Du charakteriai viename sode

Sodas visuomet yra jį sukūrusio žmogaus sielos veidrodis. Ir tai ypač būdinga mažoms oazėms, su meile išpuoselėtoms sodų sklypuose. Čia mes bandome įgyvendinti savo svajonę apie tylų, tokį patrauklų miestelėnams, gyvosios gamtos kampelį.
Sodas_2

O jeigu sklypo šeimininkų nuomonės dėl būsimo sodo nesutampa? Taip šiuo atveju ir buvo. Šeimininkas pageidavo matyti lygias apkarpytų gyvatvorių linijas, kurios sodą paverstų uždara, atskirta teritorija. O mylinti gėles šeimininkė svajojo apie spalvingomis ir ryškiomis gėlėmis apsodintą sodą.

Sodas_3

Tuomet gimė idėja kaip natūralią ribą panaudoti namo link vedantį takelį. Jis padalija sodą į dvi dalis: peizažinę- vaizdingą ir griežtą- monochrominę (tiesa, su kai kuriais vaizdingumo akcentais). O flioksų žydėjimo periodu tas takelis vaidins jau vienijančią rolę [1].

Sodas_4

Kairėje nuo “sienos” išsidėstė peizažinis miksborderis, formuojantis vaizdingą sodo dalį. Čia pasodinti žydintys krūmokšniai. Daugiamečiai ir vienmečiai augalai parinkti taip, kad viena kitą pakeičiančios ryškios spalvos neišblanktų nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens.

Sodas_5

Pavasarinis rožiniai- geltonos ir vyšninės primulės toną palaiko rožinis migdolas ir geltonoji forzicija purpurialapio raugerškio fone. O apačioje, po jais, geltoni karpažolės žiedai bei magnolijos susišaukia su rožiniu flioksu. Na, ir žinoma, gegužė sodui dovanoja ryškių spalvų tulpes.

Sodas_6

Vasaros pikas nuspalvintas šeimininkės numylėtiniu alyvine ragane. Šiuo metų laiku ji- neginčytina peizažinės sodo dalies dominantė [3]. Ryškūs flioksai, turkiški gvazdikai, akį džiugina sodria rožiniai- vyšnine gama monarda [4].

Sodas_7

Pagaliau, peizažinės kompozicijos ribos tolumoje - paparčio “Stručio plunksnos” ir Ginalo klevo fone oranžinė lelijinė nasturtė. [2].

Sodas_8

Antroji sodo dalis mus perkelia į paradinio prancūziško parko atmosferą [9]. Tvarkingai apkarpytos, su aiškiomis tiesiomis linijomis ir kampais “sienelės” iš išorinės pusės pabrėžtos kadagio, tujos ir jūrinių samanų bangų.

Sodas_9

Monochrominės šviesiai ir tamsiai žalios spalvos mirguliavimas- pagrindinis šios kompozicijos motyvas. Bordiūrai medinėmis arkomis sujungti su vijoklinėmis, pereinančiomis į rozarijų rožėmis.

Sodas_10

Peizažo baigiamuoju akcentu tapo auksaspalvių, viržinio tipo ir koloniškų vakarinių tujų grupė.

Sodas_11

Beveik visi augalai, sudarantys šią nuostabią landšaftinę kompoziciją,- neįmantrūs, didelės priežiūros nereikalaujantys daugiamečiai. Išimtis yra serentis ir nasturtė. Tačiau ir jie, birželio pradžioje iš šiltnamio pasodinti į gruntą, žydi iki šalnų ir dovanoja vien tik džiaugsmą, bet ne papildomus rūpesčius.

Sodas_12

Dabar šeimininkai keletą kartų per metus iškarpo krūmokšnius, šienauja veją ir tręšia augalus. Ir užtarnautai didžiuojasi savo sodo grožiu bei nepaprastumu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Namai

Kodėl verta skaityti kūdikiams? Specialistų patarimai

Apie skaitymo naudą vaikams kalbama daug. O ką mes žinome apie skaitymą kūdikiams? Kuo skirsis raida vaikų, kurių gyvenime nuo pirmųjų dienų buvo knygos, ir vaikų, kurie tokios galimybės neturėjo? Savo įžvalgomis dalijasi skaitymo specialistas, psichologas ir dviejų vaikų mama.

Žaislų mados: iš kur atsiranda ir kiek išsilaiko (2)

Dar ne taip seniai visos pasaulio mergaitės verkė dėl lėlių Barbių ir atrodė, kad jų šlovė niekada neišblės, tačiau dabar mažosios tiesia rankas į lėlės–siaubūnes, vadinamas monstrėmis.

Pristatė ranka pieštą kelionių po Lietuvą žemėlapį vaikams

Internetinis kelionių projektas Lietuvon.lt kartu su grafike Neringa Žukauskaite sukūrė pirmąjį Lietuvoje ranka pieštą šalies žemėlapį vaikams.

Atostogų užsienyje dilema: ką daryti susirgus vaikui (1)

Vasarą dvigubai padaugėja atvejų, kuomet užsienyje su atžalomis atostogaujančios šeimos patiria rimtus iššūkius dėl vaikų sveikatos ar nelaimingų atsitikimų.

Mankšta padės sumažinti nemalonius pojūčius nėštumo metu

Atėjus vasarai turiu gerą progą praleisti daugiau laiko lauke ir jį išnaudoti kažkiek aktyvesnei fizinei veiklai, kuri pastaruoju metu man labai padeda kovoti su bendru organizmo apsunkimu ir tiesiog suteikia gerą energijos užtaisą.