Rugsėjo pirmoji – džiugi šventė. Juk būtent šią dieną tūkstančiai vaikų pirmąsyk skuba į mokyklą. Tėvelių pareiga suruošti mažojo pirmokėlio kuprinę, tačiau, prieš eidami į parduotuvę, atidžiai perskaitykite mūsų patarimus.
© A.Didžgalvio nuotr.

Tėvelių rūpestis

Pirmokėlius į mokyklą išlydintys tėvai jau suskubo ieškoti kuprinių, pieštukų, rašiklių ir sąsiuvinių. Tačiau daugeliui tai teks daryti pirmą kartą. Raštinės ir mokykliniais reikmenimis prekiaujančios bendrovės „Biuro pasaulis“ produktų grupės vadovė Vidmantė Butkevičienė pataria, kaip išsirinkti kuprinę ir tinkamai sukomplektuoti pirmoko reikmenų krepšelį.

„Jau pastebėjome, kad tėveliai, net ir taupydami, vis tiek daugiau dėmesio skiria gaminio kokybei, ilgaamžiškumui ir ekologijai. Džiugu, kad žodį „ekologija“ jau dauguma suvokia ne tik kaip daikto poveikį aplinkai, bet ir jo daromą įtaką žmogaus sveikatai“, – sako V. Butkevičienė.

Pirmoko mokyklinis krepšelis yra pats gausiausias. Jam reikia ne tik visiems būtinų priemonių – kuprinės, rašiklių, liniuočių ar aplankalų, – bet ir skaičiavimo pagaliukų, raidyno, sąsiuvinių su didesniais langeliais ir kitokiomis linijomis, plastilino ir t. t. Dažniausiai pradinių klasių moksleiviams būtinų priemonių sąrašai pateikiami mokyklose. Jei ugdymo įstaigoje tokios praktikos nėra, galite kreiptis ir į raštinės reikmenų parduotuves – dėmesingi prekybos centrai tokius sąrašus parengia patys.

„Taip pat pastebėjome, kad organizuotesni ar mokytojų paskatinti tėveliai mokyklos reikmenis įsigyja grupėmis. Taip mokyklinius reikmenis įsigysite palankesnėmis sąlygomis, pardavėjas tikrai suteiks patrauklias nuolaidas, be to, visi vaikučiai turės daugmaž vienodus ir būtiniausius reikmenis. Papildomas moksleivio krepšelio priemones tėveliai gali nupirkti individualiai, atsižvelgdami į vaiko poreikius ir skonį“, – sako „Biuro pasaulio“ produktų grupės vadovė.

Plunksna ar tušinukas

Vienas svarbiausių pirmoko krepšelio atributų yra rašymo priemonė. Mažesni vaikai rašiklius ar kitas po ranka esančias priemones nevalingai deda į burną. Todėl „Biuro pasaulio“ atstovė pataria rinktis ekologiškas priemones, kad mažasis moksleivis, kramtydamas parkerį ar pieštuką, neprarytų organizmui kenksmingų medžiagų.

„Pirmokui nedvejodama siūlau rašyti plunksnakočiu – rašant tušinuku iškraipoma dar tik besiformuojanti rašysena. Plunksnakotis turi būti patogus ir lengvai slysti popieriumi. Atkreipkite dėmesį, ar parkerio plunksna yra tvirta, nes pradedantieji rašytojai rašiklį spaudžia itin stipriai, todėl jiems patartina rinktis plunksnakotį su uždara plunksna. Šiandien gamintojai siūlo rašymo priemonių su ergonominiu laikikliu – rašant nepavargsta ranka, ant pirštų nelieka nuospaudų. Taip pat patarčiau atkreipti dėmesį į tai, ar gerai užsidengia rašymo priemonės kamštelis, iš kokio metalo ar plastiko pagamintas rašiklio korpusas. Jei kamštelis pasimes ar įskils plunksnakočio korpusas, gali išsitepti ne tik nauja kuprinė, bet ir drabužėliai, sąsiuviniai ar vadovėliai“, – pataria V. Butkevičienė.

Dėmesys kokybei

Nepatartina skubėti sprendžiant, kiek įsigyti priemonių. Iš pradžių įsitikinkite, kad vaikui tikrai užteks, pavyzdžiui, 8 spalvotų pieštukų. Jei vaikas mėgsta piešti, patartina skatinti jo pomėgį ir leisti piešti 24 spalvomis. Taip pat svarbu, kad piešimo priemonės būtų kokybiškos, nes pigūs flomasteriai ar dažai greitai uždžiūsta, o pieštukų šerdelės būna sutrūkinėjusios ir drožiant nuolat ištrupa. Vėl prisiminkime ekologiją – atkreipkite dėmesį iš kokios medžiagos ar kokiais dažais padengtas pieštukų ir flomasterių korpusas. Kuo medžiagos natūralesnės, ekologiškesnės, tuo jūsų mažylis bus saugesnis.

“Renkantis sąsiuvinius reikėtų atkreipti dėmesį į popieriaus kokybę. Pačių pigiausių sąsiuvinių popierius rašant parkeriu dažnai sugeria rašalą, o rašant gelio rašikliu raštas išsilieja, – sako V. Butkevičienė. – Tačiau dėl dėmių sąsiuvinio lape gali būti kaltas ir rašiklis.“
Perkant peiliukus, žirklutes ar kitus aštrius įrankius, svarbu atkreipti dėmesį, ar jie neturi aštrių ar smailių galų.

Svarbiausia – kuprinė

Itin svarbu, kad kuprinė būtų nesunki, kokybiška, ergonomiška ir patvari. Kokybiškos ir ergonomiškos kuprinės dažnai kainuoja bene dvigubai brangiau nei tolimosiose šalyse pagamintos „popierinės“ kuprinės. Tačiau kokybiška kuprinė yra žymiai patvaresnė.

„Kokybiška kuprinė tarnauja ketverius metus ir ilgiau. Jei palygintume, kas labiau apsimoka, ar kasmet keisti suplyšusią nepatvarią kuprinę, ar įsigyti tarnausiančią visais pradinuko mokslo metais, taptų akivaizdu, kad labiau apsimoka investuoti į kokybišką kuprinę“, – vertina „Biuro pasaulio“ atstovė.

Pradinių klasių moksleivio kuprinės svoris neturi būti didesnis nei 700 g, o prikrautos mokyklinių reikmenų – ne daugiau kaip 2 kg. Ergonomiškos kuprinės nugarėlė yra kieta, su specialiu išlinkimu, todėl moksleivio stuburas neiškryps.

Norėdami, kad jūsų vaiko kelionė iš mokyklos būtų saugi, būtinai pasirūpinkite atšvaitais. Beveik visos kokybiškos kuprinės jau yra su prisiūtais atšvaitais ar švytinčiais piešinėliais.
Dar vienas itin svarbus rodiklis renkantis mokyklines prekes – moksleivio skonis. Psichologai sako, jei renkant mokyklines prekes atsižvelgiama į būsimo pirmoko skonį ir pageidavimus, vaikas į mokyklą eina noriai, o patinkančius daiktus tausoja labiau.

Pirmoko krepšelis*

Lengva kuprinė su specialios formos nugarėle – nuo 149 Lt
2 dideli ir 1 mažas segtuvas sąsiuviniams ir pratyboms - 6,9 Lt
10 sąsiuvinių langeliais- 0,63 Lt/vnt.
10 sąsiuvinių linijomis- 0,63 Lt/vnt.
Rašiklinė – nuo 19 Lt
Flomasteriai – nuo 2,70 Lt
Spalvoti pieštukai – nuo 3,60 Lt
Trumpa liniuotė – nuo 0,69 Lt
Minkštas pieštukas – nuo 0,19 Lt
Drožtukas – nuo 1,20 Lt
Trintukas – nuo 0,60 Lt
2 plunksnakočai (rašymui ir atsargai) – nuo 2,99 Lt/vnt.
Kapsulių pakuotė – nuo 0,59 Lt
2 rinkiniai knygų aplankalų – 3,45 Lt/vnt.
Dažai ir guašas – nuo 2,90 Lt
3 teptukai (plonas, storesnis ir storas) + l klijuotė stalui užtiesti ir indelis vandeniui – nuo 1,20 Lt/vnt.
Spalvotas kartonas – 2,70 Lt
3 piešimo popieriaus rinkiniai – nuo 3,50 Lt/vnt.
2 spalvoto popieriaus rinkiniai – 1,70 Lt/vnt.
Žirklės – nuo 3,30 Lt
Pieštukiniai klijai – nuo 1,70 Lt
Plastilino rinkinys – nuo 3,45 Lt
Prijuostė – 2,50 Lt

* vidutinės kokybiškų reikmenų kainos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (156)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (49)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (25)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Lengvai ir gaiviai vakarienei: cukinijų ir vištienos kepsneliai (2)

Šiuo metu daugelio virtuvėse galima rasti vieną kitą cukiniją , tad šie kepsneliai – visų...

7 vietos pasaulyje, kur žmonės valgė žmones (2)

Kanibalizmas anksčiau pasaulyje buvo gana paplitęs reiškinys, pasakytų antropologai. Kartais jį...

Mažu uždarbiu Palangoje skundžiasi ne visi: vos per 3 valandas – 200 eurų (26)

Iš Basanavičiaus gatvės kavinių sklinda muzika, tiesa, įvairovės nedaug, dažniausiai nevykusiai...

Girtas vairavęs „Oro navigacijos“ skrydžių valdymo viršininkas tikisi įspūdingos išeitinės (152)

Visiškai girtas prie vairo pagautas valstybės valdomos įmonės „ Oro navigacija “ Vilniaus...

Ruso oligarcho vestuvių puotoje – neregėta prabanga: milijonus kainuojantis žiedas, 8 aukštų tortas ir dvi nuotakos suknelės (13)

Rusas oligarchas Aleksejus Šapalovas vedė modelį Kseniją Cariciną (27 m.). Prabangi vestuvių...

Lietuvoje išaugo sergamumas infekcine mononukleoze: kaip apsisaugoti (5)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvoje...

Rungtynės tarp Lietuvos ir Rumunijos vyks be žiūrovų (18)

Penktadienį, rugpjūčio 18 d. Rygoje vyksiančios kontrolinės krepšinio rungtynės tarp Lietuvos...