą (36:36), tačiau po to sekė žalgiriečių spurtas 13:0, po kurio aikštės šeimininkai įgavo rekordinę persvarą (49:36).

Kėlinio pabaigą užtikrintai sužaidęs „Žalgiris“ prieš lemiamą ketvirtį pirmavo užtikrintai – 62:50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kieta kova tęsėsi toliau – šį kartą nesportine pražanga buvo nubaustas kauniečių gynėjas Renaldas Seibutis.

Tačiau Panevėžio „Lietkabelis“ nesugebėjo grąžinti intrigos ir nebeatlaikė „Žalgirio“ pasiūlyto tempo.

Likus kiek mažiau nei trims minutėms, komandas skyrė 20 taškų – 82:62. Likusios minutės tebuvo formalumas: mačą žalgiriečiai laimėjo 84:63 (18:10, 16:23, 28:17, 22:13).

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas ir Brockas Motumas po 14, Leo Westermannas 12, Edgaras Ulanovas ir Paulius Jankūnas po 10, Artūras Milaknis ir Antanas Kavaliauskas po 8, Lukas Lekavičius 6, Augusto Lima 2, Renaldas Seibutis (per 14 min.), Robertas Javtokas (per 3 min.) ir Isaiah Hartensteinas (per 2 min.) taškų nepelnė.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas ir Simas Galdikas po 11, Kšištofas Lavrinovičius ir Donatas Tarolis po 9, Darjušas Lavrinovičius 7, Lorenzo Williamsas ir Žygimantas Janavičius po 6, Gintaras Leonavičius 4, Mindaugas Lukauskis (per 30 min.) ir Žygimantas Skučas (per 8 min.) taškų nepelnė, Tadas Rinkūnas nežaidė.

Statistika („Žalgiris“ – „Lietkabelis“)

Dvitaškiai: 17/31 (55 proc.) – 17/34 (50 proc.)

Tritaškiai: 11/24 (46 proc.) – 8/20 (40 proc.)

Baudų metimai: 17/20 (85 proc.) – 5/12 (42 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 37 – 21

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 23

Perimti kamuoliai: 5 – 5

Klaidos: 16 ir 16

Blokai: 1 – 0

Abiejų ekipų kelias iki finalo – gana skirtingas. Kauno „Žalgiris“ šeštadienį pusfinalyje neturėjo daug vargo su Prienų-Birštono „Vytautu“ ir varžovus sutriuškino 76:55 (22:18, 24:14, 22:9, 8:14). Mačo pabaigoje žalgiriečių strategas galėjo mąstyti apie būsimą finalą ir patausoti lyderių jėgas.

Tuo tarpu Panevėžio „Lietkabelis“ šeštadienį klubo istorijos metraščiuose paliko vieną svarbų įrašą: pirmąkart komanda pateko į „KIDY Tour – Karaliaus Mindaugo taurės“ finalą. Tą lėmė sunki pergalė 75:70 (14:17, 15:20, 27:18, 19:15) prieš Utenos „Juventus“ ekipą.

Ketvirtfinalyje „Lietkabelis“ trečiadienį vakare Alytuje gana užtikrintai 86:80 (30:19,17:22, 21:12, 18:27) pranoko paskutinę akimirką į turnyrą patekusią Alytaus „Dzūkijos“ komandą.

Kauno „Žalgiris“ ketvirtfinalyje neturėjo vargo su Klaipėdos „Neptūnu“, kurį sutriuškino 81:58.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (293)