Madonos kostiumo istorija

 (5)
Nežinia, kuo Madona pavergė publiką - muzikiniu talentu, scenine maniera ar pasibaisėtinu individualumu… Tačiau žurnalas People mano, jog karjerą ji padarė dėl to, kad moka efektingai rengtis.
1983 metais pirmajam albumui sėkmės atnešė masyviais plastmasiniais barškalais apsikarsčiusios ir pasidažiusios lūpas violetiniais perlamutriniais lūpų dažais Madonos pasirodymas. Jos nepastebėti buvo sunku.

1984 metais ji pirmą kartą ant kaklo užsidėjo juodą raištelį ir kryžių su nukryžiuotu Kristumi, iškart virtusi iš iššaukiančiai apsirengusios paauglės mergaitės “puolusiu pop -scenos angelu”. Be to, kryžius vykusiai išryškino jos vardą.

Madonna_8

1984 metais MTV Music Video Awards įteikime Madona, seksualiai maivydamasi scenoje su “vestuvine suknele”, pristatė dainelę “Like a Virgin” (“Kaip nekalta mergaitė”) iš to paties pavadinimo albumo. Gerai tai atrodė ar ne, jau nebeturi reikšmės - ta pusiau peršviečiama balta suknelė seniai tapo istorija.

Jeigu scenoje padėjo drabužiai, tai kine Madonos laukė beveik garantuotas fiasko. Tačiau vietoj to, kad suirztų, Madona dar kartą pakeitė įvaizdį. Ryškiai raudonos lūpos ir “taksistės- gundytojos” įvaizdis suveikė.

Madonna_2

1985 metais Madona iš tiesų tapo įžymybe. Albumai buvo išperkami akimirksniu, o dainos savaitėmis laikėsi pirmosiose hit-paradų vietose. Populiarumo suteikdavo iškilusios skandalingos fotografijos - 1977- aisiais metais Madona fotografavosi Penthousui ir Playboy. Pasirodė, kad drabužių nebuvimas - taip pat įvaizdis.

Tais pačiais 1985- aisiais metais Madona pradėjo savo turą po 27 miestus, ištekėjo už Shon’o Pen’o ir apatinius drabužius ėmė dėvėti vietoje viršutinių. Iki tol liemenėlės vietoj marškinėlių niekas nedėvėjo… Be to, “nekalta mergaitė” su apatiniais baltiniais savo koncertuose surinkdavo 350 tūkstančių žiūrovų.

Madonna_3

1990- aisiais metais nekaltos mergaitės - nuotakos suknelė visiškai paseno, ir Madona kardinaliai pakeitė įvaizdį. Stambaus tinklo kojinės, antkeliai, odinė konuso formos liemenėlė ir mini šortai taip ir kvietė sudalyvauti naujame sado-mazo žaidime su Madona pagrindinėje rolėje.

Prieš tuos, kuriems nepatiko netradiciniai pasilinksminimai, Madona pasirodydavo su ispanišku aprėdu ir pajuodintais antakiais. Kas galėtų pagalvoti, kad ugninga Karmen ir “bloga mergaitė iš artimiausio baro” gali sutilpti viename šou - “The Blonde Ambition Tour”.

Madonna_4

Ko tik nepadarysi, kad gautum geidžiamą rolę… Kad suvaidintų filme “Evita”, Madona eilinį kartą atnaujino garderobą. John’o Galliano retro - aksomas ir atitinkamas 40-tųjų stiliaus galvos apdangalas leido jai staiga tapti “suaugesne” ir atsikratyti sąmoningo vulgaraus seksualumo. Kaip parodė laikas, jos strateginis ėjimas pavyko…

Spaudos konferencijoje, įvykusioje kelios dienos prieš filmo “Evita” premjerą, Madona pasirodė auksiniu paltu su balta kailine Dolce & Gabanna apykakle. Matyt, taip ją paveikė būsimasis vaidmuo, o galbūt dukters Lurdes gimimas.

Madonna_5

Tačiau motinystė nesutrukdė jai, kaip ir anksčiau, diktuoti madą. 1998 metais “Oskaro” įteikime ji pasirodė viduramžių aprėdu, kurį sudarė belgų dizainerio Olivier Theyskens juoda liemenė ir Gaultier sijonas.

Gaultier tapo jos mylimiausiu dizaineriu. 1999-aisiais “Grammy” įteikime ji pasirodė su ryškiai raudonu Gaultier kimono, prieš tai prisiskaičiusi knygų apie geišų kultūrą.

Madonna_6

Dieną prieš savo vestuves su režisieriumi Guy Riči, Madona dalyvavo sūnaus Roko krikštynose Dornocho Sobore Škotijoje. Su griežtu paltu ir skrybėle su vualiu ji atrodė kaip tipiška pedantiška britų motinėlė.

Kažkada Madona prisipažino, kad, jei būtų žinojusi, jog epitetas “Material Girl” prilips prie jos visam gyvenimui, ji niekada nebūtų įrašiusi dainos. Tačiau į “Grammy” įteikimą šiais metais ji atėjo su Dolce & Gabbana marškinėliais ir ant jų išsiuvinėtu užrašu “Material Girl”.

Madonna_7

Ir pagaliau ji išdavė visus. Iš pradžių fanatiškus savo gerbėjus, koncertavusi mažame Niujorko klube, po to mylimą Gaultier, pasirodžiusi scenoje su kaubojišku Dolce & Gabbana aprėdu ir, pagaliau, pačią save, apsivilkusi marškinėlius su Britni Spears vardu.

Madonos kostiumo istorija lieka ne tik nebaigta rašyti, bet ir visiškai nenuspėjama. Viena galima tiksliai pasakyti - net neaprašytu pavidalu tai yra pagalbinė įvaizdžio mokymo priemonė pradedančioms pop-žvaigždėms, neturinčioms ypatingų muzikinių gabumų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Stilius

Tarptautinius apdovanojimus skinančiai jaunajai dizainerei rūpi ir planetos likimas (2)

Tarptautinio konkurso „A’Design Award and Competition“ bronzos laimėtoja vilnietė Kristina Sviderskaitė, susidomėjusi Kaunu kaip „Europos kultūros sostine 2022“ (KEKS), nusprendė čia pristatyti naujausią savo kolekciją.

Tinkamiausi šortai kiekvienam figūros tipui (1)

Kokia vasara be šortų? O jų pasiūla didžiule, kartais net sunku išsirinkti. Stilistai purewow.com pataria, kokie šortai tinka pagal jūsų figūros tipą.

Aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė: tenka prisiliesti prie pačių rečiausių daiktų (1)

Vertingiausi meno kūriniai, juvelyrika, antikvariniai baldai – didžiausiame pasaulio aukcione „Christie`s“ dirbanti lietuvė Neringa Riškutė su tuo susiduria kasdien.

Pinigai – jaunavedžių geidžiamiausia dovana: kaip šiuos originaliai įpakuoti? (3)

Gavote kvietimą į artimų draugų vestuves, kuriame, be kitų šventės detalių, subtilia forma užsiminta, jog su dovana persistengti nereikėtų: užtenka, jog ši tilptų… vokelyje.

TOP 3 madingiausi šios vasaros įvaizdžiai (1)

Dryžiai, apnuoginti pečiai, gėlių siuvinėjimai, akį traukiančios detalės ir kaip niekada sodrios spalvos – tai pagrindiniai stiliaus akcentai, lydėsiantys jus kiekviename šios vasaros žingsnyje.