Pirmojo balandžio šeštadienio vakarą Kauno klube “Exit” “apkalbėti” madų rinkosi kauniečiai ir miesto svečiai. Šiųmetės “Apkalbos” – jau aštuntasis Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto renginys, padėjęs žengti pirmuosius žingsnius pripažinimo ir populiarumo link ne vienam dabar jau garsiam ir žinomam Lietuvos dizaineriui.
R.Rimaitienė. "Renesanso blyksnis"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)
Šiame renginyje pirmąsias savo kolekcijas pristatė Egidijus Sidaras, Egidijus Rainys, Lina Kriaučeliūnaitė, Indrė Budreckytė, Laura Kaminskaitė-Dalydėnienė, Vėjūnė Sudarytė, RemigijusUzdras, Audronė Indreliūnaitė ir kt.

Jau seniai šioje mokykloje būsimieji mados diktatoriai pradėjo ruošti savąją mados šventę, tačiau prieš devynerius metus ji dar neturėjo vardo. Tada kažkam dingtelėjo mintis – jei šou yra nekonkursinis, tai jis skirtas apkalbėti naujausias, įdomiausias, ekstravagantiškiausias mados idėjas. Šventė Linos Kriaučeliūnaitės ir Egidijaus Sidaro iniciatyva buvo pakrikštyta „Apkalbų“ vardu.

„Apkalbos“ sparčiau nei bet koks virusas skverbiasi į Kauno visuomenės gyvenimą. Gimęs bevardžiu, kameriniu, kūrybiniu pasipuikavimu prieš kolegas, studentiškos mados šou prieš aštuonerius metus gavo vardą, prieš ketverius metus išėjo už kolegijos sienų ir ėmė keliauti per miesto klubus.

Pagrindiniai šio renginio tikslai – padovanoti Kauno gyventojams ir miesto svečiams spalvingą mados šventę, populiarinti mados kultūrą, skatinti jaunus, gabius ir talntingus dizainerius kurti, atsiskleisti, padėti jiems surasti nišas tolesnei veiklai, populiarinti originalią vinetinių kūrinių madą Lietuvoje, ugdyti stilingą visuomenę.

Šventėje dalyvavo jau žinomi dizaineriai Kristina Kruopienytė, Rūta ir Birutė Kaupaitės, Jurgita Stakauskaitė, Egidijus Rainys, Modestas Navickas, Paukštytė Diana, savo kolekcijas rodė “South Carelia Polytechnic” studentai bei visa eilė būsimų mados žvaigždžių iš Lietuvos: Živilė Morkevičiūtė, Marija Karpickaja, Renata Namovič, Ieva Sedova, Laura Didžiokienė, Jolanta Rimdeikaitė, Iveta Andrijaitytė, Jurgita Zokaitytė, Agne Stukaitė, Danguolė Angliniškytė, Kristina Narbutaitė, Renata Rimaitienė, Vaida Januškevičiūtė, Toma Jankauskaitė, Rita Radavičiūtė, Ina Grigaliūnaitė, Aušra Bogušaitė.

AGNĖ STUKAITĖ - „PAIŠDYKAUKIM“

B. ir R. Kaupaitės. "Šaškės. Paskutinis ėjimas"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Įtemptas ritmas, nuolatinis skubėjimas, pikti ir paniurę žmonės tapo mūsų kasdieniniais palydovais... Mes nebevaikštom basomis ir nebepučiam muilo burbulų, mes kalbam rimtom temom ir rengiames tamsiais drabužiais... O gal pabūkim šiek tiek vaikiški ir tiesiog paišdykaukim?

INA GRIGALIŪNAITĖ, AUŠRA BOGUŠAITĖ – ”NOBODY“

M.Navickas. "Intymumas"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Nejaugi tau reikia auksu tviskančio kiauto?! Pažvelk į pasaulį kitaip, nesistenk būti kažkuo kitu, būk savimi! Kolekcijoje vyrauja praeities dvasia, šilkas, nėriniai, mezginiai įrodantys asmenybės turtingumą. Ir tu gali būti tarp jų...

IVETA ANDRIJAITYTĖ – „DRUGYS“

M.Karpickaja. "Etnos"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Atskridęs iš žaliosios pievos drugys nutūpė ir pažėrė gausybę spalvų, formų ir linijų...jomis nudažyti audiniai žaidžia kontrastais, netikėtu dekoru. Spalvingi rūbai yra nesudėtingų kirpimų, paprastų siluetų. Jaunatviška kolekcija skirta išdykusiai svajoklei.

IEVA SEDOVA - „Šerkšnas“

R.Rimaitienė. "Renesanso blyksnis"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai kitoks žvilgsnis į apsiniaukusią žiemos dieną. Niūrūs medžiai plikomis šakomis – irgi gali atrodyti melancholiškai romantiški. Kolekcijai sukurti naudotas linas, natūrali oda, dirbtinis kailis. Pilkai melsvi bei rudi tonai, derinti su juoda spalva, atspindi ilgos žiemos nuotaiką, o švelnaus blizgesio aksesuarai subtiliai puošia romantišką moterį.

RENATA NAIMOVIČ - “PELĖDA”

R.Radavičiūtė. "Žaidimas"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Paslaptingumą, drąsą ir pabrėžtą moteriškumą atspindi autorinė kolekcija "PELĖDA". Ji buvo graži, bet žmonių vengiama, iš blizgančių plunksnų, bet viena. Jos akys spindėjo kaip žvaigždės, tačiau jose nebuvo nei šilumos, nei ramumo. Ji skuba gyventi, palikdama sudaužytas širdis ir vydama svajones. Jos žavesio paslaptis – tai ne tik apranga, bet ir intelektualus išmanymas nuslėpti tai, ką slepia savyje kiekvienas, susiduriantis su ja.

DANGUOLĖ AGLINIŠKYTĖ – „KOKETIŠKA ELEGANCIJA“

J.Stakauskaitė. "RRRRRR..."
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Šia kolekcija atskleidžiamas seksualumas, moteriškumas, pabrėžiama ir išryškinama graži moters figūra. Juoda, tamsiai mėlyna, tamsiai raudona, auksinė ir sidabro spalvos - tai elegancija ir klasika, be kurių gyventi neįmanoma.

DIANA PAUKŠTYTĖ – „MIPARTI”

T.Jankauskaitė. "Romantiškas šėlsmas"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai autorinė, kūrybinė kolekcija. Pagrindinis akcentas - asimetriškas kostiumas, sudėtingas kirpimas, netikėtų formų ir faktūrų deriniai, juodai balta grafika, žaidžianti savo detalėmis ir faktūrų kompozicija. Visa tai suteikia drabužiui destruktyvumo ir erdvinės formos charakterį.

JOLANTA RIMDEIKAITĖ – „TOLI“

V.Januškevičiūtė. "Žiedai"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Kolekcijos autorė kviečia pabėgti nuo realybės, kur tiek daug pilkumos. Žiūrėdamas į drąsius spalvų kontrastus, tarsi atsiduri egzotiškoje šalyje.

JURGITA ZOKAITYTĖ – „AŠ IR MANO TĖTIS“

L.Didžiokienė ir G.Velykytė. "Žalia Rūta"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

„Tėti, tėti, kaip gera į tave žiūrėti.“ Su didžiausia pagarba nuostabiems tėčiams, kurie visada ir visur kartu. Su tėčiu smagu, su tėčiu ramu, su tėčiu niekad nebaisu. Linksma ir spalvota kolekcija vaikams bei jų tėveliams.

KRISTINA NARBUTAITĖ – “AUKSINĖ NAKTIS“

K.Narbutaitė. "Auksinė naktis"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai moteris mįslė, sutverta jaudinti ir intriguoti. Juodas ir auksinis audiniai teikia kolekcijai paslaptingumo, bet kartu ir elegancijos, be kurios moteris neapsieitu.

LAURA DIDŽIOKIENĖ ir GIEDRĖ VELYKYTĖ – “ŽALIA RŪTA”

J.Zokaitytė. "Aš ir mano tėtis"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai šių dienų lietuvaitė, kuri nepamiršo savo meniškos prigimties, Kolekcijoje naudoti audinio motyvai iš senų lietuviškų audinio raštų. Tačiau DABAR audinys šiuolaikiškas, specialiai šiai kolekcijai kurtas, ir skaitmeniniu budu perkeltas ant audinio, o išlikę motyvai tokie pat ryškūs, ekspresyvūs.

BIRUTĖ ir RŪTA KAUPAITĖS – “ŠAŠKĖS. PASKUTINIS ĖJIMAS”

A.Stukaitė. "Paišdykaukim"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Šaškės - tai menas, šaškės - tai sportas, šaškės - tai mokslas. Kolekcija, kurios žaidimo laukas yra lenta, suskirstyta į 24 kvadratus. Pusė kvadratų nuspalvinti juoda spalva, o kita pusė - balta. Kai paprasta šaškė pasiekia paskutinę nuo savo žaidimo lentos eilę, ji tampa karaliene.

MODESTAS NAVICKAS – „Intymumas“

I.Grigaliūnaitė, A.Bogušaitė. "Nobody"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Švelnu, trapu, lengva, slidu: visa tai, kas charakterizuoja moters paslaptingumą. Kiekvienoje klostėje ir siūlo kilpoje dizaineris bando užmegzti šią mįslę. Pasakyti, bet ne viską atskleisti – tai svarbiausia, kalbant apie grožį.

MARIJA KARPICKAJA – „ETNOS”

I.Andrijaitytė. "Drugys"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai etninę stilistiką perteikianti spalvinga, asimetriška drabužių kolekcija. Rytų stilistikos motyvai – siuvinėtos gėlės, audinio spalviniai ir grafiniai sprendimai akcentuoja atskirą modelį ir tuo pačiu metu apibendrina drabužius į vientisą kolekcijos kompoziciją. Kostiumai skirti dinamiškiems individualistams, drąsiai svajojantiems ir einantiems į priekį.

RENATA RIMAITIENĖ – „RENESANSO BLYKSNIS“

I.Sedova. "Šerkšnas"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Kolekcijoje siekiama naujai atskleisti renesanso dvasią. Būdinga: plastiškos formos su dekoratyvinėm detalėm, ažūriniai nėriniai iš viskozės siūlų, išsiuvinėti karoliukais, kurie derinami kartu su puošniais aksesuarais. Spalvinė modelių gama: juoda, raudona ir aukso. Tačiau ši kolekcija lyg permaininga mados išdaiga šiuolaikiniame gyvenime.

RITA RADAVIČIŪTĖ – „ŽAIDIMAS“

R.Naimovič. "Pelėda"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai avangardinė kolekcija, kurioje žaidžiama netradicinėmis priemonėmis (pjuvenomis, sąvaržėlėmis). Pagrindinė kolekcijos mintis - sugretinti medį ir metalą.

JURGITA STAKAUSKAITĖ – „RRRRRR...“

D.Agliniškytė. "Koketiška elegancija"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai linksma, spalvinga kolekcija pašėlusiam stipriosios lyties atstovui - šilkinė staigmena, kuri slepiasi po viršutiniu apdaru ir glūdi arčiausiai kūno. Kolekcijos įgyvendinimui dizainerė rinkosi natūralų šilką. Jos bendrą įvaizdį padės įgyvendinti grožio salono „Andrė“ stilistai.

TOMA JANKAUSKAITĖ – „ROMANTIŠKAS ŠĖLSMAS“

D.Paukštytė. "Miparti"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Ši kolekcija – tai ryškus romantikos dvelksmas skirtas svajingai asmenybei, kuri nenori ištirpti pilkoje miesto minioje. Su šiais drabužiais ji bus visur pastebėta ir įvertinta. Švelnumo ir išskirtinumo šiai kolekcijai suteikia įvairūs kaspinėliai, karoliai ir gėlės – amžini romantikos atstovai.

VAIDA JANUŠKEVIČIŪTĖ – „ŽIEDAI“

J.Rimdeikaitė. "Toli"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Tai penkios mažos juodos suknytės, kuriomis vilkėdama mergina nesijaučia suvaržyta ar nuobodi. Šios suknelės - žiedai, kurie padeda merginai pasijusti romantiška ir žavia. Su jomis - ji ir yra tas žiedas, kuris kvepia, vilioja, svaigina...

ŽIVILĖ MORKEVIČIŪTĖ – „RYTŲ AVANGARDAS“

Ž.Morkevičiūtė. "Rytų avangardas"
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

Rytietiškas tradicijas laužo moderni kimono transformacija, kuri susilieja su netikėtomis formonis, japonų teatro elementais, kaligrafija ir sudėtingiausiu „Kanji“ šriftu. Vyrauja simetriškos detalės, ryškios spalvos ir šiuolaikiškumas.

"Apkalbos 2006". Nuotraukų albumas. 2 dalis

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (345)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (226)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Tragiška avarija Trakų rajone: susidūrė trys automobiliai, žuvo žmogus papildyta 7.41 (44)

Ketvirtadienį 06.41 valandą ryte Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities (55)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas? (17)

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Ateities perspektyvos: protingėjantys automobiliai ir kvailėjantys vairuotojai (18)

Jeigu jūsų automobilis geba kritinėje situacijoje sustoti ir mato aplinką geriau, nei jūs pats,...

J. Arlauskaitė – Jazzu rengiasi išleisti poezijos knygą (23)

Besirengdama savo ir Leono Somovo koncertams Kaune ir Vilniuje DELFI TV konferencijoje...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas (13)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę (4)

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje (19)

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...