Vieta, kur erotiškų pozų pasižiūrėti vykdavo markizai

Didžiausias, garsiausias pasaulyje vaško muziejus „La Specola“ priklauso Florencijos gamtos istorijos muziejui. Kolekcijoje yra įdomių iškamšų, taip pat ir jau išnykusių gyvūnų bei keisto hipopotamo iškamša.
© Vida Press

„La Specola“ – seniausias muziejus Europoje. Jo pradžia buvo asmeninė Medici šeimos kolekcija, kuri visuomenei buvo atverta 1775 m. Vaškiniai anatominiai modeliai buvo tikra sensacija, jų pažiūrėti buvo net garsusis vokiečių poetas Goethe ir imperatorius Leopoldas, finansavęs muziejų.

Viena didžiausių įdomybių buvo vaškinės anatominės Veneros – moterų figūros erotiškomis pozomis su besimatančiais šonkauliais ir vidaus organais. Jos labiausiai patiko markizui de Sade‘ui.

Vaškinių Clemente Susini figūrų galima pamatyti tik keliose vietose pasaulyje – muziejuose Budapešte, Vienoje ir Kaljaryje.

Eksponatus muziejui aistringai rinko kelios Medici kartos. Jie kaupė ne tik garsių menininkų kūrinius, bet ir fosilijas, mineralus, egzotinius augalus. Iš visos šios medžiagos, papildytos didžiule knygų iš visos Europos kolekcija, Pietro Leopoldo di Lorena, padedamas abato Felice Fontanos (1730-1805) sukūrė Gamtos istorijos muziejų.

Būtent jam 1771 m. princas nupirko kelis statinius šalia Pitti rūmų, kur vis dar tebėra muziejus. „La Specola“ buvo oficialiai atidaryta 1775 m. iki 19 a. pradžios tai buvo vienintelis muziejus su mokslo objektais, specialiai sukurtas visuomenei, su gidais ir prižiūrėtojais.

Ir šiuo metu muziejaus filosofija yra panaši. Dalis antropologinių, botanikos ir paleontologijos objektų buvo perkelti į kitus muziejus, kaip ir fizikos, chemijos ir astronomijos instrumentai.

Vieta, kur erotiškų pozų pasižiūrėti vykdavo markizai
© Vida Press

Šiuo metu lankytojams prieinamos 34 salės: 24 skirtos zoologijai, 10 – anatominėms vaškinėms figūroms. Zoologijos dalyje yra tiek labai senų, tiek neseniai įgytų eksponatų. Yra ir antroje 17 a. pusėje Didžiajam kunigaikščiui padovanoto hipopotamo iškamša. Muziejus ypač didžiuojasi anatominių vaškinių figūrų kolekcija.

Šią meno rūšį į Florenciją atgabeno Ludovico Cigoli (1559-1613). Didžiausias šios meno rūšies pakilimas buvo 18 a. Garsiausias vaško skulptūrų kūrėjas – Clemente Susini (1796-1814). Reikšmingiausi vaško figūrų kolekcijos dirbiniai yra Gaetano Zumbo (1656-1701), tai ne tik puikūs anatomijos modeliai, bet ir didelę meninę vertę turintys kūriniai.
Anatominės vaško figūros buvo sukurtos tam, kad nereikėtų apžiūrinėti lavonų.

Vieta, kur erotiškų pozų pasižiūrėti vykdavo markizai
© Vida Press

Muziejaus interjeras irgi išskirtinis – čia yra vadinamoji Galilėjaus tribūna, 1841 m. pastatyta architekto Giuseppe Martelli garsiojo Tokanos mokslininko garbei. Ten eksponuoji jo prietaisai. Salė išpuošta freskomis, marmuro skulptūromis, kurios iliustruoja reikšmingiausius Italijos mokslo atradimus nuo renesanso iki mūsų laikų.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Savaitės naujienų prenumerata

Naujienos

Makalius pataria: kaip susiorientuoti atnaujintame Kauno oro uoste? (6)

Prasidėjus Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijai galime lengviau atsikvėpti – baimė, kad susidursime su nepatogumais, buvo nepagrįsta. Laikinai pagrindiniais šalies oro vartais tapęs Kauno oro uostas keleivius pasitiko ypač svetingai, o susiorientuoti jame – išties paprasta, rašoma pranešime spaudai.

Uždarius sostinės oro uostą susivienijo Vilniaus ir Kauno turizmo centrai (2)

Mobilizuoti resursai priimti Vilniaus turistus, du specialūs laikini turizmo informacijos centrai, šešiomis kalbomis parengtos kelionių instrukcijos: šių ir kitų priemonių ėmėsi Vilniaus miestas, iš anksto pasiruošęs sostinės oro uosto rekonstrukcijai, rašoma pranešime spaudai.

Keliaujantiems po Lietuvą padės nacionalinė turizmo informacijos sistema (19)

Daug metų buvęs primirštas, atsainiai ar tiesiog „kaip mokam taip” daugybės atskirų informacijos centrų vystomas vietinis turizmas keičiasi ir atgyja. Žinoma, prie to prisideda dar vienas Europos sąjungos investicijų į turizmo skatinimą ir viešinimą raundas, rašoma pranešime spaudai.

Norintiems pasakiškų atostogų lietuviai siūlo apsistoti viduramžių pilyse (8)

Didžiausia pasaulyje atostogų būsto nuomos paieškos platforma „HomeToGo“ vasaros atostogoms siūlo įspūdingas vietas: didingas Europos pilis, įspūdingus apartamentus Niujorke ar net vieną seniausių JAV keltų, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos viešbučių kasdienybė: vieni neprisimena vakar gėrę, kiti vagia be sąžinės graužaties (22)

Ar teko, įsikūrus jaukiame viešbučio kambaryje su mažais dailiais šampūno buteliukais ir įvairių dydžių muilo gabalėliais, pasijusti kaip kleptomanams? Gal visi tie mieli daikčiukai nepastebimai atsiduria jūsų lagamine?